Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az egyedülálló szülők gyerekei...

Az egyedülálló szülők gyerekeinek olcsóbb a bölcsődei ellátás? Ha igen, mennyi?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 11. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Miért kéne,hogy olcsóbb legyen?Abban az esetben esetleg jogos lenne,ha félárva a gyerek,de elvált szülők esetén ugyanúgy ketten gondoskodnak a gyerekről,igazságtalanság lenne.
2016. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A gondozási díj kb napi 133 ft. A kaja meg egy főre jutó 89 alatt van,akkor ingyenes.Szóval kb mindenkinek az.
2016. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól függ, hogy egyedülálló vagy e, hanem hogy mennyi a jövedelmed
2016. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hugom egyedülálló, apuka még apasági nyilatkozat szinten sincs, csak a messzi távolban... A bölcsiben neki is ugyanúgy jövedelem alapján számolnak (ami nyilván neki kevesebb mint 2 szülő esetén).

Az 1-es hozzászólónak annyit tennék hozzá, hogy elváltként nevelni egyedülállóként gyereket, nagyon nem ugyanaz mintha ketten nevelnék. Jó esetben érkezik gyerektartás, kérdés mennyi apuka bejelentett jövedelme és az abból megállapított összeg mire elég...

2016. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyedül nevelem a kislányomat, apukája elhunyt. Jövedelem alpján számoltak nálunk is. Mi mindenben teljes költségmentességet kaptunk. Viszont én minden hónapban befizetek a bölcsi alapítványának 2000 Ft.-ot. Tudom nem nagy összeg, de én szívesen adom, mert szuper bölcsi, és megérdemlik.
2016. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!