Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis harapások, rendszeres...

Bölcsis harapások, rendszeres Mit tegyek? Részletek alább.

Figyelt kérdés
22 hós kislányom szept. óta jár bölcsibe. Az a kislány viszont, akivel együtt szoktak be, rendszeresen visszatérő alkalmakkor megharapja vagy az én gyerekemet vagy másokat. Mindig akkor amikor új gyerek jön, hétfőn. Olyankor ugye gyerek+anyuka is jön és ebédig rájuk koncentrálódik a gondozónők figyelme, de annyira, hogy a csoportot nem viszik ki az udvarra. Más napokon kiviszik. Direkt azért ide írattuk őt, mert meg volt beszélve, h kimennek minden nap. Nincs kertünk, társasházban lakunk és a gyereknek hatalmas az igénye a pörgésre. Bölcsiben egész nap jól érzi magát, azt látom, örül ha ott van, mosolyogva emlegeti a kis társait és mindkét gondozónőt+dadát is szereti. Csak ezek a harapások. Tudom, h más anyukákat is nagyon zavar. A lényeg, azt gondolom, a harapásoknak talán oka lehet a bezártság (is). Ezt megkérdeztem a kislány anyukájától, persze finoman, hogy szerinte nem ez lehet-e a baj, és hogy megfigyelte-e esetleg, hogy kiviszik-e őket ezeken a hétfői napokon, azt mondta erre nem is gondolt. (Megköszönte, h ezt elmondtam. ) Teljesen normálisan lehetett vele erről beszélni. Mi sokat beszélgettünk a beszoktatás alatt is már, órákat kellett várni a gyerekekre a 2. héten. Kiderült, van "közös múlt" annyiban, h egy egyetemre, karra jártunk, bár nem egy időben. Azt látom, ő tényleg rajong a kislányáért és bármit megtenne, hogy ne harapjon. Megbeszéltük, h. beszélni kell a gondozónővel. Ő valszleg ezt megtette, ahogy én is beszéltem gondozónővel, de aznapra már megvolt a 2. harapásunk, de még én ekkor is pironkodva kérdeztem rá, h akkor voltak ma kint? Dehogy voltak. "Bevett szokás", h az első napon amikor jön új gyerek, nem mennek ki. Másnap mivel vártak? Bölcsivezetőnő+gondozónőnk ketten vártak az irodában, hogy beszéljünk. Finoman szólva ki lettem osztva, vezetőnő stílusa arrogáns, gondozónő hozzáállását pedig kifejezetten butának tartom (részletekbe nem mennék bele). Szó szerint megkértek, hogy ne uszítsak, ne beszéljek más anyukákkal erről. Ez egy magánintézmény. Mindez e hét elején történt, de így higgadtabb állapotban is a fenti szavakkal tudom jellemezni a beszélgetést. Problémám: már nemcsak a harapásokkal van bajom, hanem a vezetőség hozzáállásával is! Egyedül voltam két másikkal szemben így nincs az én oldalamról tanúja az elhangzottaknak. Párom és család számára is fontos ez az egész. A legdurvább, hogy tényleg eszemben nem volt uszítani, de feltűntek dolgok a harapós kislányt illetően és egy másik fontos dolognak még egyáltalán hangot sem adtam sehol, mi lehetmég a harapások oka. összefoglalva, nagyon meglepődnék, ha az általános elmondások szerint ezek a harapások 3-4 hó alatt elmúlnának, de nemhogy senki nem vevő arra amiket eddig mondtam pl gondozónőnek, mellesleg uazt amit anyukának csak gnő nem rakta össze, a bölcsi viselkedése is ellenszenves. Mindezt úgy, h tisztában vannak vele a két gyerek együtt szokott be és ismerjük egymást mi anyukák. és jah, lehet nem számít, de befizettünk több hót előre, amit utólag nagyon sajnálok. Kérdésem, mit tennétek a helyemben? Nem akarom, hogy ilyen vezetésű intézményben neveljék a gyerekemet. Mondom, csodálkoznék, ha a kislány viselkedése változna. Anyukáját kedvelem és ha vki elmondaná neki ami egyébként hamar lejön, sztem azonnal kapcsolna. Nem vagyok pszichológus, csomó minden nálam megérzésből jön és működik. Közben itthon rengeteget hozzáolvasok a gyerekneveléshez. Nem biztos hogy az a nyerő, amit gondolok a harapások okának, és tudom, az édesanyja ismeri a kislányt a legjobban, ne értsétek félre, de nekem a dolog annyira kézenfekvőnek tűnik. Másrészt, aki ilyen helyzetben van, mint a bölcsi...szalmaszálba is lehet kapaszkodni. Ehelyett nem az összefüggést keresik az általam említettekben, hanem engem állítanak félre. Az említett vezetővel plusz gondozóval való beszélgetés után megsemmisülve éreztem magam. Mintha nem én lennék a sértett fél. Mellesleg gőzük nincs, mit kellene csinálni, azt mondták, várni kell és magától elmúlik. Máskor is volt már harapós gyerek az intézményben és akkor sem kezelték jól, anno kiültették azt a gyereket a folyosóra...aztán kivették szegényt az intézményből. Köszönöm és elnézést, ha hosszú voltam.

