Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Részmunkaidős munkavállalóival...

Részmunkaidős munkavállalóival is felveszik a gyereket bölcsibe (2éves?

Figyelt kérdés
már felvették, de csak részmunkaidős papírt tudok vinni. Ez baj?
2015. szept. 1. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha már felvettek nem teszik ki
2015. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Kitehetik akkor is, ha már felvették. Úgy jogi szabályozás miatt.


Viszont a bölcsőde feltétele a szülő keresőképességének igazolása. A törvény azonban nem szabja meg ennek az időkeretét, így havi 1 órás alkalmazotti jogviszony is megfelel a jogszabálynak.

2015. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!:-)
2015. szept. 1. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nem tehetik ki. Nincs semmi ilyen szabályozás. Sőt, elvileg dolgoznia sem kell anyukanak, ha van hely felveszik az ő gyereket is - csupán előnyt élvez az, aki dolgozik
2015. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez erősen bölcsődefüggő. Ahol túljelentkezés van, ott bizony kiteszik.

Most írattuk be a gyereket, világosan elmondták, hogy munkahely elvesztése esetén egy hónap türelmi idő, utána a gyereket ki kell venni.


Ahol lasszóval fogják össze a gyerekeket, ott lehet, hogy engedékenyebbek.

2015. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem èrint a téma, de ezek szerint akkor ha valaki "kamu munkavállalóival" van valamennyi ideig, aztán tegyük fel felmond, azt nem ellenőrzik?

Én úgy tudom, hogy de.

Csak ismerősöm teszi ezt, én mondtam neki, hogy szerintem ellenőrzik a munkahely meglétét.

2015. szept. 1. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem teszik ki. Pláne nem, ha munk a nelkulive válik valaki. Tisztában v a gy azzal, hogy pl ha rendszeres gyermekvedelmit kap valaki, akkor szintén előnyt élvez bölcsődei és óvodai felvetelnel? Lehet hogy nálatok remisztgettek azzal baromsaggal, hogy repül a gyerek, de valójában nem.

A hamis munkáltatói más, az bűncselekmény, jogtalan elonyszerzes miatt feljelenthetnek

2015. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csak munkáltatói kell, nem kérik ráírni, hogy milyen műszakban alkalmaznak. (elvileg annyit kell írniuk, hogy visszavárnak a melóba) :)

így meg mind1. ne írják rá, csak azt, hogy pl. 2015.szept-1-től ismét aktív állományban foglalkoztatni kívánnak. (még ha szept.30-ával fel is mondanak. azt nem kérdezi senki, pláne azt se, ha 1 órákat dolgozol, sőt, akár ki is kérheted az igazolást tőlük, aztán visszamondod a melót, mégis maradsz gyesen - megteheted! akkor is a bölcsi megkapja a papírját.


én mondtam, eleinte 4 órába megyek vissza dolgozni, utána lesz 8 óra, ha beszokott a gyerek. felvettek minket, pedig igen nagy volt a túljelentkezés.

2015. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!