Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Részeg szülő, ki lenne a felelős?

BölcsisnéniPetra kérdése:

Részeg szülő, ki lenne a felelős?

Figyelt kérdés
Egy bölcsődében a gyermekért délután az apuka ittas állapotban érkezett. Gorombán viselkedett és kerékpárral gyerekülés nélkül simán a csomagtartón szállitotta az éppen csak 2 éves gyermekét. A kérdésem az lenne hogy mi mint kisgyermeknevelők felelősségre vonhatóak lehetnénk-e ha esetleg a hazafelé tartó úton a gyermekkel az apuka ittas állapota miatt baleset történne????Hiszen mi adtuk haza a részeg apukának a gyermeket.

#bölcsőde #jogi tanács #Részeg szülő
2015. nov. 15. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen. Vita esetén rendőrt hívtam volna. Megszondáztatják és máris tisztáztátok magatokat.
2015. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első körben szerintem a másik szülőt kell felhívni ilyen esetben.
2015. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálun benne van a bölcsödei szabályzatban, hogy ittas szülőnek nem adják ki a gyereket, ahogy sok más tiltás is van(idegennek sem adják ki, akit a szülő nem jelntett be, ill elvált szülő esetén is előre le van fektetve, hogy ki viheti el a gyereket stb stb)
2015. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*de most olvaso, szinte minden bölcsöde szabályzatában szerepelnek ezek

ittas szülőnek, és hozzátartozónak, 14 éven alulinak, stb gyerek nem adható ki.

2015. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szóval nem a bölcsöde fog felelni első körben, ha baj lenne, hanem aki megszegte a szabályzatot. tuti repül a munkahelyről, az biztos.
2015. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan szabály, hogy részeg szülőnek nem adható ki a gyerek? Mert pl. nálunk az óvodában szülőin külön kitértek erre, hogy ittasan érkező anyuka/ apuka nem viheti haza a gyereket a jogszabály szerint. Bölcsire ez nem vonatkozik? Ha igen, akkor szerintem a bölcsőde is felelősségre vonható.
2015. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó, írtam.

de a szabályzatban benne van.

2015. nov. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi nem adhatjuk ki ittas felnőttnek a gyermeket.ilyenkor telefonálni a másik szülőnek/nagyszülőnek.....vagy a felettesünknek
2015. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!