Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bolcsode, vagy mamak papak es...

Bolcsode, vagy mamak papak es egy nap velem itthon? Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés

22 honaposan kezdene a bolcsit, de megoldhato lenne akar az is, h a nagyszulokkel legyen es egy nap velem.

Szerintetek melyik dontes jobb a gyerek szempontjabol? 4-5 nap allami bolcsode vagy nagyszulok? Ti melyik mellett dontenetek es miert?


2018. aug. 22. 12:58
1 2 3
 21/25 batta80 ***** válasza:
100%

Bölcsőde.


És ezt az egyik kommented alapján mondom. Azt írod, hogy se testvér, se unokatestvér nincs.

Nálunk sincs, és érzem is a hiányát, hatalmas szükség lesz a játszópajtásokra igaz, nem most, hanem majd 4-5 éves kora után.

Viszont nem lehet elég korán elkezdeni az ismerkedést a szülőknek, hidd el, nagyon fontos, hogy legyenek olyan barátok, akiknek hasonló korú gyereke van, mert eljön az az idő, amikor már nagyon fog neki hiányozni a társaság, nekünk már 6-7 évesen úgy unatkozott a családi nyaraláson, vagy a strandon, bármit megadtam volna, ha lett volna egy velekorú gyerkőc, akivel játszhatna.


És látom most iskolában, több osztálytárs is a mai napig összejár a bölcsis, ovis barátokkal, közös nyaralás, a szüneteket is megosztják egymás között, és nagyon jól elvannak a gyerekek.


Másrészről a nagyszülők lehet, hogy most még lelkesek, de ez megváltozhat.

2018. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Még egy voks a bölcsire. 😊 gyereknek gyerek a baratja. Jól fogja magát erezni. Kisfiam most megy ovodába. Ő imádta a bölcsit.
2018. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
82%

Bölcsöde. Gyerekek között van, játszanak, udvaron vannak, amikor vége a játéknak, azonnal asztalon az ebéd... nincs tévé, ami elé le lehet ültetni, amíg a mama főz pl.

A közösség fontos, barátságok alakulnak ki, vannak programok, mikulás, húsvét, gyereknap, családi napok...

Pont 2 évesen kezdte a fiam és nagyon szerette. Most már másodikba megy, de van olyan kis pajtása, akivel az első bölcsis napjától elválaszthatatlanok.

2018. aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Bolcsis lett, mar egy hete el is kezdte a beszoktatast, az 5.nap 40 percet jatszott nelkulem az udvaron, kis siras volt, mert elesett, ugy nez ki, engem jobban megvisel az elvallas, mint ot...
2018. szept. 22. 11:41
 25/25 anonim ***** válasza:
Bölcsöde. Pár órára bármikor szívesen vigyáz rá a mama papa is, de nem állandó jelleggel hosszú órákon át minden nap amíg én dolgozok. Nem akarom h a mama nevelje a gyerekemet. A bölcsiben tudom mit eszik a gyerek, tudom mikor mit csinál mert van napirend, együtt tudok működni a nevelőkkel, segítsük egymást, van gyerektársaság, szocializálódik a gyerek. Az ovi már meg se fog kottyanni. Nálunk még mindegyik nagyszülő aktívan dolgozik, nem is lett volna rá lehetőség, de nem is akartam volna ilyen terhet akasztani rájuk.
2018. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!