Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok mikor zár be nyárra a...

Nálatok mikor zár be nyárra a bölcsi és hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Nálunk messze élnek a nagyszülők és kevés a szabadságunk is.
2018. ápr. 3. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szintén 4 hétig lesz zárva 😕

1.hét én (anya)

2.hét apa

3.hét anyós jön(200 kmről utazik fel)

4.hét gyerkőc, apa, anya együtt utazunk anyumékhoz


Hogy ne menjen el sok szabim mikor anyós itt lesz én 12 órázom, így ledolgozom szinte az utolsó hetet

2018. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk 2 hétig van zárva, plusz utána két hétig ügyelet van.

Igy 2 hetet apa megy szabadságra, 2 hetet én.

Ennyi szabadsága mindenkinek van mert azt hiszem 21 az alap mindenkinek.

2018. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

"Ennyi szabadsága mindenkinek van mert azt hiszem 21 az alap mindenkinek."


Gyárban dolgozom. A férjem szintén.

Az év elejét 2nap szabival kezdtük. Majd most húsvét szintén 2 nap.

Nyári leállás 2 hét. Tehát 10 nap.

Téli 5 nap.

És ezt a cég adja ki. Tehát ebből nem rendelkeztem semmivel, pedig hivatalosan kéne. Persze a nyári leállás még véletlenül se akkor vannak mint a bölcsibe/oviban.

És kitudja h nov 1 körül mennyit kéne kivenni. Mert van h ott is 4 napot áll a termelés.

Szóval nem. Sajnos nem mindenkinek van.....

Így marad a tp, meg a nagyik, akiknek talán a nyári leállás akkorra esik mikor a bölcsi szünet

2018. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt az extra rövid 4 hetet sem tudja megoldani, az mit fog csinálni amikor iskolás lesz a gyerek és 12 hét lesz csak a nyári szünet, + tavaszi és őszi szünet, + nevelés nélküli napok.
2018. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Vannak nagyon jó táborok ( napközben vannak csak ott) és persze egy iskolás gyereket azért arra az egy órára még én hazaérek, a férjem pedig dolgozni megy már otthon lehet hagyni.

Tudom h ez sok szülőnek(akik még a 10 éves gyereket is kocsival furikázzák a 2 utcára lévő suliba) már katasztrófának tűnik.

2018. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Off 15-nek: Tapasztalataim alapján nagyon más egy 6 és egy 10 éves gyerek, meg nagyon számít a személyisége is. Valakit már 5 évesen ottalvós táborba lehet küldeni (ismerősi körben jellemzően nagycsaládok kisebb gyerekeit), a másikat meg 8 évesen is stresszként éri egy napközis tábor új közössége és inkább beteg lesz. Na meg tábortól is függ, nem mindegy, hogy mi oldható meg: ismeretlenek közé megy-e vagy barátokkal, és olyanok vigyáznak-e rá, akik ismerik vagy akik, ha még kell, odafigyelnek a napi higiéniájára is vagy hogy ne hagyja el a fele holmiját, mert az elsősök nagy többségének vannak még ilyen ovis maradványai.

Közlekedés, otthonhagyás meg: Szintén sok függ a személyiségtől, hogy mennyire megbízható. És nagyon sok a környéktől, távolságtól, forgalomtól... stb. Van ahol simán kiengednék egy négy évest is bicajozni, máshol egy tinit is inkább hazakísérnék. Aztán hazafelé iskolában az alsósokat nem is engedik ki a kapun felnőtt felügyelet nélkül (nálunk csak 5-ig tart az ügyelet). És hiába tűnik már nagynak, nyugisnak és értelmesnek az a gyerek, amikor kettecskén ballagunk, egyrészt nincs még időérzéke és könnyen elcsábul, másrészt ha több gyerek van otthon vagy barátok találkoznak útközben, szerintem máris kb. feleannyi idősnek számítanak feladatorientáltság és felelősségérzet szempontjából is.

2018. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen vannak jó táborok, de nem 8-10 hétre küldöd táborba a gyereket nyáron, hanem max 2-3-ra szerintem. Ráadásul azok is nem kevés pénzbe kerülnek.

Alsós gyereket még nem hagynék egyedül otthon.

2018. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15-ös, milyen idős a gyermeked? Tavaly milyen táborokban volt?

Lehet, hogy te szerencsés vagy, nálunk (nem Bp.) nem túl sok tábor van, ráadásul sokszor egyszerre van 2,ami épp tetszik neki, utána meg olyan van csak, ami nem igazán neki való.

Szerintem gyerekfüggő ez, na, és persze anyagilag is nehez sok családnak.

2018. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!