Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kötelezhetnek-e arra állami...

Kötelezhetnek-e arra állami bölcsödében, hogy csak alvás után hozhatom el a gyerekemet?

Figyelt kérdés

2017. szept. 14. 18:00
1 2 3
 21/25 hétangyal ***** válasza:
9%
Bölcsiben nem dolgoztam, csak magán óvodában. Na ott aztán mindenki akkor hozta vitte a gyerekét, amikor akarta. Persze egy államiban biztos másképp működik. Én azokat nem értem, akik az akár egy éves gyereküket arra hivatkozva adják bölcsibe, hogy jön a kistesó. Szegény gyerek mit érezhet, hogy le lett passzolva a testvérke miatt. Az ilyen anya ne hivatkozzon arra, hogy nincs segítsége, mert nekem se, egy se, mégse adnám ilyen okkal bölcsibe. Ja persze, manapság már vannak a "csok" gyerekek, mint régen a szocpol gyerekeke.....
2017. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, mindjárt lel eszel pontozva, de én teljesen egyetértek veled. Másik kedvenc alibim hogy a másfél-2 éves gyereke igényli a gyerektársaságot és a bölcsődét, azért adja be, mikor az anyuka otthon van.
2017. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
60%

Az én gyerekemnek nagyon alacsony szociális képességei voltak, beszéddel is le volt maradva, a neurológus másfél évesen tanácsolta a bölcsit, hogy megtanulja, hogy mennek a dolgok és ráragadjon a beszéd. A csoportjában egyáltalán nem volt igaz, hogy egymás mellett játszanak a gyerekek, sőt már az egyévesek is egymásnak adtak játékot a játszótéren, mikor jártunk, és megnézték/fogták egymás arcát, kezét.


Jó hatással volt a gyerekemre a bölcsi.


Egyedül is vittem játszoházba meg emberek közé, de egy csapat kortársat csak a bölcsivel tudtam neki biztosítani.


Már ovis, meglátszik, melyik gyerek volt bölcsiben korábban és melyik nem.


Gondolom alvás után elhozza a gyerekét a méhész család is, nem hattól hatig van bent a gyerekük.


A bölcsi tökéletes megoldás annak, akinek a nincsenek a közelében kisgyerekek és nem állandóak a játszótéren a gyerekek sem.


A bölcsiben a lányomnak lett barátja.

2017. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%

De miért kell bent altatni? Az melyik készségét fejleszti utolsó?

Én nem tartom anyának azt a nőt, aki ok nélkül(pl lemaradt beszédfejlődés)adja közösségbe, miközben csak lusta foglalkozni vele, mert kényelmes hogy a férje eltartja, a bölcsi neveli a gyerekét, ő meg jól elvan otthon.

2017. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Nevetséges hogy azzal indoklod hogy szokja társaságot, holott gondolom neked kényelmesebb hogy nincs otthon"


Másik kérdéseknél meg folyamatosan azt magyarázzák meg, hogy ennyi idősnek már kell a társaság, és elmebeteg aki nem akarja beadni. Komolyan nem lehet már kiigazodni ezen a társaságon, aki ide írogat.

2017. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!