Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Biztosítottnak kell lennem,...

Biztosítottnak kell lennem, ha megigénylem a GYED-et? Ha csak a 12. héten mondom el, hogy terhes vagyok, utána nem sokra rá elmegyek táppénzre (ha kedves lesz a doki), akkor kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Tehát én arra lennék kíváncsi, hogy kell-e lennie élő szerződésemnek ahhoz, hogy kapjam majd a GYED-et...mert úgy olvastam, hogy ha nincs, akkor nem vagyok rá jogosult. A baba még csak 4 hónapos lesz, amikor lejár a (remélem) márciusban hosszabított szerződésem, ami 2017. február végéig szól, és ugye a 6. hónapban tudnám igényelni.<br>

Mert ha ez így van, akkor nem megyek táppénzre, dolgozok, amíg bírok utána felmondok, ha nagyon nem megy.



2016. febr. 10. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
a szülés napján biztosítottnak kell lenned...vagy álláskeresési járadékban kell részesülnöd, vagy legyen munkahelyed..
2016. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2016. febr. 10. 10:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Így van, a szülés napján lennie kell munkaviszonyodnak, vagy álláskeresési járadékban kell részesülj. Azt nem igazán értem miért jó neked, ha te mondasz fel.

Terhesen nem rúghatnak ki, viszont ha határozott idejű a szerződésed, akkor a lejárat után nem kötelesek hosszabbítani.

2016. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
bocs de az egész kérdés érthezetlen...mit akarsz a hatodik hónapban igényelni? mert szülés után lehet elkezdeni az igényléseket, kivéve a Csedet szúlés előtt már 28 nappal lehet. csed után jöhet a gyed, ha szülés napján volt jogviszonyod, vag legalábbis álláskeresési. miért akarnál felmondani?
2016. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha a csed ideje alatt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor passzív jogon kapod a gyedet majd.
2016. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
A passzív gyed évek óta nem létezik.
2016. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

passzív gyed létezik ....

én is így kapom már egy éve és még fogom is fél évig

lévén megszűnt a cég ahol dolgoztam

2016. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
2016. máj. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A passzív gyed évek óta nem létezik."


Akkor szerinted mégis milyen ellátást kap az, akinek csed vagy gyed alatt szűnik meg a munkaviszonya???


Kérdező: mi lett végül? Egyáltalán terhes vagy? Hosszabbítottak?

Mit igényelnél a 6. hónapban? A táppénz nem befolyásolja a csed gyed összegét. ÉS terhesen nem rúghatnak ki.

2016. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!