Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mar munkaba visszatert anyukak...

Mar munkaba visszatert anyukak, hogyan oldjatok meg a haz koruli teendoket, vagy nalatok is kosz es kupi van neha, es gyomos a kert, es ratok omlik a vasalnivalo es nyugois a gyerek mert nem jatszik vele senki, . Ha nagyon osszejon?

Figyelt kérdés
Meg gyesen vagyok, de igy is alig birom utolerni magam az itthoni teendokben. Pedig csak a deli altatasi ido alatt pihenek picit. 15 percet kb. Mi lesz velem, ha dolgozni megyek? Vagy csak en vvagyok ugyetlenebb az atlagnal??
2014. ápr. 3. 12:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kosz sosincs, néha van rendetlenség, de estére mindig összepakolok, a kertet sem hanyagolom annyira,hogy nagy gazok legyenek benne, ha lehet a kinti munkákat hétvégére szoktam időzíteni!
2014. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A gyereket meg be lehet vonni majdnem mindenben, velem pl kint voltam az egyéves lányom amíg ástam, idén is segített mind a két gyerkőc a kertben veteményezni!
2014. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én most fogok visszamenni dolgozni. Nálunk is állandóan van mit tenni. Én úgy tervezem, hogy reggel 1 órával hamarabb kelnék fel és akkor elinditanék egy mosást, összhajtogatnék, vasalnék, felmosnék, vagy ami éppen akkor aktuális. Napközben ugye nincs teendő, mert a gyerekek sem lesznek itthon, tehát addig nem nő a kupi. Negyed ötre érek majd az oviba - bölcsibe, de úgy akarom, hogy melóban ebéd idő alatt pl. megveszem azokat amik hirtelen kellenek, mondjuk aznapra vagy másnapra. A nagybevásárlás hétköznap este a férjem feladata. Szóval negyed öttől -6-ig szabad program van. Játszózunk, sétálunk, vendégségbe megyünk stb, ahogy eddig is. 6-kor felmegyünk, egy kicsit játszanak önállóan, és fél hétkor vacsi. Kb. hétkor be a vízbe, a kádban mindig sokáig elvannak. Kicsi a lakás, kis vízben ott merem úgy hagyni őket, hogy nyitott ajtónál rájuk látok, vagy a férjem odamegy addig hozzájuk. Jó hosszú nálunk a pancsolás, abban az időben összetakarítom a vacsi utáni romokat, bekészítem a köv. adag ruhát, előkészítem másnapra amiket felveszünk, vagyis minden olyat, amit reggel nem sikerül megcsinálni. Valahogy úgy gondolom, hogy este pl. zöldséget puculok, reggel meg megfőzöm és akkor két napig le van a gond a kajáról. Este bekészítem a szennyest, reggel meg megnyomom a bekapcsoló gombot a mosógépen. Gondolom innentől csak a gyorsan elkészíthető ételek jöhetnek szóba, vagy a hideg kaja. ÉN is kíváncsi vagyok más hogy csinálja, de én szeretnék törekedni arra, amire idáig is: a hétköznap lehet húzós de a hétvége a kikapcsolódásé. A gyerekek előtt is mindig pénteken csináltam "nagytakarítást" és a hétvégén lazítottunk. Te hogy tevezed?
2014. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Tényleg hasznos és jó játék bevonni a kisgyerekeket a házimunkába, de azért ez legtöbbször csak hátráltatja a dolgokat:)
2014. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is kettővel vagyok itthon, már dolgozom, de itthonról, a gyerekek nem járnak még intézménybe.

Én olyat engedek meg magamnak, hogy pár órát kupi marad. De mire apa hazajön igyekszem a konyhát, szobát rendbe tenni.

Néha ám csak a lustaságunk az, ami miatt a kifogásokat tudjuk sorolni, akár magunknak, akár másnak, mondom ezt úgy, hogy nem téged kövezlek, hanem saját magamnak is szembe kell néznem ezzel.

