Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan hogy a munkahely...

Van olyan hogy a munkahely kiadja a munkáltatóit a bölcsihez, de nem vesz vissza?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem hiszem, mert ellenőrzésnél őket is megbüntetnék. Tehát ha jól értem, mennél vissza dolgozni, de nem vesznek vissza, csak munkáltatóit adnak?
2016. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a gyerek 3 éves koràig védve vagy,nem tudom milyen elképzelése van a munkàltatódnak arról,hogy nem vesz vissza. Akkor mit csinàl??? Nem tilthatja meg hogy visszamenj ha akarsz,csak 30 nappal előtte szólnod kell. Olyat csinàlhat hogy 10-èn ad egy munkàltatóit màsnap meg kirúg,miért ne,ezért nem bünteti meg senki,de terhes vagy kisgyerekes anyukàt(amìg ellàtàzt kap csed gyed gyes) nem rúghat ki.
2016. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ez tényleg így van? Én szeptemberben adom be a lányomat bölcsibe, akkor lesz 2 éves. Akkor ezek szerint muszáj visszavenniük és 2017 szeptemberig nem rúghatnak ki?

2016. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez engem is érdekelne, hogy a kicsi 3. éves koráig vagyunk e védve, vagy ha 2,5 éves korában bölcsibe megy, én meg dolgozni, kitehetnek e rá 1 hónap múlva például? Bocs az offért.
2016. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

A védettség azt jelenti, hogy amíg nem kezdi meg valaki ismét az aktív munkaviszonyt. Ha megkezdi valaki mondjuk április 1-jével, akkor másodikán már nyugodtan felmondhatnak neki.


A 3 éves korig tartó védettség abban az esetben él, ha nem áll munkába valaki, tehát PASSZÍV állományból nem rúghatják ki. Akítvból már igen.

2016. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ott van védettség, ahol a szerződés ezt tartalmazza. Pl. a MÁV-nál tudom, hogy nem küldhetnek el visszavételtől 1 éven belül.


De a kérdezőben nem vagyok biztos, hogy erre volt kíváncsi és nem arra, hogy mi van akkor, ha jelentkezik bölcsibe, de mégsem megy vissza dolgozni?

2016. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Munkaerő kölcsönzőről van szó. megszűnt a munkaköröm és próbálnak vmit találni helyette, de nem nagyon hívnak. Pedig ígérték.
2016. febr. 19. 17:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,amit ìrtam az a hatàrozatlan idejű szerződésre vonatkozik.

Tehàt pl 3 éves szerződésed lejàr a gyerek 1,5 éves koràban,akkor nem kötelező hosszabbìtania a munkàltatónak, ha te visszamész amikor 1 éves a gyerek fél év múlva kirúghatnak . Ezért itt érdemes egyeztetni hogy akarnak- e hosszabbìtani majd.

2016. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"2,ha àtszervezték a munkàjàt az a munkakör megszűnt,màsikat meg nem tudnak adni vagy amit tudnànak,azt nem fogadja el a munkavàllò.


Ennyi màs miatt nem lehet kirúgni a kisgyerekes anyukàt. És ezeket is masszìvan igazolni kell a munkàltatónak,különben megbüntetik."



A stílusodra nem térnék ki, magáért beszélt.

Viszont a második pont az, amivel nagyon ügyesen tudnak és szoktak és zsonglőrködni a munkahelyek. Nagyon nehéz bizonyítani, hogy tényleg szükséges lépés volt-e, legalábbis a munkavállaló részéről.


A gyakorlat mégis úgy néz ki, hogy addig nyúzzák, idegesítik, fenyegetik, stresszelik az alkalmazottat, amíg az alá nem írja a közös megegyezést. Innentől pedig jogilag tiszta a munkáltató.

Ha a törvényt tovább bogarászod, olyan is van benne, hogy a felmondás indoklása lehet akár az is, hogy nem jön ki a kollégákkal. Ezt hogyan bizonyítják? A főnök és két haver bemegy tanúskodni a bíróságra, a munkavállaló meg fizetheti a bukott per költségét.

Tehát tévedsz, mert a törvény sok kiskaput enged, amivel vissza is szoktak élni. Ráadásul aki nem sokat fizető munkából él, nem fog tudni ügyvédet fogadni sem, vagy bele sem mer vágni a perbe, attól félve, hogy utána máshová sem veszik fel.

2016. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó,akkor gratulàlok az életvezetésedhez.


A stìlus? Ennél többet egyik ostoba sem ér. 0- ra pontozni,amikor az enyém volt az egyetlen helyes vàlasz??? Ja ez a normàlis szerinted? Vezessük félre a kérdezőt? Ez az oldal lényege? Mert akkor vmit én értettem félre.


Iromànyodra reagàlva,ha ilyen ügyben mész az egyenlő bànàsmód hatósàghoz akkor 99%ban a terhes nő illetve a kisgyerekes anya javàra döntenek. Ezen kìvül sosem a felperes bizonyìt,hanem az alperesnek kell azt bizonyìtani,hogy nem úgy van,ahogy azt felperes àllìtja. Mivel ez valóban nehezen bizonyìtható,innentől nyert ügye van a munkavàllalónak,aki perel.

Azt meg nagyon jól tudja mindenki,hogy direkt àtnevezték a posztjàt a munkahelyén csak,hogy ne vegyék vissza vagy hogy teszem azt a mucsajröcsögei vegyi kombinàt eztàn könyveléssel foglalkozik amihez nyilvàn nem megfelelő màr a vegyi üzemben dolgozott anyuka képesìtése.


Azt ajànlom,hogy a sajàt életedet éld úgy ahogy leìrtad,ne màstól( akinek még téves infot is adnak) vedd el a lehetőséget,hogy kiàlljon sajàt magàért,főleg hogy törvény adta joga.

Vagy itt mindenki szerint meg kell hunyàszkodni és eltűrni mindent??? Mert akkor csak sajnàlni tudom a gyerekeiteket,akik mellett ezek szerint majd ugyanìgy àlltok ki,ugyanennyi téves informàcióval...

2016. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!