Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit csinálnak a bölcsiben a...

Mit csinálnak a bölcsiben a gyerekkel, aki nem alszik délután?

Figyelt kérdés
Lányom januárban lesz 2 éves, másfél éves korától nem lehet rávenni a délutáni alvásra. Úgy néz ki hamarosan bölcsibe kellene mennie. A beszoktatástól nem igazán félek, nagyon szeret gyerekek között lenni (persze majd meglátjuk). De mit csinálnak vele így, hogy nem alszik? Gondolom a többieket zavarná. Egy gondozó esetleg átviszi játszani az ilyen gyerekeket egy másik terembe? Vagy hogy megy ez?
2016. dec. 25. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Első körben megkérik a szülőt hogy ha tudja oldja meg a hazavitelt. Ha nem sikerül, akkor csendben kell feküdnie csendes pihenő alatt. Legalábbis nálunk. Nincs másik helyiség ahova át lehetne vinni
2016. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiről nem tudok nyilatkozni, az én lányom 3 évesen kezdte az ovit, akkor már fél éve nem aludt délután. Ugyanúgy le kellett neki is feküdni ebéd után, mint a többieknek, nem játszhatott. Voltak ebből gondok, mert azért két órát nem tud nyugton feküdni, zavarta a többieket, az óvónő állandóan azzal jött, hogy pedig neki aludni kellene még, hiába mondtam, hogy egyszerűen nem tud (ezt ő is láthatta).
2016. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem... csak az a baj, hogy még egy ovisnak is nehéz megmondani, hogy most feküdjön csöndben 2 óra hosszat, hát még egy izgő-mozgó 2 évesnek :/ Ettől eléggé tartok, hogy mi lesz.
2016. dec. 25. 22:38
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
nem tudja valaki elhozni ebéd után?
2016. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk aki nem alszik nem maradhat ott ebéd után! Vagy bölcsi/ovi első napjától alszik vagy MINDIG hazamegy..
2016. dec. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Off, de mégis mit gondolnak a gondozónők, hogy az ember jókedvéből adja bölcsibe? Ha van valaki, aki minden nap el tudja hozni délben, akkor kb. nem is kell bölcsi.

Egyébként én is ettől rettegek, szeptemberben oviba megy a lányom, és már majdnem egy éve nem alszik nap közben. Úgyhogy úgy fogok ovit választani, hogy megnézem hol milyen a hozzáállás a nem alváshoz.

2016. dec. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bölcsiben dolgoztam és azt kell mondjam bölcsije és nevelője válogatja. Van ahol valaki félrevonul vele és csendes foglalkozás van, akár abban a szobában, akár egy másikban de van ahol határozottan utasítják a gyerekeket és ha álmos, ha nem ott kell feküdnie alvás idő leteltéig.
2016. dec. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
6os, senki nem gondolja hogy bárki is jó kedvéből adja be. De gondolj bele, ott van még 10 másik gyerek, ebből kilenc aludna, de nem tud. Te szeretnéd ha a te gyereked nem tudna egy ilyen kicsitől pihenni, így mire otthon együtt lehetnétek már nem tudsz vele mit kezdeni olyan hisztis és nyűgös a fáradtságtól? És a legtöbb bölcsiben nincs olyan helyiség ahol ellehetne, és dolgozói kapacitás sincs rá.
2016. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Egy 2 évesnek szüksége van a délutáni alvásra. Ha időben felkel (kb 7 óra), délelőtt rendesen le van fárasztva, akkor el fog aludni. A közösség ebből a szempontból is jó. Szigorú, de kiszámítható napirend, kiszámítható alvásidők, rendszeresség. El fog aludni, megígérem:) (le lesz rendesen fáradva ebéd utánra)
2016. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mi a fene ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Biztosan korábban fog kelni mint eddig, és nem tudom mennyi utaztok a bölcsiig, de biztosan fáradtabb lesz. Két éves kor után az enyémek se aludtak már itthon, de nem is keltek korán, az oviban viszont pihentek. ennyi !
2016. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!