Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ez normalis egy bolcsodeben?...

Ez normalis egy bolcsodeben? Nalatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Most lattam vagy 150 kepet a helyi bolcsi mikulaslatogatasarol. A gyerekek felkorben ulnek, majd bejon a mikulas. A gyerekek egy resze mar itt sirt. Ezutan mindenkinek kivetel nelkul egyesevel ki kellett mennie a Mikulashoz atvenni a csomagot. Van olyan kep, ahol a gondozono konkretan hatulrol tuszkolja a gyereket a telapo ele, a bacsi meg fogdossa a gyerek arcat, aki kb magabol kikelve uvolt. Miutan minden gyerek megkapta a csomagot, akkor is keszult kep. Minimum a gyerekek fele sir a kepen csomaggal a kezeben.


Erdekelne errol a velemenyetek. Ha van bolcsis gyereketek, ez nalatok is igy volt? Vagy ez igy normalis? Nekem nem bolcsis a gyerekem, de furcsa volt ezt latni. Miert kell az egyebkent teljesen megremult gyereknek kivonulnia kotelezoen "egy ijeszto bacsi" ele, aki meg raadasul meg is tapopogatja az arcat?


Szimplan kivancsi vagyok egyebkent, hogy mit gondoltok. Abszolut elfogadom, ha szerintetek rendben van.


2016. dec. 15. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Nagyfokú érzéketlenségre vall mind a gondozónők, mind a mikulásbácsi részéről.

Nekem is van bölcsis gyerekem, ő is félt a "télapótótól", de legalább nem erőltették a mondókázást előtte, és sírva se fakadt. Szerintem is ijesztő egy kisgyereknek egy nagy nagy piros ember ronda vattaszakállal.

2016. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Nézd szerintem természetesen nincs ez rendben, jobban oda lehetett volna figyelni a picik reakciójára és alkalmazkodni hozzá.

Meg lehetett volna oldani az ünnepi hangulatot karácsonyi játszóházzal, ilyen témájú dalokkal versekkel, díszekkel. Az ajándékok meg eldugva-megkeresve biztos jobb lett volna mint így egy idegentől (nem tudom mekkorák a gyerekek de ugye sokáig dolgozik bennük az idegenektől való félelem).


Szóval értem és nem tartom rossznak a szándékot de a kivitelezés egyszerűen nem vette figyelembe sajnos a gyerekeket akiknek elvileg szólt az egész.

2016. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát ezen jót nevettem.Tudom nem kéne.

Tapasztalatom szerint abszolút nem a gyerekek igényeire vannak berendezkedve a bölcsik és az óvodák.

A mi óvodánkban a családi napon íjászkodást lehetett kipróbálni a kicsiknek.

A szitu a következő:

A gyerekek többsége meg se tudta tartani az íjat nemhogy kíhúzza az ideget.

A pasas aki mentorálta az egészet, olyan ideges volt, hogy legszívesebben felpofozta volna őket.Teljesen kiborult,hogy ilyen bénák. Persze volt ott is sírás.

2016. dec. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Gondozónőként a bölcsinkbe pontosan ezért nem hívtunk soha Télapót, szerintem picik hozzá. Egy ünnepnek nem arról kellene szólnia, hogy megijednek, sírnak, félnek, hanem megismertetni velük ezek a hagyományokat.


Nálunk a délutáni alvásból felébredve kapták meg a csomagot, a csizmájukba, amit lefekvés előtt együtt készítettünk ki. Elmondtuk, hogy jön a Télapó, tanultunk énekeket, mondókákat, festettünk, rajzoltunk, és ennyi.


Felesleges nekik meg a Télapó, a szemükben egy ijesztő idegen. Ennek nem kéne kitenni őket.

2016. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sincs rendben.

Hozzank a jatszohazba jott mikulas, 0-3 eves korig vannak a gyerekek es kb mind ugy mert csak odamenni, hogy az anyukajuk fogta oket. Igy nem volt gond, nem volt eroltetve semmi.

2016. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
49%
Nálunk az egyik gondozónő öltözött be Mikulásnaj,a kisebbek nem mentek oda,de a nagyobbak igen
2016. dec. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk (csana) megvolt a félkörben ülős, Mikulás elé járulós dolog, de aki megijedt annak nem kellett odamenni, ill. mindenkivel volt ott szülő/dadus, szóval nagy para nem volt. Tapasztalatom szerint óvodáskorig minden ilyen felhajtás inkább a felnőttekről szól, nem a gyerekekről.
2016. dec. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Most megint megnezegettem a képeket. A csoportkepen egy gyerek sem sir, egyiken sem. Sot van aki a mikulas oleben ul. Viszont látszik hogy nem mindegyik gyerek mert oda menni mert nem mindenkiről van kép. Szerintem ott valamit nem csináltak. jól...

Egyébként állami bölcsibe jár a lányom.

Neki nagy élmény volt mesélt itthon róla. Látszik a képen hogy még van illetődve, de elveszik az ajándékot.

2016. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk is volt ilyen, minden évben. Voltak akik sírtak köztük a húgom is, voltak akik nem. Senkinek nem lett baja, nem félünk a mikulástól és soha nem is féltünk habár már kinőttük az ilyesmit.
2016. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk bölcsiben úgy volt most, hogy 1/2 4-re odamentek a szülők a csoportszobába. Ott a gyerekek kaptak rágcsálnivalót, inni, szólt a zene. A szülők körbe ültek , álltak.

Volt egy karosszék a szoba sarkában, bejött a Télapó és leült oda. Volt egy nagy zsákja, abból kivette a csomagot és felolvasta a nevet, hogy kié. A gyerek vagy egyedül ment ki, vagy a szülő kézen fogta és vele. Egyik sem sírt. Nem tapogatta őket, a fiúktól kérdezte, adnak-e pacsit, sokan adtak neki.

Szóval nem volt sírás-rívás, erőszakos kitaszigálás.

Nekem amit írtál, ott az nem tetszik, hogy nem voltak ott a szülők és a gondozónő kitaszigálta a gyereket, aki még életében nem látott ilyet és persze, h meg volt ijedve! Szerintem ez így nem normális. Fura és érthetetlen... A gondozók hozzááállása gáz... Nekem sem tetszett volna (sőt), ha a gyerekemmel ilyet tesznek. Ez nem élmény nekik. Vagyis ja, de élmény, de nem jó... :(

2016. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!