Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Eltelt egy het a beszoktatásbó...

Eltelt egy het a beszoktatásból és a kislányom még mindig nem akar egy percet sem egyedül maradni. Van ötletetek mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Kislanyom 21 honapos, baratsagos, nyilt, kozvetlen. A beszoktatas 3. Napjan elmentem fel orara. Nem ultem ki a folyosora, mert halal biztos voltam, hogy nagyon jol ellesz mar egyedul is. Telefonon hivtak, h menjek vissza,mert tombol, fetreng, uvolt, nem lehet megnyugtatni. Kb 15 percet volt ebben az allapotban egyedul. Azota a bolcsiben mar jatszani is alig mer, mert percenkent rajtam a szeme, hogy megvagyok -e meg. En jovoheten mar biztos h nem tudok igy kezdeni. Tappenz. Ferjem nagyon merges, hogy igy el lett cseszve a beszoktatas, mert azota mar vele sem marad meg itthon, uvolt, ha barhova megyek. 2 percekent zokogasban tor ki, hogy "anya"... Van tanacsotok mitevo legyek? Szivem szakad mg,d muszaj a bolcsi. Ilyen allapotban hogy fogom otthagyni ket het mulva? Mas gyerek is igy szokik be?
2015. szept. 24. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem érett meg az elszakadásra. Ott lehet hagyni de milyen áron? A férjem azért lenne kiakadva ha a gyerek rosszul van lelkileg és nem azért mert a beszoktatás nem megy. 2 évss sincs. Mit vártok? Korai neki ez az igazság.
2015. szept. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsö: olvastad, hogy MUSZÁJ beadni a gyereket? NEM viccböl teszi a kérdezö.


Valószínüleg nála sokkal tovább tart a beszoktatás, mint a legtöbb gyereknél, ez az a kor, amikor a legnehezebb az elválás a gyereknek.

Esetleg beszélj a gondozókkal, hoyg ök mit javasolnbak, vagy ha van lehetöség, vidd máshová.

2015. szept. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Második: olvastad hogy már a tulajdon apjával sem érzi biztonságban magát otthon? Nem viccből sír 2 hete!
2015. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
PErsze, hogy nem akar az anyától elszakadni, de ha muszáj - mert pl egyébként éhenhalnak vagy egyéb nagy baj lesz, akkor nem sok választási lehetöségük van.
2015. szept. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Ez egy ilyen átmeneti állapot ami idővel elmúlik és megszokja.Nem tud mit csinálni vele az ember. Ha pl kihagyhatná a bölcsit utánna óvodába már tényleg kötelező menni és akkor ugyanúgy hiszti lenne és igen vannak más gyerekek is akiknél ez szintén nehezebben megy.Mi óvoda mellet lakunk és reggelente mindig van pár gyerek akik végig ordítják az utat és nem csak első pár alkalommal mikor elkezd járni hanem hónapokon keresztül :)
2015. szept. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igazabol tanacs kellene hogy segitsek a kislanyomnak. Dolgoznom muszaj,mert ha most nem megyek vissza, mast fognak veglegesiteni helyettem. Arra gondoltam, ezentul minden nap a ferjemre hagyom legalabb egy orara, hogy szokja ,nem mindig velem van.
2015. szept. 24. 08:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Eddig mennyi időt töltött nélküled? Mert ha eddig mindig , minden helyzetben ott voltàl neki, akkor nagyon éles a váltás ...
2015. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hat, ezidaig csak en voltam vele. Nincs segitsegem. Ma is nagyon sirt.:((
2015. szept. 24. 18:34
 9/11 Julie S ***** válasza:
Talan ha raszansz egy par hetet (ha megteheted) es ugy viszed a bolcsibe eleinte, hogy 'anya vegig ott lesz veled' es tenyleg ott is maradsz a latotereben, akkor talan oldodik. Es ha megszokja, megszereti a helyet es a tobbieket, akkor majd nem lesz akkora trauma neki, ha elobb-utobb ott is hagyod. Mi mindig igy kezdtunk mindent, a bebiszitterekkel is, hagytunk boven idot az osszeszokasra, es mire bolcsibe ment a lanyunk mar tok siman ment minden, mert tudta, hogy csak olyan helyen hagyjuk, ahol jo neki.
2015. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Masfelhete megy, de meg mindig vegiguvolti akar a felorat is, ha nem vagyok ott. Nem nyugszik meg. Egyenlore folytatjuk :(
2015. szept. 25. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!