Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg nem lehet elkérni a...

Tényleg nem lehet elkérni a gyerek ebédjét uzsonnát ha nem megy bölcsibe, de behúzták?

Figyelt kérdés

szóval váratlan hiányzásról van szó, meg van rendelve neki is az étel aznapra.

valaki azt mondja, hogy elvileg törvény, hogy el kellene csomagolniuk ilyen esetben, a bölcsöde meg szinte kikéri magának, hogy náluk ilyen nincs, hogy el lehetne hozni..


2016. febr. 12. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk el lehet hozni.. Nem szólna egy szót sem.
2016. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
örülnék, ha pontosan tudnám, hogy szülői kérésre eleget kellene tenniük, vagy valóban nem kötelesek odaadni
2016. febr. 12. 13:09
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem olyan ritka, hogy a gondozók és/vagy konyhások lopják a kaját. Persze, hogy nem fogják kiadni.
2016. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos jogszabályt nem tudok neked linkelni, de a mi bölcsinkben, ovinkban is odaadták, ha bement érte valaki.
2016. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azoknak a gyerekeknek a kajáját lehet elhozni, akik fizetnek érte. Mivel mi nagycsaládosok vagyunk, így nem kell fizetnünk a kajáért, ezért el sem hozhatom. Igaz, hogy amíg fizettünk érte, akkor sem hoztam el soha.
2016. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem lehet elhozni azért, mert valamilyen Köjár vagy ÁNTSZ rendelkezés szerint szigorúan tilos ételhordót bevinni az oviba. Másba meg nem csomagolják, szóval aki nem szólt reggel, hogy lemondja az ebédet, az így járt.
2016. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elviekben jàr,tehàt oda kell,hogy adjàk,az megint màs,hogy nem küzdenék 2dl levesért meg 1 szelet vajaskenyérért.


Nàlunk az egyik oviban àllandóan tukmàltàk hogy vigyük el mindenképp vagy ha uzsi előtt mentem akkor odaadtàk a kezembe a szalvétàba csomagolt fél szelet kenyeret... Persze tök kedvesek és aranyosak,de nem tartottam rà igényt, mondtam,hogy akkor maradjon repetànak vagy ha vki csúszott a befizetéssel etessék meg vele nyugodtan,hiszen velem is előfordult,hogy elfelejtettem az ebédbefizetést és a hiànyzó gyerek "jussàt" kapta a fiam.


Mìg a màsik oviba ahova jàrtunk ott még csak meg sem kérdezték,hogy kell-e egyàltalàn. Ami ezek utàn fura volt,de mivel nem tartottam volna rà igényt itt sem ìgy nem foglalkoztam vele.

2016. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről


1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról


20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet


1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről


37/2014. (IV. 30.) EMMI rendelet a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról


Erre nyugodtan lehet hivatkozni. Olyan nincs hogy nem adjàk oda. Csak maceràsabb odaadni,mint mondvacsinàlt indokkal elhajtani. A lemondàson pedig szinte kizàrt hogy vàltoztassanak,sajnos az az egy nap mindig bukò,illetve ha odaadnàk a kajàt,akkor nem annyira.

2016. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ahol lakunk falu, ide járt bölcsibe, mint a bölcsiből, óvodából el lehet hozzni az ételt.


az én fiam a közeli városba jár óviba, itt viszont nem lehet, mert a törvény tiltja , hogy elhozzuk.


szóval helye válogatja

2016. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk elkérheted, ha steril ételtartó dobozt viszel, (tehát gyári csomagolásút), de kissé nehézkes szerintem megoldani, mert arra nem kötelezheted őket, hogy tárolják, sem arra, hogy előre elkészítsék. Így mindet a saját idejében hozhatod el (9-kor a reggelit, fél 12-kor az ebédet, 3-kor az uzsonnát)

Ha te ezt előadod, hogy mindezt vállalod, akkor szerintem nem fognak nálatok sem tiltakozni.

2016. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!