Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlék, egyedülállóság...

Családi pótlék, egyedülállóság! Melyik napot írjam be a papírra h nem vagyok egyedülállóálló? Lent!

Figyelt kérdés

Szóval 4 hónapos terhes vagyok az új páromtól.

Szeretnék nyilatkozni h már nem vagyok egyedülálló.

A papírra melyik dátumot írjam rá?

(ők ugye nem tudják h babát várok)

Ha 4 hónappal ezelőtti dátumot írom be akkor vissza kell fizetnem.?



2016. jan. 31. 13:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja most látom itt a hasonló kérdéseknél a válaszokat, hogy kell a házassági vagy a lakcímnek a másolata. De mivel mi nem vagyunk házasok se élettársak így nem is tudom igényelni :/
2016. jan. 31. 14:36
 2/16 anonim ***** válasza:

írd be azt a hónapi napot, amelyikben beadod a papírt. pl. jan 25 vagy fabr 1.

így is úgy is egész hónapra jár, ami jár és nem tudom hány napos a bejelentési kötelezettséged, de ha egy héttel korábbi a dátum a beadás előtt, az még belefér.

Nagy ügyet ne csinálj belőle.

2016. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nem kellenek ilyenek hozzá, amit írsz.
2016. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2016. jan. 31. 15:14
 5/16 A kérdező kommentje:
2016. jan. 31. 15:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi hivatalos igazolás. Nyilatkozol és kész. Ahogy írták is, adj meg egy tárgyhavi napot, ellenőrizni úgy sem tudják.
2016. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtak, én is nemrég intéztem előbb azt, hogy már egyedülállóként igénylem a családit, majd 1 évvel később azt intéztem, hogy már nem egyedül nevelem a gyereket, nem kérem az emelt családit.

Mindkét alkalommal csak bementem a MÁK-hoz és egy kézzel írt papírt beadtam az ügyintézőnek, 1 perc volt az egész.

2016. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor utána járok :)
2016. jan. 31. 22:26
 9/16 anonim ***** válasza:
Kezzel irt nyilatkozat kell,ennyi!!! Most csutortokon inteztem...!!!
2016. febr. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ma voltam bent 2 helyen is!

Házastárs vagy élettársi kapcsolat kell hozzá (tehát azonos lakcím)

Papírra ezt nem kell fel tüntetni illetve csatolni. De azt mondták bent h páromat felhívhatják ellenőrizni és kérik az adatokat stb.

Mondom akkor addig nem is tudom elintézni? Azt mondták h nem, hivatalos igazolás kell arról h már nem vagyok egyedülálló!!

Jól van mondom akkor el intézzük a lakcímet (tartózkodási hely) így elfogadják.

2016. febr. 1. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!