Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kislányom 7 éves volt...

P.Tóth Kata kérdése:

A kislányom 7 éves volt szeptemberben. Kisebb-nagyobb rendszerességgel bepisil. Eddig csak éjszaka fordult elő, de ma érte mennem az iskolába emiatt. Rendezett családban élünk, úgy gondolom, nem lelki eredetű a gond. Ha szervi, hová forduljak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a gyermekorvos elmondja majd a lehetőségeket.

Ha nem lelki eredetű a probléma,akkor urológiára kell mennetek.

2012. okt. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Mihamarabb fordulj a gyermekorvoshoz, ő fog tovább küldni titeket. Urulógus, uh, labor... Ha semmi szervi baj nincs, akkor meg gyermek pszichológus.
2012. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

próbálgasd ezt vele :


menj vele pisilni és kérd meg h pisilés közben 1 pillanatra hagyja abba majd folyt.köv

és ezt az időt növeld vele


nekem anno ugyan ilyen problémán volt

urológia pszichológia negatív volt

egyszerűen nem figyeltem rá ezzel tanítottak meg odafigyelni h pisilni kell


hátha csak ennyi a baj h túl sok az új dolog és erre már nem figyel

tudod oviban sokszor kérdik küldik őket pisilni suliban nincs ilyen

2012. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Én így nőttem fel, szervi oka volt, ami csak nagyon sokára, 13-14 éves koromban derült ki. De azóta már sokat fejlődött a diagnosztika. Szerintem első körben mindenképpen gyermek urológusnál próbálkozzatok, hogy a szervi eredetű gondokat kizárhassák.
2012. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Persze, kérdezd meg a gyerekorvost, hová forduljatok, hogy biztos lehess benne, nem szervi eredetű-e a probléma. (Szerintem az éjszakai bepisilés – enuresis nocturna – független a nappalitól.)


Másrészt viszont, ha jól értem, eddig csak éjszaka voltak ilyen gondok, nappal nem. Az rendben, hogy rendezett családban éltek, de arra nem gondoltál, hogy esetleg az iskolában nem stimmel valami?

Ismerek olyan gyereket, aki 3.-os volt, mikor elkezdett bepisilni az iskolai stressz miatt… (kiderült, hogy igen hülyék a tanítónői, így gyorsan iskolát váltottak, és megszűnt a bepisilés is). Nem azt mondom, hogy nálatok is ez van, de akár az is lehet, hogy mondjuk nem mert szólni a lányod, hogy ki kell mennie… egy hétévesnek elég annyi, ha azt mondják, hogy „mindenki maradjon nyugton”, és ebből simán azt hiheti, hogy nem szabad jelentkezni, hogy pisilnie kell (ilyet is hallottam már, és halkan jegyzem meg, megint csak nem a gyerek hibája).


Szeintem próbáld meg kideríteni (ha még nem tetted), hogy pontosan hogyan történt a baleset!

2012. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!