Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi lakcím, vagy munkahely...

Bölcsi lakcím, vagy munkahely szerint?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintetek meg lehet azt oldani valahogy, hogy a munkahelyhez közeli bölcsődébe vegyék fel a kicsit? Pl olyan indokkal, hogy vidéken lakunk, és csak így tudom megoldani, hogy előtte és utána a gyerekért menjek. Ez meglévő munkahely, szóval igazolni tudom, hogy helyileg hol dolgozom.
2017. máj. 7. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság h ezt a kiszemelt bölcsiben kéne megkérdezned. Nálunk ( pest mellett) a lakcímileg idetartozókat veszik be elsősorban. És nagyon nagy a túljelentkezés.

Hívd fel őket h az esetedben mire számíthatsz.

2017. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Igen. A lakcím és a munkahely elsődleges felvételkor. Nekünk is így járnak a gyerekekek oviba, bölcsibe, mert egyébként reggel 6 kor már menniük kellene, délután meg csak fél hat felé tudnánk értük menni. Így meg ott vannak pár percre a munkahelytől, ha bármi van tud értük menni valaki :). Én mondjuk már beiratás előtt felkerestem az ovit (bölcsit is ők üzemeltetik) és előre megbeszéltem a vezetővel, hogy így szeretnénk. Akkor ő mondta is, hogy törvényileg ez az előírási sorrend felvételnél, úgyhogy ha oda jelentkezünk felveszik. Másodiknál meg még simább volt az ügy.
2017. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsöde függő.Ahova a lányom jár,nem vettek fel vidékieket,hiába dolgoznak a szülők a városban.Érdeklődj a kiszemelt intézményben.
2017. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Részben igazad van 2., de ha már a lakcím szerint odatartozókkal tele van a bölcsi, akkor nem fogják felvenni a kérdező gyerekét egy körzetes helyett, csak azért, mert neki az lenne a munkahelyközeli. A lakcím az elsődleges, a munkahely másodlagos, ha egyáltalán felvesznek körzeten kívülit. Meg kell kérdezni a konkrét bölcsit.
2017. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi Budapest egyik külkerületében lakunk, és pont az átellenes csücsökben van a munkahelyem (a távolság nem nagy, de a városon keresztül hosszú idő). A fiamat felvették a munkahelyem melletti oviba, a kislányomat pedig az ovival egy épületben működő bölcsibe. Bár én is hónapokkal a beiratkozás előtt megkérdeztem az ovit/ bölcsit, és 90 százalékra mondták, hogy felveszik Őket. A kerületi gyerekek után elsőnek azokat veszik fel, akiknek a szülei a kerületben dolgoznak.
2017. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Törvényileg megteheted, a gyakorlat a zsúfoltság függvénye.

Nekem az elsőt pl nem vették fel a lakásunk! melletti bölcsődébe - egy utcával arrébb, már másik kerület -, ami a munkahelyem miatt beadhattam és bíztattak is rá, első évben még a kerületibe sem. Szerencsére jött a kisteső és egy év múlva a kettőt együtt adtam be újra munkahely miatt a lakás mellettibe, megint nem vették be egyiküket sem, de még a kerületibe is csak abba, ami 6km-rel odébb van és teljesen kieső útvobal. Ez 2 óra utazás naponta, de legalább felvették valahova őket ami nem 100K/fő/hó.

Azt tanácsolom, mindenhova, ahova csak jogosult vagy, add be. Egyébként pedig a munkahely melletti a szerencsésebb, mert tovább tudsz dolgozni és a gyerekek amúgysem igyekeznek hazafelé még délután. Nekem legalábbis még így is be kell velük mennem a játszótérre, 6 előtt nem jövünk haza, hiába kell elindulnom 3-kor, hogy odaérjek értük zárásig...

2017. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor tehát remény az van. Most ezek után eszembe jutott még az is, hogy mivel elvileg KÖTELEZŐ 3 éves korban oviba íratni a gyereket, olyankor mi van?! Mert ugyanígy, Érden fogunk lakni, de a 11. kerületben dolgozunk. A testvérek is Budapesten járnak iskolába. Namost én nem tudok hazaszaladni Érdre, hogy utána meg visszaszaladjak Budapestre, az iskolába! Ha már az ovi kötelező, remélem, rugalmasak is ilyen téren....
2017. máj. 7. 14:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam, hogy ha felvennék bölcsibe a munkahelyhez közel, akkor még ott sem kellene aludnia, mert én 4 órába mennék vissza dolgozni. Ha meg csak Érden vennék fel, akkor nem tudnék érte menni, csak 5 után kábé, más kérdés, hogy Érdre be sem adnám.
2017. máj. 7. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!