2015. nov. 5. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
otthon is harap a gyerek? akk egyértelmű szülői nevelési hiba.
2015. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Otthon azt mondta Anyukája, nem harap, de voltak már vendégségben, ahol előfordult, h harapott.
2015. nov. 5. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

akkor szerintem nem egyértelműen nevelési hiba, de akkor is adok rá 98%-ot hogy de az.


csak egy sima tanítással megoldható lenne minden.

megtanítani arra, hogy örömét, szeretetét vagy akár mérgét a másik iránt, hogyan tudja helyesen kimutatni, kezelni, levezetni.

2015. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
a gondozókon nemigen múlik sokminden szerintem. én pl bele se egyeznék, hogy neveljék a gyerekemet a felügyeletem nélkül..
2015. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én igazat adok neked és át is érzem a problémádat, de okosságot nem nem biztos, hogy tudok mondani. Azért megpróbálom :) Talán a helyedben megpróbálnám elnyomni az ellenérzéseimet arra a pár hónapra, ami alatt az ígért javulásnak be kell következnie, aztán ha nem, akkor lehet, hogy újra elbeszélgetnék a két nővel, akik kioktattak. Mondjuk, hogy viszem a gyereket, és megmutatom neki a harapásnyomokat. Mert hogy a bölcsi felel a gyerek testi épségéért, és a harapásnyomok ékesen bizonyítják, hogy ennek nem tettek eleget. De egyelőre hagyni kellene őket a fenébe.

Talán azt is kipróbálhatjátok, hogy elkezdtek összejárni, barátkozni a harapós kislánnyal és az anyukájával, hátha a kislány a ti felügyeletetek alatt is elkezd akciózni, és akkor anyukája direkte közbe tud lépni. Hátha ez rögzülne a kislányban és akkor már a bölcsiben se bántaná a tiedet.

Egykébként a mi bölcsinken a beszoktatás első napján abban az egy órában voltunk csak benn, amíg ki nem mentek az udvarra. Második nap pedig mi is mentünk. Harmadik nap le is léptem közben. Nálunk így volt kialakítva a beszoktatás üteme. Nem tudom, miért kell a rosszhoz annyira ragaszkodni, de hát valszeg juszt se fognak változtatni.

2015. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem, mire fel tippelget ilyen magabiztosan laikus??

Az 1 & 3 hozzászólóra gondolok!


Az előzőnek viszont van helye, teljesen normálisan megfogalmazott egy véleményt, sőt, hozzátette,hogy nem akar okoskodni, csak a saját életéből, vagy innen-onnan merít.


Azonban az 1 & 3 -as hozzászólónak nem kellene hülyítenie a kérdezőt ilyen magabiztos módon, marhaságokat közölve,

hogy "98%", meg "sima tanítás"...


Te magasságos...


Kedves kérdező, javaslom utánaolvasnod a

DACkorszaknak,

SZAKkönyvekből.


Ez a kulcs, e kérdésnél.


Valamint a gyakorlat nyilván fontos, nincs két egyforma helyzet, se két egyforma gyerek, de egy szakkönyv kiváló irányadó, plusz segíti kizárni a laikusnak a tévhiteket!


A gyakorlatban meg az egyéni helyzetekre próbálj ráérezni, a szakköny függvényében, ez a javaslatom, ötletem számodra, kedves kérdező.


A szakkönyveket általában GYAKORLATBAN TAPASZTALT pedagógusok, nevelők írják.


