Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Adjam bölcsibe a 2 éves...

Adjam bölcsibe a 2 éves kisfiam, vagy hagyjam itthon anyósommal (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nagyin valaószínű,h nyáron-ha ekkor nem is nem,szeptembertől mindenféleképp),viszamegyek dolgozni.

Viszont nem tudom h jó ötlet lenne-e anyósommal hagyni..Ugyanis amióta megszületett a kisfiunk,jó ha 2* elvitte sétálni,vagy pl. Ha megkérem anyóst,h nézzen már a kisfiamra addig,mig lezuhanyzok,ő legtöbbször azt mondja,h hát még el akar mosogatni,vagy valami más!


Én minden dolgomat úgy végzem,h a gyerek ott van nálam,orvoshoz is a gyerekkel megyek,ezért is nem tudom,h ha anyossal hagynám a gyereket,akkor majd az lesz a baja,h nem tud haladni a kerti munkákkal stb.?Mert gyerekkel együtt nem tud semmit csinálni?


2016. febr. 4. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Ekkora gyereknek már nagyon jót tenne a közösség.
2016. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Van anyósodnak olyan kondija, hogy heti 5 napot fusson egy kétéves után?
2016. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha heti 5 nap mész dolgozni, én a bölcsit javaslom. Szerintem erre nem is illik megkérni még a nagymamát sem, hogy mindennap vigyázzon a gyerekre, akkor neki is az orvoshoz is gyerekkel kéne menni. Heti 1-2 nap szerintem maximum, aminél felmerül hogy ő vigyázzon rá. Meg nyári szünetben lehet megkérni néhány hétre.
2016. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Add bölcsibe vagy maradj otthon!
2016. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hasonloak voltak anyosomek is, annyi különbseggel, h ök masok eljatsszak a mintanagyszülöket. Ök meg sosem vittek se setalni, se mashova a gyerekeket. A kerti munkaknal felajanlottak, h "vigyaznak egyikükre", azaz a gyerek elfutkozhat a kertben, mig ök dolgoznak, a maszoka also fokat emiatt leszednek. En ebböl a gyerekvigyazasbol nem kertem, sztem egyszerüen aki nem olyan tipusu, h nem kepes jot adni egy gyereknek, az ne foglalkozzon vele - föleg ha van mas megoldas, mint nalatok.

Nem beszelve arrol, h ki fog pelust cserelni, atöltöztetni...stb ha egy nagymamanak eppolyan "uj", eppugy nem csinalta meg sosem a gyerekednek, mint a bölcsödesek? Akkor mar menjen közössegbe sztem, föleg, ha ugy erzed, h erett is ra.

2016. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Már a 1,5 éves gyerekemen azt látom, hogy nagyon élvezi, mikor közösségbe megyünk (más kisgyerekes család, heti szinten zenés foglalkozás kicsiknek stb.), ráadásul heti 5 nappal semmiképpen nem terhelném a nagyszülőt, úgyhogy én biztosan a bölcsit választanám.
2016. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Anyosomek gyerekvigyazasi modszereit egyebkent ismertem korabban, a sogornöm a gyerekeit rajuk hagyta 1 eves koruktol. Ugy kepzeld, h ök tettek a dolgukat, gyerekek ki tudja merre voltak a lakasban, allandoan megfazva (zokni nelkül, telen is rövid ujjuba a fütetlen pincebe lazasan is...stb, megcsak utanuk se mentek), a lepcsözest szerencsejükre epsegben megusztak. Fözeshez aposom "asszisztalni kell", azaz a pinceböl hozni-vinni az alapanyagokat. Közben teveztek, eveshez odahivtak a gyerekeket, majd lepihentek, gyerekek mentek tovabb az utjukra. Kaptak egy ösregi dobozt, tele a gyerekeikröl rajuk maradt, poros kacatokkal, de ugye ez nem köti le öket allandoan.

Amugy en amellett vagyok, h egy nagymama normal modon a legjobb bebiszittere az unokanak, sokkal jobb, mint egy idegen, plane ha csak az unokaval foglalkozik, viszont ha anyosodek is ilyenek, sztem meg mindig jobban jar a gyerek egy közössegben.

5.

2016. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán anyósod felajánlotta, hogy majd vigyáz a gyerekre, vagy csak te gondoltad így?


Egyébként inkább bölcsi.

2016. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

nem kérdés: bölcsi.


még akkor is, ha anyós szerető nagymama, aki mindent félredobva csak unokázik, ha a közelében van a gyerek.


a gyerekkel foglalkozni kell, játszani fele, minden nap levegőre vinni... és amikor onnan bemegy, azonnal meleg kaját tenni elé az asztalra.

és nem pár napról van szó, hanem hetekről, hónapokról, minden egyes nap.

2016. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat

Nem anyós ajánlotta fel,h ellenne a gyerekkel,párom mondta azt,h gondolkozzak el azon,hogy viszamegyek-e dolgozni már nyáron(a főnököm visszavárna),mert az anyja itthon lesz mar májustól,nyugdíjas lesz ugyanis...

2016. febr. 5. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!