Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi és sok hiányzás mellett...

Bölcsi és sok hiányzás mellett új munkahelyre menni?

Figyelt kérdés

Két hónapja kezdzem dolgozni a régi munkahelyemen, többet voltam ezalatt itthon, mint bent.

Már régebben gondoltam rá hogy váltanék, kevés pénz, rengeteg munka stb., viszont ezt a sok hiányzást gondolom sehol se tolerálnák, pláne ha a próbaidő nagy részét tölteném otthon, szerintem hamar munka nélkül maradnék. Itt lenyelik.


Az egész család nyaggat minek vagyok itt, én se szeretem, de azt hiszem maradnom kellene, legalább amíg ilyen beteges a gyerek.

Épp most hirdetnek egy tökjó melót ahová valószínűleg fel is vennének - csak hát a nagymamák se érnek annyit rá amennyit beteg a gyerek, meg 2 múlt, betegen velem érzi jól magát, én is szeretnék vele lenni.


Sokam viszont épp ilyenkor kezdenek új helyen, nekik hogy sikerül a dolog?


2018. ápr. 23. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg apuka?
2018. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad!

Kirúgnának az új helyről, aztán akkor tényleg lenne időd otthon lenni a gyerekkel, mert állásod sem lenne!

Aki nyaggat, attól kérdezz vissza: "És te mindig tudnál vigyázni a gyerekemre, ha megbetegszik?" Ha nem, akkor javasold neki, hogy csapdossa a saját nemi szervével a csalánt, ne a tiedével akarja (habár neked olyan nincs, szóval ez képzavar :DDD)

Imádom az ilyen kibiceket, akik más bőrére nagyon tudják osztani a bölcsességet!

2018. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisgyerekkel alapból nehéz munkát találni. A munkáltatók már a fiatal nőket is nehezen veszik fel, mert tuti szülni fognak, a kisgyerekes anyáknák meg egyből azzal jönnek, hogy beteg lesz a gyerek. Persze, ezt így nem mondják ki, mert az diszkrimináció. Szóval nehéz dolog ez. Én is pont ez miatt vagyok a régi helyemrn. Ráadásul nekem 3 kisgyerekem van. Voltam felvételizni helyeken. Behívtak, de nem vettek fel. Voltak nálam fiatalabbak is, agglegény pasik, na ők előnyt élveznek. Hiába van közel 20 éves szakmai tapasztalatom. Van egy kisgyereked, nagyon sokat romlik az esélyed. Ha próbaidő alatt beteg a gyerkőc sokat, akkor tuti nem tartanak meg. Szerintem családbarát munkahely nem létezik!
2018. ápr. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én kb fél évet dolgoztam a régi munkahelyemen, csak teljesen más munkakörben. Már az elején tudtam, hogy nem fogok maradni, amint lesz más, megyek... Annyi vigasztalt, hogy azért én az itteni viszonyokhoz képest jól kerestem. A munkatársaimat gyűlöltem, de ők tipikusan azok a fajta emberek, akik mindenkit kiutálnak onnan. Nagyon utáltam bemenni. Viszont a gyerek miatt annyiból jó volt, hogy nem szóltak, ha esetleg otthon kellett maradnom, mert beteg volt. Aztán fél év után jött egy ajánlat, elfogadtam, azóta jól érzem magam, a fizetésem is annyi maradt mint volt. Szerencsémre a nem is nagyon beteges a gyerekem, azóta kétszer volt kötőhártyagyulladása, 2*2 napot kellett otthontölteni, de még ebben is segített anyukám. Remélem a jövőben sem lesz ilyen betegséges időszak. Mondjuk ősszel csináltunk egy BronchoVaxom kúrát, talán ennek is köszönhető, hogy kevésbé beteges :)

Ja, és szeptemberben kezdte a bölcsit, májusban lesz 3 éves, én februárban kezdtem az új helyemen.

2018. ápr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Majd egyszer mindenképpen elmennék innen, frissdiplomásként bekerültem ide kulimunkára.


Találtam egy tökjó álláshirdetést, talán fel is vennének, nem sok ilyen diplomás van errefelé - csak hát ugye a gyerek miatt...


A férjem még kevésbé tud eljönni, ő azt mondja kérjem meg anyóst. De ő szintén dolgozik, meg nem olyan szívesen bíznám rá, szereti önhatalmúan módosítgatni a gyógyszerést, chipssel eteti a gyereket stb.


Később talán kevesebbet lesz beteg, csak ezt az állást sajnálom most. Már megírtam a jelentkezést, de hát minek menjek be interjúra is.. :/

2018. ápr. 24. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tolerálják a sok hiányzást akkor maradnék,1-2 év múlva meg már megerősödik az immunrendszere és nem lesz annyit beteg lehet váltani.Elhiszem,hogy nem szereted,de a pénz az elég motiváció,és az nagy előny egy anyukának ha még a hiányzásokat is tolerálják.
2018. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt egyelőre tolerálják, régen sosem tudtak helyettesíteni, most dolgozik még az a kolléganő is aki a gyes alatt volt a helyemen, így őt mozgósítják.

Azt hiszem egy ideig nem is nézem az álláshirdetéseket, csak felbosszantom magam.

Valóban a pénz ami motivál - bár itt sajnos csak minimálbért kapok, viszont hiába mennék valahová ahol a dupláját keresném - de lehet, csak 1 hónapig.

2018. ápr. 28. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez megy itt Magyarországon, a munkáltatók egyáltalán nem tolerálják a kisgyerekes munkavállalókat. Én multiban dolgozom, de látszik a főnökömön, hogy nagyon nem bír amiatt, hogy néha otthon kell maradnom a gyerekkel. Pedig a munkám nem is olyan, amit sürgős lenne feltétlen megcsinálni, és helyettesem sincs... Így marad az, hogy hallgathatom tőle folyton azt, hogy túl sokat vagyok betegszabin (pedig nem is olyan sokat betegek a gyerekek egyébként, de neki már 1 nap is sok lenne).

Állást keresni így baromi nehéz, nekünk nincs nagyszülői segítségünk egyáltalán, szóval kb esélytelen vagyok váltani míg nagyok nem lesznek a gyerekek, pedig már nagyon mennék :-(

Max azt lehet hogy bébiszittert keresel amíg próbaidőn vagy az új helyen és betegek lesznek, csak az meg egy vagyon, és nyilván az ember maga szeret otthon lenni a gyerekkel ha beteg. Szar a helyzet, na.

2018. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!