Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen mosolygos a nyári...

2 évesen mosolygos a nyári ügyeletben,3 évesen sírós?

Figyelt kérdés

Két évesen aranyos gondozók voltak vele épp ügyeletben.

Most 3 évesen a befásultakat kapta ki.


Tavaly a gyermek mintha kicserélődött volna, ügyeletben feldobottabb volt mint az egész évben, csacsogós, kiegyensulyozott gyermeket kaptam mikor érte mentem.


Ez évben más gondozók lettek beosztva, soha olyan elő nem fordult még egyszersem, hogy bölcsibe érve elkezd sírni, bölcsiben gondozók szerint vigasztalni sem lehet, ma már ott tartunk ha eszébe jut a bölcsi, sirva közli, hogy holnap nem akar menni, az odavezető útról le akar térni.

Fáj a szívem.

Még egy hetet kellene ezen felül kitartania.


Azt, hogy a bölcsiben zokogott, nekem letagadja..(miért..?), a gondozóktól tudom.


Mire véljem ezt?

Esetleg 3 évesen jobban felfogja hogy uj helyzet van (másik udvaron/csoportszobában, más gondozókkal), mint anno 2 évesen? Vagy aggodjak a gondozók hozzáállásán?


Mellesleg amikor megyek érte, más gyermek akit épp vittek haza, tiszta nyűg volt és hisztis(a szülőkbe még empátia sem szorult, idegesen oktatták a gyermeket nem foglalkozva azzal hogy mi lehetett vele a bölcsiben, amitől mindenen kiborul)


Eddig úgy voltam vele, CSAK két hét az ügyelet és irány a nyaralás, mára már ez a két hét végeláthatatlanul kegyetlen hosszúnak tűnik. Itthon is a gyermek párásodó szemét látom, aki pedig egy alapvetően vidám, nyitott, barátkozós, mindenfele mondokára rávehető, életigenlő kisgyermek.


Most ez betudható annak hogy 3 évesen máshogy fogja fel az ügyeletet? Vagy tanácsosabb lenne a főnököm előtt áztatni magam hogy 3 hetet vennék ki 2 hét szabi helyett...?

Vagy pont javára válna a gyermeknek? Elvége ősztől ovis lesz, szoknia kell azt hogy a környezet változik es nem feltétlen rossz irányba, ill ilyen az élet?


2017. júl. 7. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy kivehetsz-e 3 hét szabadságot. Nem áztatás kérdése, hanem hogy van-e annyi.

Kérdezd meg, hogy a jövő héten is ezek lesznek-e. A gyerektől meg érdeklődj, hogy mi történt, érte-e valami konkrét sérelem, amit a gondozók nem követhettek volna el.

Ha nem bántják őket kifejezetten, akkor azért valószínűleg nem szenvednek egész nap, hanem játszanak. A változás nyilván rossz nekik, egy felnőttnek is az. De ha nincs semmi extrém, akkor ki fog bírni még egy hett, meg kell neki magyarázni, hogy neked a munkába kell menned, hogy pénzt keress, de a rákövetkező héten már nyaraltok.

2017. júl. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

A szabadság 2/3 részével a munkáltató rendelkezik, ő dönti el, mikor adja ki plusz igencsak esélyes, hogy már be vannak táblázva a kollégák szabadsagai is, így szinte kizart, hogy plusz egy hetet csakúgy kiadjon.

Azt nem értem, miért a gondozokat kell szidni. Simán lehet hogy a gyereked feleri ésszel, hogy Jancsika, Pistike meg a Katinka otthon van anyuval, neki meg bölcsibe kell járnia.

2017. júl. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, mert a bölcsiben lenni olyan rossz.


Az én gyerekem imád bölcsibe menni, mióta az új helyre jár, a régit nem szerette.


Már az első nap alig akart velem hazajönni, húzott be, hogy maradjak én is bent.


Kérdezd meg, hátha új gondozók lesznek következő héten, esetleg rokonokat, nagyit, hogy ne kelljen minden nap mennie. Ha következő héten szerdán nem menne, sokkal jobbnak tűnik majd neki a hét.

2017. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem tanácsolnám hogy ezel álj oda főnökhöz ,mert gondolom be van táblázva ki mikor meddig megy szabira,mond meg gyereknek hogy hány napot kell menni még bölcsibe utána pihi,és ha nem bántoták ,akkor észre vete hogy változott valami hogy nem jár mindenki.

Lányom sem szeret oviba menni 7 éves de muszáj mindig mondom neki hogy még 2 hét és zár az ovoda utána már csak iskolába megy tudja látja hogy sokan már nem járnak oviba illetve testvérei itthon vanak mert sulisok és szünetük van.

2017. júl. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!