Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kivegyem a 26 hós gyermekemet...

Kivegyem a 26 hós gyermekemet a bölcsiből, ha közben várom a kistesót?

Figyelt kérdés
Szeptembertől ugye újra kezdődik a bölcsi most 3 hét szünet volt neki. Én most 17 hetes terhes vagyok. Október 1ig dolgozom. Szerintetek vegyem ki a bölcsiből vagy hagyjam már erre az évre. Jövő szeptembeben kezdi majd az ovit.
2016. aug. 10. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Tőled függ igazából,ha szereti a bölcsit akár maradhat is,de az se fogja megviselni ha kiveszed,és legalább nem hordja haza a bacikat a babának meg neked.Én 1 év után vettem ki a bölcsiből amit imádott (egészségügyi dolog miatt) mikor mondtam neki,hogy többet nem megy,otthon lesz velem,mit szól,annyit felelt,hogy: jó. nem is volt gondja vele :)
2016. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha otthon marad, nem visz haza bacikat, és nem kell logisztikáznod egy napirend nélküli újszülöttel. Viszont szoktathatod be újra az óvodába, unatkozhat otthon, és neked is nehezebb kettővel.

Nálunk annó úgy jött ki, hogy járt 9 hónapot bölcsibe, júliustól én táppénzre mentem, és eljöttünk nyáriszünetre, majd szeptemberben megszületett a kistesó, és novembertől kezdtük az óvodát. Nekünk így tökéletes volt.

2016. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát....

Ez nem egyszerű. Mert ugye nem akarja az ember kiszakítani a kis környezetéből, a barátai közül. Meg ha megszületik a baba, akkor ott fog zajongani, nem tudsz rá úgy figyelni stb stb.

De az esetlegesen hazavitt betegségek meg az mellett szólnak, h vedd ki. De ha kiveszed, akkor meg kell menni vele játszótérre, társaságba, ott is simán bármit összeszedhet.

Nem egyszerű, nem is tudom...én nem venném ki a helyedben-

2016. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogy vedd ki. Ennyi idősen kell neki a bölcsi.
2016. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben az élethelyzetben voltam, nem vettem ki a fiamat, és ez utólag mindenki szempontjából jó döntésnek bizonyult.
2016. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szívem szerint nem venném ki. Szeret járni és én is szeretem a bölcsit,tényleg sokat foglalkoznak velük. Csak tudjátok vannak azok az anyukák akik megszólnak mert miért viszem ha úgyis itthon leszek,vagy elveszem a helyet a dolgozóktól. Emiatt lett kicsit lelkiismeretfurdalásom....mert ugye októbertől itthon leszek....de szerintem is igényli a gyerekek társaságát...és ugye már megszokta a mindennapokat,és ugye az ovis beszoktatást is nehezebben menne ha kivenném. Még gondolkozok...de akkor szerintem nem veszem ki. Köszönöm,hogy írtatok. :)
2016. aug. 11. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisgyermeknevelő vagyok ,mi azt szoktuk tanácsolni ilyenkor az anyukának ,hogy amikor a kis testvért hazaviszik a kórházból akkor a nagyobbik maradjon otthon a gyermekágyi időszakban egyrészt hogy ne érezze azt hogy ő ki van rekesztve mindenből az anyuka segít neki össze szokni az újszülöttel,bevonja kisebb feladatokba stb.. ezzel is minimálisra csökken a testvér féltékenység. Másrészt pedig mivel az anyuka gyermekágyi időszakban van nem kéne ,hogy a bölcsiből betegséget vigyen haza mindjárt az elején. Ha letelt a gyermekágyi időszak én személy szerint visszavinném a közösségbe ,de arra odafigyelnék ,hogy ekkor se kerüljön háttérbe a nagyobbik testvér ezért reggel nem korán adnám be és ha olyan a helyzet akkor ebéd után hazavinném ,ha még sem olyan akkor mindenképp igyekeznék az uzsonna végére odaérni érte. Otthon ha már együtt a család akkor az anyuka próbálja úgy alakítani a napirendet hogy a nagyobbikkal sokat foglalkozzon.
2016. aug. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyermekágyi időszak az egyik legnehezebb, pláne, ha nincs elég tej, fejni kell, fáj a baba hasa, stb..

Tehát az mind szép és jó, hogy összeszoknak a tesóval, csak éppen egy újszülött teljes embert kíván, az anya holt fáradt, a nagy meg frusztrált, hogy anya keveset foglalkozik vele és minden a baba körül forog.

Én biztos nem venném ki a megszokott kis közösségéből, nem borítanám fel az életét, a biztonságát. Ha uzsi után hazaviszed (az ugye 3 körül van) még mindig rengeteg időt tölthettek együtt estig és a babának is jut privát idő a nagy mellett.

Terhesség alatt meg majd jönnek az orvosi vizsgálatok, az esetleges nehézségek, ami egy kisded mellett komoly szervezést igényelhet.

2016. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval. A nagytestvér számára sokkal jobb, ha minden nap kap egy kis csak anyával töltött időt pl. délután, amikor más át tudja venni a picit egy kis időre, mintha minden délelőtt otthon van, de az anyuka szoptat, pelenkáz, fej,stb, és frusztrált, hogy egyik gyerekének se tudja megadni, amit igényelnének.
2016. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!