Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Felveszik így a bölcsibe?

Felveszik így a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Kisfiamat egyedül nevelem, apukája 2 hónapja elhunyt. Januártól vissza kell mennem dolgozni, hogy meg tudjunk élni, akkor lesz 18 hónapos. Viszont a munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert este 6-ig van a munkaidő, és mire odaérnénk bezár a bölcsi. A jelenlegi így nem ad munkáltatói igazolást, hogy el fogok jönni. Munkáltatói nélkül beveszik? Mivel a január messze van, nem tudok még keresgélnim főleg, úgy, hogy nem biztos a bölcsi sem. Van valakinek ebben tapasztaltata? Jövőhéten megyek be a bölcsibe megkérdezni, de megnyugodnék, ha írnátok véleményt. Budapestről van szó.
2015. szept. 23. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hónap a türelmi idő, ennyi ideig várnak, ha vki nem visz munkáltatóit akkor ki kell venni a gyereket és felvesznek helyette mást a várólistáról.

Attól is függ mennyi a túljelentkezés a bölcsibe, de mivel Bp-ről van szó az esetedben, valószínű hogy így járnak el ott is vagy hasonlóan.

2015. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
11%

Munkáltatói????


Nekünk egyiknél sem kértek ilyet,pedig mind a 2 más-más helyre járt. Annyit kértek,hogy igazoljuk,hogy területileg oda tartozunk-e és,hogy a csekkek fizetve legyenek.

Komolyan,mi köze a bölcsinek,hogy honnan van a pénzem?

2015. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2. onnan van köze, hogy a bölcsit az adófizetők pénzéből tartják fenn, ergo nem szocializálni viszik a kicsit, hanem munkaidő alatti megőrzésre. így hát kérnek munkáltatóit, hisz ahol kevés a hely oda csak azt veszik fel akik dolgoznak...


kérdező, mindenhol másképp van, de ne aggódj emiatt, elnézőek szoktak lenni, na meg mivel egyedülálló vagy, egyébként is előnyt élvezel. mond el ezt ahogy van és megmondják ott mi a szokás. nálunk 2 hónap türelmi időt adnak. igazából mivel van munkahelyed, kezdetnek onnan is vihetsz szándéknyilatkozatot, de persze ehhez az is kell, hogy rendes legyen a főnököd

2015. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az érdekli őket, hogy honnan van pénzed, hanem hogy azért add be, mert dolgozol, és ne azért, hogy legyen szabadidőd, mert hosszú a várólista.


Szerintem már méltányosságból is fel fogják venni, kezdj el keresgélni, meg beszélj a bölcsivel is, szerintem találtok közösen megoldást.

2015. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor remélem kompromisszumos megoldás fog születni. Mindenféleképpen fogok keresgélni addig is, csak úgy könnyebb, ha tudom, hogy biztos a bölcsi. Ha kell elmegyek árufeltöltőnek, vagy pénztárosnak, amíg a szakmámban nem találok helyet.
2015. szept. 23. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem megértőek lesznek és felveszik így is.

nagyon sajnálom ami történt

2015. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyeden más időben nem is dolgozhatsz?Hisz amíg le nem nyilatkozod csak és kizárólag 8:00- és 16:30 között dolgozhatsz.

A munkáltatód pedig méltányosságból igenis adjon állj a sarkadra mond hogy ennyi szívességet megtehet.

Itt a 15.kerületben elég volt a szándék és egy hónapra rá kértek egy bérpapírt bemutatásra.Nálunk is ennyi a türelmi idő mert sokan vannak.Viszont ha álláskeresőin vagy azt is el kell fogadniuk.

Mindenképp előnyt élvezel sajnos az apukája miatt.Ne hagyd magad.

2015. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én egy kis üzletben dolgoztam, ami 10-18-ig van nyitva, itt nincs részmunkaidő, mert ketten vagyunk alkalmazottak. Illetve, akit a helyemre vettek fel, de azért sem maradnék, mert szombaton, illetve decemberben még 24-én is dolgozni kell. Valai nyugisabbat keresnék, hogy a hétvégét itthon tudjam tölteni a gyerekkel.
2015. szept. 23. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
És a volt munkahelyed nem ad ki esetleg szándéknyilatkozatot? Az őt semmire sem kötelezi, te meg előnyt élvezhetnél.
2016. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!