Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat nagyon megviseli a...

Kisfiamat nagyon megviseli a válás. Nagyon el vagyok keseredve, mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves lesz decemberben. Apukájával, egyre súlyosabb alkoholproblémái miatt 2 hónapja váltunk el.


Hosszas szenvedések, ígérgetések és újbóli csalódások után az volt az utolsó csepp, hogy amíg ráhagytam a kicsit, levitte egy közeli kocsmába, és lerészegedett mellette. Amikor hazajöttem, kiütve feküdt, nem kelt fel semmire. Ezek után - a válás mellett - nem hagyom rá a gyereket. Bár azóta jár kezelésekre, az anonimokhoz, állítása szerint ez annyira megijesztette őt is, hogy nagyon összeszedi magát, azt hiszem érthető módon, nem bízom meg benne annyira, hogy felügyelet nélkül elvihesse a gyereket.


Ez a helyzet jelentősen megnehezíti az amúgy se könnyű állapotot. Kisfiam rajongva szereti az apját. Amikor nem ivott, tényleg jó apja volt, nagyon jó a kapcsolatuk. Eleve nehéz feldolgoznia, hogy apu miért nincs itt. Megnehezíti a helyzetet, hogy itt találkoznak, és nem érti, hogy apu miért megy el.

Nagyon sokat sír, hogy hiányzik az apukája, ezért hagyom, hogy sűrűbben találkozzanak. Kb 3 naponta jön. Deilyenkor mindig nagyon zaklatott utána, hogy apu miért megy el, miért nem marad itt, szereti, hiányzik neki stb.


Arra gondoltam, hogy ritkábban kellene találkozniuk. De akkor meg 2-3 nap után folyton csak sír, hogy apukát szeretné. Nem fogad szót, semmit nem akar, még enni, aludni se, engem se fogad el, csak apuka.


Mit tegyek ebben a helyzetben? Szerintetek mi a jó megoldás?

Rettenetesen tanácstalan vagyok, és össze van zsugorodva a gyomrom, a szívem, nem tudom, hogy mit tegyek. Szeretném a lehetőségekhez képest a legkevesebb fájdalmat okozni neki, de azt tudom, hogy kell valami rendszer, amihez hozzászokhat.


KÖszönöm a segítő válaszokat!



2015. szept. 12. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Vidd el gyerek pszchiologushoz ő tudná oldani a feszültséget benne és biztos van ötlete arra hogyan kell okosan kezelni ezt a helyzetet. A 3 -4 éves időszak amúgy is nagyon nehéz hát még igy. Vagy keress olyan témájú kése könyvet ahol ez a téma ez is oldhatja benne a tehetetlenséget. Vagy vegyél bábokat es játszátok el a történéseket ezzel is könnyítést adsz neki hiszen 3 évesen még ne tudj kifejezni magát.

Azt hogy hányszor kellene talalkozni Te érzed. Ha ritkábban találkoznak akkor is ott lesz benne a bizonytalanság.

Barátnőm kislánya amikor hetente találkozik pár órára az apjával másnap az oviban mindig bepisil 4 éves egyébként szoba tiszta, ezzel bünteti az anyját vagy jelzi neki hogy valami nem oké ezért nehéz kívülről tanácsot adni.

2015. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utolsónak! Vagy pedig azért pisil be az a kislány, mert szorong, hogy esetleg anyuka elhagyja őt. Szakember vagyok, tapasztalatból beszélek.

Kérdezőnek! Az nem lehetne, hogy egy ideig semleges helyen találkozzanak? Vagy menj te apukához a gyerekkel, lássa, hogy hol lakik, hol alszik, stb. Rendszert mindenképp alakítsatok ki. Az a baj ezzel, ha túl gyakori a találkozás, akkor azért zökken ki, ha meg túl ritka, akkor hiányzik neki.

Kérdésem, hogy te lezártad már a kapcsolatot? Tuti szétmentek? Vagy még nem biztos? Mert a gyerek lehet ezt a lezáratlanságot is érzi.

Nem hiába van a kétheti láthatási rendszer, mert van idő felkészülni a láthatásra, és belerázódni a mindennapokba.

2015. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Először ott találkoztak, csak az a baj, hogy nagypapánál lakik most az apja, elég ramaty körülmények között, és az is nagyon bekavarta szegényt, hogy apu miért van a papánál, jöjjön haza, nálunk van helye stb. Ezért mondtam, hogy inkább itt.

Amúgy ez nálunk is megvan, hogy fél, hogy én is elhagyom. A bölcsiben eddig semmi baja nem volt, most minden reggel megszakad a szíem, úgy sír, mondogatja nekem is és ott is egész nap, hogy anyuka nem fog értem jönni.


Gyerekpszichológusra én is gondoltam, csak nehéz eljutni. Amúgy próbálok minden napra vmi elfoglaltságot kitalálni, olyankor jól van, nem jut eszébe, ha le van foglala...csak ugye ezt sem lehet folyton, mert főzni kell, dolgokat el kell intézni, háztartás stb.


Még azt csinálom, hogy minden este mesélek neki egy manóról (aki ő), és az ő életét, napját rejtem bele a mesébe, hogy segítsek neki feldolgozni a dolgokat. Nagyon szereti amúgy, minden este ezt kéri már a mesekönyvek helyett.


Én lezártam magamban teljeen a kapcsolatot, csak nagyon megvisel, hogy apa minden nap bepróbálkozik töbször, hogy fogadjam vissza. Rettenetesen megterhelő nap mint nap lejátszani kb a válást, a szakítást. Próbálom a minimálisra szorítani a kommunikációt, de zaklat, sms-ekkel, emailekkel bombáz, a kapuban vár, amikor hazajövök a munkából stb.

2015. szept. 13. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!