Lemértem pár napja, MÁSFÉL óra alatt megvolt minden szükséges házimunka ahhoz, hogy szép állapotba legyen és tisztán a lakás. (nyilván itt nem csempepucolásra gondolok, meg ilyenekre, hanem alapok: porszívó, felmosás, ne legyen sehol szennyes edény, szennyes ruha, mosás beindít, mindenkinél beágyaz, játékok összeszedve)

és azóta ezt szem előtt tartom: MÁSFÉL ÓRA!!!! Ezt ki kell bírnom:-)

jó, én nem igazán vasalok már pl. max ünneplőt, ha épp kell, de mást tényleg nem, én arra sajnálom az időt, inkább pénzt keresek addig:-) Főzni egyszerű kajákat szoktam és két napra, vacsira meg pl.: melegszenya, virsli, rántotta, ilyenek, ezek tényleg nem nagy idő.

Kert még nincs mondjuk sajnos. Szóval CSAK MÁSFÉL ÓRA!!!

Ja, és a lakásunk 70 nm-es, nem 100 fölötti, és nincs több szint, nyilván ez is számít.

2014. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

ha otthon vagy és így is szalad minden akkor igen, ügyetlen vagy :) ne haragudj, de rosszul osztod be az idődet :)

mondjuk ez egy fokkal jobb ha dolgozol mert nem te osztod be az idődet hanem adott, hogy mennyit vagy otthon. és mivel senki nincs otthon egész nap így nincs is akkora felfordulás :)


én 4-f5 között érek a gyerekért, elmegyünk játszótérre, vagy sétálni, olyan 6ra hazaérünk, vagy kicsit előbb.

akkor csinálok teát és iszunk, ekkor pihenek 5 percet, a gyerek meg mesét néz :)

nekiugrok a dolgoknak, kiengedem a vizet, közben beteszem a mosógépet, leszedem a ruhákat. gyerek megy be a kádba, én addig elmosogatok míg pancsol és kikészítem a vacsorát.

ha főzök akkor egyből felteszem mikor hazaérünk, hétköznap csak gyors kaják vannak, pl. tészták, levesek, vagy hideg.

gyerkőc kiszáll a kádból, utána míg öltözik gyorsan én is lezuhanyozom, majd vacsorázunk, általában ekkor toppan be apa is (7körül).

vacsi után van egy óránk, hogy közösen játszunk, de van, hogy nem igényli akkor mi tv-zünk, ő meg autókat tologat.

f9kor fogmosás, állatok etetése, majd olvasok neki egy fél órát, 9kor kijövök tőle, gyorsan kiteregetek, elpakolom a vacsis dolgokat, majd berogyok az ágyba :)


bevásárolni ebédidőbe szoktam, szombaton én nagytakarítok, férjem a kertet csinálja, gyerek meg kint hintázik, homokozik, délután és vasárnap meg csavargunk vagy pihenünk :)

2014. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Van, hogy a felso szintre estig fel sem jutok, mert egesz nap vagy mashol vagyunk, lasd also szint konyha, nappali, kert, piac v bolt.
2014. ápr. 3. 13:33
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja es sajnos nekem mar onmagaban az madfel ora, hogy leszedem a szaritot, szetszortirozom a ruhakat, es kiteregetem a friss mosasokat kb. 2 adag minden nap. Vasalni muszaj, s ferjem ingeket visel
2014. ápr. 3. 13:36
 9/20 anonim ***** válasza:

Én nem bántani szeretnélek, csak ez tényleg érdekes. Én is mosok kettőt, de nem másfél óra. Hogy másfél óra? Ezt nem értem. Jó, biztos vannak lassabb, meg gyorsabb emberek, de akkor is??

Figyi, amúgy meg emiatt meg ne emészd magad. Ha a férjem nem piszkál érte, csinálod, ahogy tudod, és kész, ami kész. Nem kell ezen annyira problémázni. Ami fontos, az gondolom úgyis mindig megvan: tiszta ruha, van mit enni, nem borít el a nagy kosz.Nem??

2014. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem a férjem, hanem a férjeD, a te férjed!!! Bocsánat!
2014. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!