Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kötelezhetnek-e arra állami...

Kötelezhetnek-e arra állami bölcsödében, hogy csak alvás után hozhatom el a gyerekemet?

Figyelt kérdés

2017. szept. 14. 18:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%
Kerdezo ,azert arra is valaszolhatnal amit kerdeztem. Nem erheto h pontosan mi a kerdes.
2017. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Az egyik ismerősömnek és nekem ugyanabba a bölcsibe járnak a gyerekeink.

Az övé tavaly kezdett az enyém most. Régebben mesélte, hogy szeretné majd elhozni a nagylányát alvás előtt a bölcsiből. Ez nem tetszett a bölcsisnéniknek, arra kérték, h ne hozza el, mert így a többi gyerek rosszul fogja érezni magát, hogy nekik ott kell maradniuk, míg a msáikért megy az anyja. De nem emlékeztem mi lett a történet vége. Ennek kb. 1 éve volt. Most én is ebbe a helyzetbe kerültem. El szeretném hozni a gyereket alvás előtt, de mivel nem tudtam a sztori végét azt meg pláne nem, h hivatalon mire lehet kötelezni a szülőket mire nem, így erre itt rákérdeztem.

De most felhívtam az ismerősömet és megkérdezetm tőle, h mi történt végül. Azt mondta, h annak ellenére elhozta, hogy nem tetszett ez a bölcsibe. Valoszinűleg majd engem is probálnak róla lebeszélni, de azt tanácsolta, h csináljam úgy, ahogy jónak látom.

2017. szept. 14. 19:50
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez butaság, nem minden gyerekért egyszerre mennek. Van, aki hatig ott van, más négyig, más fél háromig, más meg 11:30ig.


Ezért beszólni..


Akkor viszed, amikor akarod. Én sajnos mindig máskor tudom elhozni, de ha 11től szabad vagyok, nem fogom otthagyni 5ig, akármennyire is kiszámítható lenne.

2017. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem tetszik az, ahogyan egy rendszer működik, akkor ott kell hagyni Választás mindig van. De ne te /ti akarjátok már megváltoztatni azt a menetet ahogyan ki tudja mióta működik a bölcsi. Szóval, ha nagyon nem megfelelő, ami ott van, akkor nem kell élni a lehetőséggel. Van aki tudna/fog tudni élni vele!
2017. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Persze hogy el lehet hozni, nem kötelezhetnek semmire.

A legtöbb helyen inkább örülnek ha elviszik a gyereket, mondjuk bölcsiben ez azért nem általános, mert oda csak dolgozó szülők gyerekei mehetnek, azok meg legritkább esetben végeznek dél előtt.

2017. szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Minden intézménynek van házirendje, ha állami, ha nem. Amennyiben abban az van, hogy a gyermek alvás után vihető, akkor ez van. Mivel nem ,, tanköteles v. Óvodaköteles ,, korú, akkor tanácsolják el, amikor csak akarják. Persze egy kis bonbon.. ilyesmivel a legtöbb szabály finomítható.
2017. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
19%
15# csak dolgozo szulo gyerekei? En nem dolgozom ,parom a meheszettel foglalkozik megis beadhattuk tavaly bolcsibe h szokja a tarsasagot mire elkezdodik az ovi..
2017. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
62%
17es, akkor fogalmazzunk úgy hogy leginkább a dolgozó szülők gyerekei és kisebbrészt a lepasszolós szülők gyerekei. Nevetséges hogy azzal indoklod hogy szokja társaságot, holott gondolom neked kényelmesebb hogy nincs otthon. Óvoda előtt nincs szükségük más gyerek társaságára, maximum amennyit a játszótéren találkoznak. Az anyára viszont annál inkább szüksége lenne, bár neked és a hozzád hasonlóaknak ezt hiába mondom.
2017. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%
Valóban 18-as, az ilyeneknek hiába mondod és valószínűleg jobb is a gyerekének a bölcsiben. Sajnos sok ilyen van.
2017. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

17-es igen, a dolgozó szülők gyerekei. Nem dolgozó szülő mért akarná beadni a gyerekét bölcsibe? Kivétel persze mindig van.

3 éves kor előtt nem lehet az az indok h szokja a gyerektársaságot, lesz még arra ideje elég. Magadnak indokolhatod igy, mert neked kényelmes a gyerek nélkül otthon.

2017. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!