Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pénteken megszűnik a munkavisz...

Pénteken megszűnik a munkaviszonyom, akkor 32+1 napos terhes leszek. Új munkahely nincs kilátásban erre a maradék 2 hónapra, mit tudok tenni, hogy ne essek el a támogatásoktól?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod magad valahogy bejelentetni másnaptól? Ismerős vállalkozása stb.? Mert a szülés pillanatában is biztosítottnak kell lenned, ahhoz, hogy kapd a TYGÁS-t és a GYED-et.
2012. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szülés előtt 42 napon belül szűnik meg a munkaviszony, akkor még jogosult leszel tgyásra. Ha nem esel bele a 42 napba, akkor megszűnés napjától rögtön menj munkanélkülire.
2012. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a tervem, hogy munkanélkülire megyek, a kérdés, hogy jár-e. Az előző gyerekemet 2009 októberében szültem, azóta gyeden, majd gyesen voltam és csak idén márciusban sikerült elhelyezkednem, akkor is fix időre. Ettől még jár a munkanélküli?
2012. jún. 20. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:

1 válasz azért nem jó, mert az ilyen szívességi bejelentésekre nagyon ráállt az OEP, és gyorsan el is utasítja az igényt erre hivatkozva.

2. válasz meg azért nem jó, mert bár valóban jár a tgyás, ha 42 napon belül megszülsz, de azért nem kéne 36 hetesen szülnöd csak emiatt, másrészt ebben az esetben a gyed nem fog járni.


Ha munkaviszonyod van az elmúlt 3 évben minimum 360 nap, akkor minimum 1 hónapig kaphatod az álláskeresésit, de ha végig élt a munkaviszonyod, akkor ennél jóval több is lehet, max. 3 hónap.


Ennél a kérdésnél leírtam lépésről lépésre, hogyan lehet megoldani mind a tgyást, mind a gyedet, neked is ezt javaslom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ha te is ezt csinálod, amit ide leírtam, akkor kaphatod mind a tgyást, mind a gyedet.

2012. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Munkaviszonyom folyamatosan van 2000 óta csak az utóbbi időben nem dolgoztam mert gyeden majd gyesen voltam. Így is járnak majd a támogatások?
2012. jún. 20. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen így is. A munkaviszony számít, nem a tényleges munka, azt a napot is beszámítják, amit gyeden, gyesen töltöttél.


ÍGy neked járni fog a 3 hónap, vagyis ha azt csinálod, amit javasoltam, akkor nem esel el a tgyástól és a gyedtől.

2012. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!