Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért csinált ebből gondot a...

Miért csinált ebből gondot a szülő?

Figyelt kérdés

Lányomért mentem a bölcsődébe. Délután már összevonják a két csoportot és egy-egy gondozó marad csak bent velük. Az egyikük figyeli őket, a másik pelenkáz, átadja a gyerekeket, stb.

Éppen beszélgettem a lányom gondozónőjével, hogy milyen napja volt. A másik gondozó a földön ült, szólt a zene, a gyerekek láthatóan elfoglalták magukat, ő pedig pásztázta őket.


Megérkezett egy másik szülő, aki nem túl szépen szóvá tette, hogy miért csak ül és nézi őket a másik gondozó.

Igazságtalannak tartom, mert egyrészt, ha odament hozzá gyerek, akkor foglalkozott vele, de puszta hobbiból nem rohangált utánuk. A gyerekek meg látványosan jól elvoltak, vagy egymással játszottak, vagy táncoltak.

Hétvégén nekem is van, hogy leülök a nappaliban és nézem, ahogy játszik a lányom. Ilyenkor nem igényli, hogy beszálljak. Szemmel tartom, ha veszélyes dolgot csinálni, akkor úgyis ugrok.

Szerintem a gondozó is átlátta a helyzetet, hogy most nincs igény a társaságára, így elég nézni őket.


Ha valamelyik gyerek eltűnt a látóteréből, akkor persze felugrott és megkereste (nyitogatott ajtónál némely gyerekek próbálnak szökni :)).


2015. dec. 14. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Akinek az aktuális gyerek az első gyermeke, az még túlfélti. Majd a második, vagy harmadik gyereknél már az általad említett anyuka sem fog szólni, mert addigra átlátja és megérti a helyzetet.
2015. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az anyukának csak rossz napja volt, és pont abban a pillanatban jött ki a feszültség.
2015. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mert annyira népszerű mostanában a gondozónőket szidni,ócsárolni.Azt nem értem ha egy szülő ennyire nem bízik meg bennük és alkalmatlannak tartja erre a munkára őket akkor miért hagyja ott a szeme fényét rájuk?Teljes jól csinálta a gondozónő .A bölcsiben a szabad játék a legfontosabb nem az irányított tevékenység.
2016. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!