Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bolcsode, vagy mamak papak es...

Bolcsode, vagy mamak papak es egy nap velem itthon? Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés

22 honaposan kezdene a bolcsit, de megoldhato lenne akar az is, h a nagyszulokkel legyen es egy nap velem.

Szerintetek melyik dontes jobb a gyerek szempontjabol? 4-5 nap allami bolcsode vagy nagyszulok? Ti melyik mellett dontenetek es miert?


2018. aug. 22. 12:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
Kisgyermeknevelő vagyok, szerintem jobb lenne neki a bölcsiben, már nem olyan pici. Sokkal könnyebb lesz majd az oviban, és hosszú távon ez tényleg megterhelő a nagyszülőknek, arról nem is beszélve, hogy lehet nem is úgy foglalkoznak vele, ahogy a korához képest kellene.
2018. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Ugymond, mi szabjuk meg, igen, a legelso szuloin annyit mondtak, ha 3 napot hianyzik egyhuzamban a gyermek, akkor csak orvosi papirral mehet ujra kozossegbe. Ennyi, nekem ebbol ez jon le...


No, en (3-)4 napot fogok dolgozni, de azt 10 oraban, a tobbi napon levelezore jarok, (de ez senkit nm erdekel csak a munka), beadhatom 5 napra is, hisz felvettek

2018. aug. 22. 13:33
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Én is kisgyermeknevelő vagyok és Anya, teljesen egyetértek azzal, hogy jobb helye lenne a bölcsiben. A kezdet nehéz csak!
2018. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%
Vannak a magánbölcsikben ilyen pár órás foglalkozások, legalábbis nálunk van, ezer forint, hetente van, arra jó, hogy megnézd mennyire tetszik neki, a lányom nagyon szereti, nem fogom most beadni, de lehet, hogy később igen, ő nagyon jól érzi magát a bölcsiben.
2018. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Ez család.. Gyerek.. És nagyszülő függő


Sőt bölcsi függő is

2018. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

En is a bolcsit erzem "helyesnek", ezert is irattam be, csak kicsit meginogtam, h jo dontes volt e...


Meg annyi kerdes kavarog bennem, h legyen ott 7:15tol- 15:00ig, neha 16:30ig, heti 5 nap, vagy probaljak par napot megoldani minden heten, h vagy egy nagyszulo, vagy en vigyazzak ra?!

2018. aug. 22. 13:39
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kisfiam reggel 1/2 7-től általában 3-ig van bölcsiben amikor férjem tud menni érte.Ha ő dolgozik délután akkor én megyek a gyerekekért 4 óra után mivel 4-ig dolgozom.Hozzá szokik.Fel vesz egy napi ritmust.Sokkal jobban össze zavarja a gyereket ha egyszer így van bölcsibe máskor úgy.De ez az én véleményem.
2018. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%
Bölcsi. Nagyon fàrasztó lenne a nagyszülőknek egy ekkora gyerek egèsz nap heti négy napon. Ráadásul a bölcsiben korának megfelelően foglalkoztatják, míg erre a nagyszülők minden igyekezetük ellenére sem képesek.
2018. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%

Bölcsibe adnám, bár szerintem egy 3 év alatti gyereknek semmilyen szempontból nem jó a bölcsi, de sajnos muszáj nekem is beadni most 26 hónaposan.

Nagyszülőre azért nem bíznám, mert hajlamosak édességgel tömni, berakni a bömbölő tévé elé órákra illetve az se biztonságos, ha egy fájóslábú nyugdíjas próbál lejutni vele a játszóra...szóval egyáltalán nem lennék nyugodt. A "gyerekmegőrzőben" legalább biztonságban vannak.

2018. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%

Bölcsöde. Egy 70 évesnek nem az a dolga hogy egész nap a kisgyerekkel legyen. Nekik már nagyon fárasztó is. Az én anyukám 71 éves, de nagyon fiatalos, mozgékony, de nagyon lefárasztja pár órát a kisfiammal. Mi külföldön lakunk ezért évente csak párszor találkoznak, minél többet akar lenni vele persze egy idő után látom hogy már fáradt.


Gyereknek kell a társaság, a szocializáció a gyerekekkel való játszás, nem azt hogy a nagyszülő ül a székben a kicsi meg ott van mellette. Én folyamatosan, hosszutavra nem is merném rájuk bízni. Ebben a korban már nem úgy működik az agy, hogy mi van ha hirtelen kifut az utcára? Nem olyan gyorsak, nincs olyan lélekjelenlétét, semmiképp nem kockáztatnám meg. Sokkal könnyebben elfelejtik és ott hagyják a gyógyszert az asztalon, a kést az asztalon, ha valami történne tönkmenne a kapcsolatotok örökre.

2018. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!