Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Rövid alvás után ébred beszokó...

Rövid alvás után ébred beszokós gyerekem. Otthon pedig elalszik. Valaki járt így?

Figyelt kérdés
2016. szept. 26. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A én kisfiam is most szokja a bölcsődét, jól megy neki, de az alvás még nem az igazi nálunk sem. Itthon szuper alvó: délben teszem le aludni ebéd után, énekelek neki 1 percet, elköszönök, és már alszik is 2-2,5 órát.


A bölcsődében most már elalszik, de szinte percre pontosan 1 óra alvás után ébred. Most már utána csendben nézelődik, pihen még egy kicsit, max fél órát. Ez már így szerintem egész jó, mert ennyi alvással jókedvű és nem extra fáradt délután/este.


Én azt csináltam, hogy ha legalább fél órát aludt a bölcsiben, akkor itthon már nem tettem le aludni. Mondjuk nem is igényelte, mert annyira örül szerintem, hogy találkozunk.


Szerintem javulni fog nálatok is a dolog - mióta jár bölcsibe?

2016. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2 éves kislányom lassan 1 hónapja jár bölcsibe (1 hétig itthon volt betegen), elalszik most már könnyen de fél óránál többet nem alszik. Itthon 3 órát alszik délután.
2016. szept. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk mondta is előre a gondozónő, hogy első időszakban csak 30-60 percet tudnak aludni a kicsik, később próbálják kitolni az időt hogy ébredéskor még nézelődjenek kicsit, majd később már megpróbálják visszaaltatni őket. Az én kislányom 22 hónapos, ma volt a 3. nap hogy bent aludt. Első nap bő 1 órát, másnap picit kevesebb mint 1 órát, ma pedig még kevesebbet, mert megébredt egy másik beszokós kisgyerek felriadására. Kicsit simizték hàtha visszaalszik, de már nagyon nézelődött, úgyhogy nem akarták megtörni az eddigi lelkes elalvását hogy erőltették volna a visszaalvását, így megdícsérték milyen ügyesen aludt, majd kihozták nekem, hazamehettünk.

itthon az én kislányom is 2-3 órát is alszik ebéd utàn.

de őszintén én már annak is örülök hogy gond nélkül elalszik a bölcsiben,pedig tartottam ettől a résztől, főleg hogy reggelente még keservesen sír elváláskor.:(

2016. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!