Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei felvételhez kötelező...

Bölcsődei felvételhez kötelező személyi igazolvány?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kéne beadnom a papírokat, de most olvastam a feltételeket, miszerint a 2 éves kicsimnek kéne csináltatnom személyi igazolványt?

Ez csak nekem újdonság?

Ha nincs személyi igazolványa, akkor be sem fogadják a kérelmünket?



2016. ápr. 29. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Egy éve még nem kérték a bölcsik. Az ovihoz biztos kell.
2016. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Tavaly nem kellett nálunk, és idén az ovihoz sem kell. Csak a születési a.k., a TAJ kártya, és mindkettőnk lakcímkártyája.
2016. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Törvényileg kötelező minden gyereknek személyi igazolványt csináltatni, a kisbabáknak is. De valójában ezt nem szokták komolyan venni, a születési anyakönyvi kivonatot és lakcímkártyát majdnem mindenhol el szokták fogadni személyi helyett.
2016. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 hét múlva lesz a beiratás, és nem kérnek személyit. TAJ , lakcímkártya, születési anyakönyvi kell.

Fiamat februárban írattam be oviba, ott sem kértek személyit.

2016. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem kérnek személyit mivel nem kötelező.

Csak már LEHET 14 év alatt személyi is,nem csak útlevél.Az hogy kötelező,egy iszonyatos tévhit,aminek nincsen alapja,ezt hivatalos szervnél derítettem ki 1 éve,mert engem is beijesztettek,hogy kell.De nem kell,csak lehet!

2016. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, a ti papírotokra le van írva, hogy kérnek, akkor tök mindegy, hogy válaszolók leírják, hogy náluk nem, attól még nálatok igen.


megtehetik mert tényleg kötelező születéstől a személyi, ráadásul ez nem is új dolog, rég így van már.

nem büntethetnek érte, de kérhetik. nézd meg a törvényt.


egyébként szomorú, hogy mindig az van lepontozva aki leírja, hogy kötelező születéstől a személyi, már annyi kérdés volt itt és mindig az a vége, hogy belinkelik a törvényt, mindenki meggyőződik róla és beismeri. aztán másnap megint az a 0%-so aki jól tudja...

2016. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

"Az új személyazonosító okmány

A hatályos jogszabályok alapján személyazonosság igazolására alkalmas okmány jelenleg a

személyazonosító igazolvány, a kártya formátumú vezetői engedély, illetve az útlevél. Ezen

rendszeren a 2016. január 1

-

jével hatályba lé

pő szabályozás sem változtat.

2016. január 1

-

jét követően is változatlanul érvényben lesz az az előírás, hogy minden állampolgárnak

születéstől fogva rendelkeznie kell legalább egy érvényes személyazonosításra alkalmas okmánnyal

(tehát személyazonosító ig

azolvánnyal, kártya formátumú vezetői engedéllyel vagy útlevéllel). Ennek

megfelelően az új személyazonosító igazolvány kiváltása nem kötelező. Ha 2016. január 1

-

jét

követően az állampolgár személyazonosító igazolványt fog igényelni, úgy számára már az új

személyazonosító okmány kerül kiállításra."

2016. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Ha születéstől kötelező a személyi akkor miért nem kérték még soha sehol? 5 éves a lányom,járt bölcsibe,ovis,voltunk kórházban,soha nem kérték csak az anyakönyvi kivonatot,a lakcím kártyát (ami szintén személyazonosságot igazoló okmány egyébként) már a kórházba születésnél intézik a lakcímet az adókártyát,ha kötelező a személyit miért nem?A védőnő gyerekorvos ha kötelező miért nem jelzi minden szülőnek??? Én csak ezt nem értem...van aki azt mondja kötelező,van aki szerint nem,de ha kötelező akkor miért nem büntetnek érte??? meg miért nem kell soha sehova?
2016. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nem mondja senki, hogy nem kötelező.

nyilván azért nem kérték eddig, mert nem kellett igazolnia magát. sulis kor alatt leginkább a határon kérhetik.


azt meg ne írd kérlek, hogy a lakcímkártya s személyi igazoló okmány, már hogy lenne? van rajta fénykép? van mitől igazoló okmány?


nem az, fönt van a törvény, be is másoltam, olvasd el. személyi vagy útlevél ami kell, hogy legyen születés után. ugye a harmadik igazoló okmány a jogosítvány, nyilván ezt nem kaphat az 5 évesed...

2016. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

1999 óta kötelező.

[link]

Amúgy meg sulinál kér(het)ik, de külföldre utazásnál ha nincs útlevél, akkor személyi kell a 2 napos babának is.

A törvény nem ismerése nem mentesít, tudjátok...


On: 2 hát múlva lesz beíratás nálunk. Nem kérnek személyit. De ha nálatok azt írják, hogy KELL, akkor kell... De én azért felhívnám őket, mert 2 hét alatt nem fog elkészülni, ha tényleg muszáj.

2016. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!