Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti hagynátok a nagyot a...

Ti hagynátok a nagyot a bölcsiben amikor megszületik a kistesó?

Figyelt kérdés
Mivel teszek jobbat? Hogy ha már itthon leszek a babával kiveszem őt és itthon lesz velünk, vagy ha hagyom őt a közösségben amit már megszokott? Közel 3 éves lesz akkor, tehát pár hónap múlva megy oviba majd.
2016. nov. 1. 07:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ezt most komolyan kérdezem, rosszul tudom hogy 3 évtől kötelező az óvoda? :O
2016. nov. 1. 13:24
 12/17 anonim ***** válasza:
22%
Lehet felmentést kérni alóla, amit pont a kistesós csalásoknak találtak ki. Egy évet maradhat pluszba otthon.
2016. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

nem 3 éves kortól kötelező, hanem betöltése utáni tanévben :)

egyébként attól függ mikor születne a kicsi. ha év elején akkor kivenném. gondozónő vagyok, igy azért látom milyen betegségeke visz haza a nagy, januárban skarlát, hörghurut, februárban influenza, márciusban bárányhimlő, és ezek mellet ugye mindig van hányós-hasmenéses, amikt ha a kicsi elkap, akkor még kórházba is kerülhet :(

viszont ha márciusban születik és már túl van a bárányhimlőn akkor nem enném ki.

nálunk sokkal nagyobb korkülönbség ezért már nem kérdés, de maga a nagy elhozatala-vitele is külön procedúra, kint már hideg van, bent meg meleg, öltöztetni-levetkőztetni, edzésre vinni kocsival, megvárni, addig sétálni, de a hordozó nem kényelmes neki annyi ideig... szóval van nyűg bőven a közösségbe hordással :) szivem szerint itthon tartanám a nagyot :)

2016. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Nekem már ovis volt ugyan a lányom, de mi vittük. Az első hetekben nem voltam a toppon, szoptattam, zuhanyoztam, aludtam. Nagyon véreztem (első szülésem után is) többször úgy álltam fel hogy egy vértócsa volt alattam - szerintem egy 4 éves megvan enélkül a tapasztalat nélkül.

Amikor 6 hetes volt a pici akkor kivettem a nagyot 1 hétre. Akkor már láttam értelmét, korábban nem.

2016. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
13, 14-s jókat ír.
2016. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%

"Kár", hogy egy 3 éves gyereknek teljesen mások a szükségletei, mint egy újszülöttnek...!

Egy ekkora gyereknek már szüksége van közösségre, társakra és közösségi szabályokra is.

Nem kell egész napra benn tartani. Reggel beviszed, uzsi után hazahozod. Bent van 9-3 ig, ami 6 óra. A maradék időben rengeteg minőségi időt tudtok még együtt tölteni.

Egy újszülött mellett, hiába van otthon a nagy, rengeteg a tennivaló, nem jut rá elég idő.

Én biztos nem venném ki, mert semmi értelme.

2016. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Lányom mind két tesójánál itthon volt 2 hetet még összeszoktnk. Utána már maga kérte, hogy menne oviba. Únatkozott itthon. Mikor a nagy fiam született a gndozónőkkel beszéltem erről ugyan azt mondták jint én amit gondoltam. Meglátom a lányom igényét. Ha itthon akar maradni mert féltékeny és reggel nehezen mnne az indulás akkor kiveszem ha meg szívesen ment de ha láttam hogy fáradt rossz idő volt akkor nem ment.1 évet volt bölcsis mert novemberi születésű. De a terhességemet is végig dolgoztam.
2016. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!