Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 éves fiamnak már kötelező...

14 éves fiamnak már kötelező a személyi igazolvány?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam,hogy 14 éves kórtól már kötelező a személyi igazolvány,meg egyszer a nagyobbik 16 éves fiamat igazoltatták és nem fogadták el a diákigazolványt.

2014. szept. 7. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
14 éves kortól kötelező.
2014. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

régen 14 éves kortól volt kötelező, de megváltoztatták a törvényt és most már mindenkinek kötelező, tehát az 1 hónapos babának is.

viszont már nem adják automatikusan, mint régen a 14 éveseknek, vagy mint születés után a lakcímkártyát, hanem a szülőnek kell elintéznie.


de ha a régi törvényt néznénk, a 16 évesednek akkor is kellett volna már rég csináltatnod, intézd el mindkettőnek :)

2014. szept. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már nem csak 14 év felett kötelező a személyi, haenm mindenkinek!!

Pont most járt le a fiamé, aki 4 éves, és akkor érdeklődtem meg. Csak azért nem kell új személyit csináltatnom, mert jelenleg van még érvényes útlevele. De ha az lejár, akkor csináltatni kell vagy ezt, vagy azt.


Egyébként meg 35 éves vagyok és az én időben is kötelező volt már személyit csináltatni 14 évesen. Nem is értem, hogy a te 16 éves fiadnak hogy, hogy nem volt??


Ja, és itt egy link:


[link]

2014. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
igen kötelező,neki már mindenkép .
2014. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2014. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!