NEM A DIVAT nevelési könyvekre gondolok! Az lutri! Vagy jót fogsz ki, vagy pénzért eladott féligazságot / marhaságot.


Nyilván sajnos léteznek kommersz, pénzért, hírnévért írók is, divat marhaságokat közölve, de egyetemi, főiskolai szakkönyvek többségében inkább, szerencsére, kompetens kutatások eredményeiről ovlashatsz, gyermek korosztályonként.


És teljesen megfelelő, ha nem értenek egyet különféle terülekteken a kutatók! Így kerek a kép - több szempont, többféle meglátás, adott kutatási területről!


A lényeg, hogy legyen valami szakmai alapja a gyakorlatból is, a különféle szakszerű meglátásoknak, és a felsőoktatásban ajánlott -és főleg a kötelező- szakkönyvekből megérted ezeket.


Tehát e kérdésedre a kulcs fogalom: DACkorszak.

Erről most csak annyit:

valamikor a 18-42. hónapok között jellemző, általában minimum fél éven át tart, egyénenként változó, ezen belül mikortól meddig.


FELTÉTLEN FONTOS MEGÉLNIE a kisgyermeknek a dackorszakot, de persze egészséges, értelmes keretek között:


A közvetlen ütést, balesetveszélyt megakadályozod, szelíden, de határozottan.


Sose torkold le a gyermeket, amikor intenzív érzelmi megnyilvánulása van a dackorszakban, és átlalában engedd kitombolnia magát, ha "rájön", ahol nem zavar másokat a helyzet; ugyanakkor következetesen tiltsd a szélsőségeket neki, viszont ami meg belefér, azt engedd neki, h érezze, nincs minden tiltva neki, hiszen a saját határait keresi, az éntudata ekkor alakul!


Arany középút! Érezz rá!


Persze a helyzetet bonylíthatja a dackorszak helyett, vagy avval egyidejüleg a gyermek szorongása -ha szorong valami miatt-,


vagy ha fogyatékkal él, akkor abból eredő problémái,


vagy számára zavaró aktuális élethelyzet, stb is.


Tehát van a kérdésednek olyan vonatkozása is -ha kellően pontos képet akar kapni az ember-, melyet csak élő együttéltkor lehetne megállaptíani a gyermek viselkedéséről, de látatlanban, nagy eséllyel mindösszesen a fent általam vázoltak a lehetséges okok (általános esetben), és a legetséges szülői-nevelői hozzáállás.


Kitartást és sok örömet kívánok a neveléshez!

Kiváltképp a dackorszakhoz! :)

2015. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosnak tartom mindet!
2015. nov. 9. 13:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A harapás 3 éves korig "elfogadható"! Örömében bánatában. Tudom, mert a kisfiam is harapós volt :D a bölcsibe mondtam is. És megfogtok lepődni, a csoportba a 2 harapós fiú egymásra talált. Fiamtól vette el a játékot a másik, fiam megharapta, az meg vissza :D ennyi volt! Sirt mindkettő, és eddig haraptak :D a másik anyukája bocsánatot akart kérni, de mondtam neki, örülök, hogy emberére akadt. Soha többet a 2 fiú nem harapott :D A gondozók pedig nem aggódtak 1 mp-ig sem. Azt mondták, figyelik mindkettőt. De nem volt több harapás, se bölcsibe, se otthon :)
2015. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak leírom, hogy miután a harapások elmúltak, ugyanez a kislány már csípett és karmolt, nem egyszer. Felmondási idő alatt is, amiről a gnéni úgy tett, mintha nem is lenne, mert szerinte minden rendben volt aznap. Vezetőnő áprilisban közölte, hogy "tud a problémáról", miután megmutattam a fotót a kislányom kikarmolt arcáról. Számomra elképesztő, amit ebben a bölcsiben tapasztaltam, gyermekemmel kapcsolatban reményeim szerint ennyi sunnyogást, rosszindulatot máshol nem fogok már kapni. Havi több tízezerért. Megyünk máshová, mondanom sem kell. Amin tényleg elképedek, hogy vannak olyan szülők, akik egyszerűen nem foglalkoznak a gyerekükkel, ha a gyereknek problémája van. Boríték ide-oda és a probléma le van rendezve...azért írtam le, hogy esetleg más Anyukák hasonló helyzetben előbb lépjenek majd, mint én. A gyerek issza a levét.
2016. júl. 10. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!