Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mitől lehet, hogy a mosolygós...

Mitől lehet, hogy a mosolygós gyermek egyik napról a másikra nyafogós síróssá válik? Bölcsödei frusztráció, vagy szocializáció?

Figyelt kérdés

nem tudom mire gondoljak.(2 éves lesz)

eddig tündérien lehetett öltöztetni, ha valamit nem ért el, rámutatott, kérte, ha játék közben akartam az orrát szívni, szóltam és jött oda hozzám, alapvetően nyugodt, kedves, mosolygós, kiegyensúlyozott volt eddig.

mostanában hirtelen meg kapok egy feszült, ideges, sipítozós "roncsot", eleinte csak meglepődtem hol ezen a nyafin hol azon az óbégatáson, de aztán már kezdett rám átragadni a gyermek hangulata és elromolni az egész esténk..


most vagy egész nap ezt a hangulatát alapozta meg a bölcsöde(ideges gondozók, sírós gyerekek), vagy szimplán másokat utánoz, vagy kezd teher lenni neki a bölcsöde és szorongás kialakulni...vagy? vagy?


én nem szeretném, ha egy negatív beállítottság ülné meg magát nálunk, hiszek a pozitív gondolkodásban és abban, hogy ezek a "hullámok" önmmagukat generálják, a jó jót vonz, a rossz rosszat, stb.


vagy ezentúl az kell legyen a feladatom, hogy bölcsi után jó kedvre derítsem és helyre tegyem a kis lelkét, mert nem lesz természetes és magától jövő már a boldogsága?


2016. jan. 26. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Dackorszak. Most jött rá, hogy van saját akarata.

[link]

2016. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
annyiban biztos vagyok, hogy a bölcsivel van összefüggésben.
2016. jan. 26. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A bölcsi is ki tudja hozni a dackorszak egyébként természetes tüneteit, elvégre ott még inkább érvényesítenie kell az akaratát, mint otthon.
2016. jan. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez csanában is így működhet vajon?
2016. jan. 26. 23:21
 5/7 A kérdező kommentje:
az még okés is lenne ha "csak" dackorszak. de a gyermek még rosszkedvű is mellé, mindennel baja van, mint amikor pl nekünk ha rosszul indul a reggelünk.
2016. jan. 26. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 23 hónapos, 3 hete kezdtük a bölcsit. Bizony én is azt tapasztalom, nagyon hisztis itthon. Sokszor nem is tudom mi baja, mert látszólag ok nélkül hisztizik. Főként azóta tapasztalom, amióta rájött, hogy ez a bölcsis dolog nem csak egy kiruccanás, hanem folyamatos. Tudatosult benne, hogy most már ott telik a napjai nagy része. Alapvetően úgy látom, hogy a bölcsit élvezi, de nehezen tudja kezelni, hogy nem vagyunk együtt. Illetve eddig itthon csak ő volt, ott viszont többen vannak. Megpróbálok még türelmesebb lenni vele, és ha itthon van, csak vele foglalkozni. Bízom benne, hogy egy idő után megszokja a dolgokat, és a hisztik sem jelentkeznek.
2016. jan. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egész egyszerűen elfárad,annyi inger éri.Képzeld el,hogy ott vannak a gondozók,4-5 gyerek,folyamatos zaj,"morajlás",jövés-menés.Én ezt 3 gyerekkel csináltam/csinálom végig.A középsőm most elsős,és sokszor úgy érzem,hogy ok nélkül ingerülten válaszol,vagy egész egyszerűen csak úgy kiabál.Aztán elmondja,ne haragudjak,de fáradt.A kicsinél is tapasztaltam(2 évesen lett bölcsis),hogy ha több program volt,amikor 4 felé érte mentem,előfordul,hogy elsírta magát,bújósabb volt,vagy egész egyszerűen hisztirohamot kapott,ha valami nem úgy volt,ahogy elképzelte.Holott ha valaki,hát Ő imádja a társaságot(lévén 2 nagyobb testvére,szóval elvileg hozzá van szokva az őrülethez).
2016. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!