Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normális, hogy egy bölcsődében...

Normális, hogy egy bölcsődében napi négyszer adnak csak inni a gyereknek, abból egyszer sem vizet?

Figyelt kérdés
Kakaó, tea, telicukrozott gyümölcslevek stb. A lányom mikor hazaér, megiszik egyszerre fél liter vizet is. Más szülő is panaszkodott már, de azt mondták a dadusok, náluk ez a szabály. A lányom vesebeteg, több folyadékra lenne szüksége, de nem adnak neki, akkor sem, ha beviszem, mert akkor a többi gyereknek is kellene, ha látnák, hogy a lányom iszik és az már macera hogy megint mindenkit megitassanak. Nálatok hogy megy ez? Tudom, nem kellene bölcsibe járatnom, de szeretnénk házat venni és ahhoz nekem is dolgoznom kell.
2016. máj. 12. 07:07
1 2
 1/20 Bella169 ***** válasza:
85%

A lányom egészsége fontosabb lenne annál hogy pár év elöbb vegyek házat.

A bölcsi szabályaival nem igentudsz mit tenni. Esetleg a vezetőséghez fordulhatsz vagy megpróbálod megbeszélni a dadussal hogy vigye ki a csoportból megitatni így a többi nem látja.

2016. máj. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Többen is próbáltak már beszélni velük, sajnos hiába. Macera minden gyereket megitatni. Mondtam hogy vigye ki a lányom, de azt magyarázat nélkül elutasította. Jobban mondva annyit mondott, hogy erre nincs lehetőség és elviharztott. Pedig 7-8 gyerek mellett ülnek 4-en mindig...
2016. máj. 12. 07:21
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
A baratnomek kerestek olyan bolcsit, ahol nem cukros italokkal hizlaljak a gyerekeket. Nem talaltak!!! Vegul ezert kellett maganbolcsi mellett donteniuk. Nyilvan ez rajtatok nem segitene, hiszen hazat akartok venni. De vajon a gyerek veseje vagy egy haz? Tedd merlegre, melyik hianyozna jobban a gyereknek.:)
2016. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Ez komoly, ezt orvossal beszéld meg! ha vesebeteg és az orvos megmondja, hogy és mit kell innia, azt a gondozóknak be kell tartaniuk.
2016. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Mi is magánbölcsibe járattuk a fiunkat! Ott csak víz volt, meg reggelihez neha tea. Még tejet sem adtak nekik nehogy vkinek fájjon a hasa tőle. Keress másik magán bölcsit szerintem.
2016. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom milyen bölcsőde ez, de nálunk ezek az italok vagy az étkezés mellé, vagy helyette -tízórai-voltak. Napközben a gyerekek akkor isznak, amikor akarnak, az asztalon mindig ott a víz, melegben pedig minimum óránként pihenőt tartunk, amikor mindenki iszik egy kicsit. Italt valóban nem lehet behozni, ezt nem olyan nehéz megerteni szerintem, neked se esne jól, ha a másik gyerek hordanak valamit, amiből a többi nem kap.
2016. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem kérj orvosi papírt arról, hogy többet kell innia és vidd be a néninek vagy a főnökének. A mi állami bölcsinkben az enyémnek bevihetem a cumisüvegét, amit kiraknak az asztalra és akkor elvileg kiszolgálja magát - azt mondták, hogy lehet csőrös poharat is hozni, de csak kifőzhető plusz itatókat enged az ÁNTSZ bent tartani, palackot nem. Ők vizet ebédhez kapnak, a gyümölcslevet néha kb. tízórai helyett, de ha van gyümölcs, akkor vizet. Reggelire, uzsonnára meg legtöbbször meleg ital, kivéve, ha pl. yoghurt van.

Egyébként elég sok bölcsinek fent van a neten az étlapja, pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Kérj az orvostól egy papírt, igazolást a betegségről, egy utasítással ellátva, hogy ez milyen sűrű és mennyiségű folyadékbevitelt igényel (ha értehtően a víz az opció, azt is tüntesse fel, mondd el neki bátran, milyen célból kéred mindezt). Ezt vidd be a vezetőnőnek és akkor kutya kötelességűk betartani. Ha ezt másképp nem tudják kivitelezni, csak úgy, hogy akkor a többit is itatják, akkor így jártak, meg kell hogy oldják! Ez egy vicc. Életemben nem hallottam ilyet. Mi nagyon profi, együttműködő, sima állami bölcsibe jártunk anno, ez a kerület egyetlen integrált intézménye, lehet ezért is voltak felkészülve. Náluk a csoportszobában (gyermekeknek nem hozzáférhető helyen) alapon volt mentes ásványvíz, amiből ha kértek kaptak, persze az alap "kötelező itatásokon" kívül. Tea volt még(hársfa,bodza) illetve higított rostos gyümölcslé.
2016. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
8-as vagyok, kiegészítem, mielőt vitát generálnék. Ez az ásványvíz dolog úgy festett, hogy járt hozzánk egy cukorbeteg kislány, akinek sűrűbben kellett a folyadékbevitel. Csecsemőknek készült csökkentett ásványianyagtartalmú vízet vettek a szülők, ebből kapott mindenki ha kért, de nem nagyon fogyott el a csoportban max 3 karton havonta a literesből, de a lehetőség adott volt és ez a fontos, a javát a beteg kislány itta meg természetesen, de ha meglátta más is, kaphatott ugyanúgy, nem volt belőle gond. A lényeg, ezt ugye engedélyezni kellett a vezetőnőnek és utána velünk szülőkkel az év eleji értekezleten aláírattak egy papírt, mi szerint tudunk róla és beleegyezünk, hogy gyermekünk alkalmanként ilyen és ilyen típúsú vízet fogyaszthat a bölcsödében. Kabaré volt, de hát ez van, ha szabály, akkor szabály, a lényeg, hogy meg lehet simán oldani, ha megvan az akarat, csak ugye mindenki szereti húzni a száját. Mi örültünk, mindenki jól járt.
2016. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Kit érdekel hogy a többi látja? Az a lényeg hogy a gyereked elég folyadékhoz jusson,a többi nem számít
2016. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!