Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeptemberben tölti a fiam a...

Szeptemberben tölti a fiam a 3 évet, szerintetek mennyird gond az hogy bölcsibe marad plusz egy évet és nem oviba megy egyből?

Figyelt kérdés
Nem szobatiszta még, persze ez a nyáron változhat még, meg maradnak a csoportba játszòtársak akik utána tötik a 3at.meg ennyi idő alatt jobban tud megérni ovira, mert ott ugye nem úgy foglalkoznak vele.

#Bòlcsi
2016. márc. 22. 20:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Szeptemberi vagyok és tisztán emlékszem a bölcsire, mert én is csak 4 évesen mentem oviba, nagyon rossz volt a bölcsi, utáltam, unalmas volt és már nagyon akartam oviba menni. Szerintem se hagyjátok bölcsibe.
2016. márc. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem hagynám 4 éves korig bölcsiben, egy 4 éves már nagyon nagy, teljesen más lesz 4 évesen mint most 2,5 évesen, 3 év felett már jobb neki az ovi, a hozzá hasonló korú gyerekek között, nem totyogó 1 évesekkel.
2016. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk a bölcsiben sok csoport van, mindben hasonló korú gyerekek járnak nagyjából, a legkisebb max 1 évvel fiatalabb a lányomnál, nem 1 éves totyogókkal van összerakva. Az oviban meg 3 évesen 6 évesekkel lett volna összerakva, ami szerintem nagy különbség.

Vicces látni, hogy látatlanban/tapasztalatok nélkül mennyien elítélik a bölcsiben maradást és nyomják a gyereket az oviba. Hova ez a rohanás??? Így is bőven fejleszthetik majd 3 évig a gyerek az oviban, mire suliba megy.

Mondjuk én annak sem vagyok a híve, hogy oviban már nyelvórára járassuk. :-)

10-es voltam ismét.

2016. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: nálunk pont fordítva van: bölcsiben 1-3 évesek vannak együtt, minden csoportban totál vegyesen, egész picik és nagyok is, az oviban viszont csak 3-4 évesek vannak egy csoportban.
2016. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom akkor ez a kérdés nagyon helyzet és lehetőség függő, nem lehet általánosságban beszélni. :-) Lehet én is máshogy gondolnám, ha oviban homogén csoportok lennének, bölcsiben meg nagyon picikkel lenne.

Nyilván mindenki a legjobbat akarja a gyerekének és a gyerek/körülmények ismerete nélkül nehéz megmondani a tutit. Sok szempontot kell figyelembe venni, de az ember szíve úgyis megsúgja a jó döntést. :-)

2016. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos,hogy nem hagynám ott 4 éves koráig.Az enyém is járt bölcsibe-szeptember végi-

méghozzá egy nagyon jóba(sok sok mondókát,éneket tanítottak a kicsiknek,sokat festettek,rajzoltak,gyurmáztak,volt kézműves foglalkozás is.A nyári zárás alatt lett szobatiszta.Én direkt kérdeztem a gondozókat,hogy mit javasolnak,és azt mondták,hogy ne hagyjam a "babák" között.Értelmes,okos 3 éves,semmi keresnivalója a totyogó,gagyogó kicsik között.Ők pedig nem tudják olyan szinten fejleszteni,mivel a pelenkások sok törődést igényelnek,ami ugye sok időt elvesz.Ezért az enyém szeptember végéig maradt a bölcsiben,és a 3. szülinapja után,október elején kezdte az ovit.

2016. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
Már elnézést a kifakadásért, de szuper ez a mások véleményével szemben toleráns közösség...aki nem azt a nézőpontot képviseli, mint az ezek szerint itt jelenlévő véleményrendőrség, azt egyből lepontozzátok. Kaptam egy 38%-ot és egy 26%-ot, miközben pusztán leírtam egy másik álláspontot. Gratulálok nektek pontozók, okosak vagytok, csak kicsit csőlátásúak!
2016. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat, itt is megoszlanak avélemények mint sokmindenben, igazából kis félénk és nem olyan barátkozós tipus egyből, de okos és értelmes, átgondoljuk, vagy az ovit vagy a bölcsit kétszer kell úgyis járni mert rugóéves. Ovódában azért eléggé máshogy foglalkoznak ugye a gyerekekkel önállósodni kell hamar. De köszi átgondoljuk
2016. márc. 24. 18:09
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem engedd oviba. Én tapasztaltam olyat a bölcsiben, hogy két gyerek is őszi születésű volt és maradnia kellett, de az egész csoportot megviselte. A két gyerek sokszor se egmással sem egymás nélkül nem tudott mit kezdeni. Folyton rájuk kellett figyelni, csak velük foglalkozni stb. Régebben átvették a gyerekeket ha októberi volt így nem volt probléma. Ezek a gyerkőcök mind megfeleltek az ovis követelményeknek csak nem töltötték be a 3. élet évüket, senkinek nem jó, ha ott maradnak ovis érette.
2016. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy milyen a gyerek kepessege, de hogy lassan 3 eves es nem szobatiszta ez szomoru... kiveve ha kicsit viszamaradott agyilag akkor ertheto de ha minden rendben van vele akkor a szulok hibaja es nem figyelnek ra oda elegge nem torodnek vele eleget
2016. ápr. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!