Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy szereljem le a védőnőt?...

Hogy szereljem le a védőnőt? Bölcsödébe akarja küldeni.

Figyelt kérdés

Nem fogom beadni, nem is kérdés, 13 hónapos. Az a baja, hogy a gyerek eltér a nagy könyvben foglaltaktól, bár nem is értem. Ez az egy gyerekem van, mégis tudom, hogy mindegyik más. Nehezen fogadja el az új ételeket, példának okáért, nálunk nem úgy működik, hogy bevezetem a brokkolit, és 3 alkalom múlva kipipálom. Hanem mondjuk kell 1,5 hónap. Szóval még nagyban megy nálunk az ételbevezetés. Viszont az orvos szerint is egészséges, ő ilyen, már egyszer rá is szólt a védőnőre. Az alvással is vannak problémák, vagyis számunkra nem az, elfogadtuk. Kel éjjel 3-szor, és nem alszik el úgy, hogy lerakom, aztán viszlát. Mindent oltári problémaként lát, mármint a védőnő.


Nem akarok összeveszni vele, de hetente hívogat, hogy mi van a bölcsivel, beszéltem-e már a munkáltatómmal, hogy visszamegyek. Ugye csak akkor vennék be, ha dolgozom. Úgy áll hozzá, hogy "majd ott rendet tanul a gyerek". (Ezt nem így szó szerint mondja.) Megőrülök tőle, de nem akarok bunkó lenni, hiszen még sokáig kapcsolatban kell lennünk. Egyszerűen nem ért a szép szóból Ilyenkor mit lehet tenni?


2018. márc. 22. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj újra a gyerekorvossal és próbáld megtudakolni milyen érdek/kapcsolat füzi a bölcsödéhez. Gondolom vidéki kisváros, ahol kellene a létszám.

1 éves kor után már egyébként sem kell havonta látogatni.

2018. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Megmondod neki rövid tömören lényegre törően,hogy nem adod be a bölcsibe!!!!
2018. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Gyanús, hogy valamilyen körülményt nem lát megfelelőnek..

Nyomorogtok? nincs fűtés? kosz van? megy egész nap a s egghülyévé nevelő tv? - ezekben az esetekben jobb a közösség, bölcsöde

csak alvás és evés problémákkal nem tenné ezt.

2018. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Közlöd vele, hogy nem megy a gyerek bölcsődébe
2018. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Mondod neki, hogy nem adod bölcsödébe. És ha még egyszer ezzel zaklat akkor jelented a vezető védőnőnél.
2018. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Megmondod, hogy veled jobb helyen van, mint a bolcsodeben. Ennyi.
2018. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Úristen, dehogy van kosz, meg ilyenek... Jól élünk, nem vagyunk milliárdosok, de nem is kell számolgatni hó végén. Teljesen felújított lakásban lakunk, a baba születése előtt csináltattuk meg. Olyan tisztaságot tartok, hogy a földről enni lehetne (tudom kicsit túlzás is, de nekem ez a heppem, én is így nőttem fel).


Mondom, az a baja, hogy szerinte a gyerek le van maradva. Amúgy nyilván le van, de agyilag tökéletes a fejlődése, már lépeget és építi a babakockákat. Volt egy kislány a környéken, ő 2 éves koráig szopott, tudom az sem egy átlagos helyzet, de azóta már iskolás, és teljesen normális. Őket is az őrületbe kergette állítólag.

2018. márc. 22. 12:33
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Nézz utána milyen kötelezettséged van a védőnővel szemben. Ha pl nem tér ki a telefonálásokra, akkor szimplán ne vedd fel neki. 2 havonta megy hozzátok, akkor kibírod azt a fél órát, amúgy meg TE döntesz.


Ő nem adhatja be a papírokat a jelentkezéshez, épp ezért tök mindegy mit mond. Jogtalanul meg nem küldhet rátok ellenőrzést. A bölcsi választható, az ovi már nem. Úgyhogy: TÖK MINDEGY mit mond.

2018. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezek kozul valaszthatsz:

- leallitod, megmondod, hogy mar teljesen kiakaszt a hivogatasaval, es megkered, hogy fejezze be, nem lesz bolcsis

- szolsz a felettesenek

- azt mondod, amit hallani akar,,perszee, atalussza, perszeee eszik”


Utobbit nem javaslom, foleg, hogy valoszinuleg masoknal is ezt csinalja. A gyerekorvosotok mindent rendben talalt. En nem latok az eletetekbe, de van egy 2 eves, meg mindig szopizo gyermekem, aki nagyon joevo-ivo, nappal mar csak ritkan szopizik, ejjel szokta meg kerni valtozo alkalommal, de van, hogy atalussza az ejszakat. Nala is lassan ment a hozzataplalas, es ez nemhogy gondot nem okozott, hanem en ugy latom, hogy igy most igazan szeret enni (13 honaposan kezdett el egyre tobbet).


Ha jol gyarapszik, van eleg pisi-kaki, jo akedve, hianybetegsegre utalo tunete nincs, akkor ugy tudom, nincs miert aggodni.

2018. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Legközelebb ha jön mondd neki, hogy milyen jól megeszik mindent és átalussza az éjszakát, ja és hogy nem megy bölcsibe.
2018. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!