Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szülői értekezlet bölcsődében?

Szülői értekezlet bölcsődében?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


aziránt érdeklődöm, hogy - állami és magánbölcsiben is - szoktak tartani szülői értekezletet? Ha igen, ott mit beszélnek meg? Tudtommal a beszoktatás sorrendjén kívűl más megbeszélnivaló alig van. Felmerülő problémákat viszont hol beszélik meg? köszönöm!



2015. nov. 12. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk volt bölcsiben is szülői, az aktuális programokat mondták ott el, a gyerekek fejlődéséről is esett egy-két szó, ha valami gondja-baja volt megkérdezhette.
2015. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Lányom állami bölcsibe járt, 2x is volt szülői (egy a kezdés előtt, augusztus végén, másik pedig januárban).

Az elején elmondták, hogy miként lesz a beszoktatás, mi a napirendjük a gyerekeknek, mit kell vinni nekik, mire kell figyelni, mi a csoport és ovi elérhetősége - csináltak egy közös fórumot is az óvónők, stb.).

Januárban pedig egy olyan szülői volt, ahol leginkább a szülők mondhatták el a véleményüket, kérdezhettek, az óvónők pedig elmondták minként halad a csoport, miket "tanulnak" a kicsik, ez olyan általános kis beszélgetés jellegű volt.

De évközben bármikor beszélhettünk a délutános óvónővel, ha volt bármi kérdésünk és problémánk, a közös fórumon pedig a szülők egymás között is meg tudták beszélni a kérdéseiket.

2015. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
#2 - Most bölcsődéről vagy óvodáról van szó, mert az elején bölcsődét írsz, aztán óvónőkről beszélsz végig.
2015. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
2-es vagyok: bölcsiről beszélek. Mi óvónéniztük a gondozónőket, mivel az egyik eleve óvónő szakon végzett, meg valahogy amúgy is így esett jól. Ennyi a sztori. :)
2015. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ja, bocs nem ennyi, mert nálunk a bölcsi és ovi egy épületben van, így valahogy adott, hogy mindenki "óvónéni". :)
2015. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert a mi bölcsinkben nincs szülői és nem tudom, ez mennyire egyedi. Mert változatnivaló lenne, de nincs fórum ahol elmondhatnám. Gnővel hiába beszéltem.
2015. nov. 12. 14:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Lányom bölcsijében is volt szülöi az elején elmondták mit kell vinni ,mik szokások nappi rend stb
2015. nov. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nálunk is volt, áprilisban beíratás, augusztusban szülői,

elmondtá a szabályokat is, bemutatták az orvosukat aki táppénzre ír, elmondták, hogy kirúghatják e gyereket(ha betegen visszük, vagy nincs orvosi igazlása, stb stb)és azt is, hogy minden hónap első hétfőjén fogadnak szülői észrevételeket az igazgatóságon ha szeretne valaki tenni, és hogy mikor lesz ismerkedős nap még a szeptemberi kezdés előtt, jegyzeteltem vagy 4 oldalt, hirtelen mmomst ennyi jut eszembe.

a napirendet, szokásokat, ruházkodást már a gondozókkal a gyermek csoportszobájában beszéltük akik házhoz is kijöttek felmérni a gyermek hátterét.

2015. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó Válaszadó! Azt még megmondod esetleg, h ez önkormányzati vagy magánbölcsi? A miénk magán és írtam milyen...
2015. nov. 16. 15:07
 10/13 anonim ***** válasza:
állami
2015. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!