Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek igény szerint szoptatot...

Akinek igény szerint szoptatott gyereke szokott be (két év körüli), mennyire ment könnyen/nehezen?

Figyelt kérdés

2018. nov. 19. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért két éves korban a fő téma már nem a szoptatásnak kellene , hogy legyen. Három éves koráig szoptattam , de ha menni kellett valahova akkor nem volt gond , hogy egész nap nem szopizik csak reggel meg este.
2018. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Olyanok válaszát várom, akiknek bölcsibe járt a gyereke.

2018. nov. 19. 11:23
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Két éves kor körül már egyetlen gyereknek sem szabad, hogy probléma legyen a szopás, a bölcsiben természetesen ez lehetetlen, de a gyereknek nap közben garantáltan nincs szüksége rá!
2018. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Természetesen eddig sem voltunk összenőve. Sokszor és sokat van másokkal, tudja hogy cici csak nálam van.

Én nem érzem problémának, azért kérdezek, mert a gondozókon láttam hogy ezen fenn vannak akadva. (Hogy akkor ez most hogy lesz, meg tőlük is azt fogja kérni, pedig hát hogy kérné? Sose kérte rajtam kívül seki mástól...)

2018. nov. 19. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

2 éves lett október közepén a kislányom.

Augusztus végén kezdte a bölcsit, tudták, hogy szoptatom, este mindig, nappali alvasnal és éjszaka ha igényelte.

Nehezen szokott be, főleg alvásnal voltak gondok, sőt szeptember első két hetében nem is evett semmit, pedig egyébként kimondottan jó evő.

Két hét után az evése helyreállt, az alvasa nem. A gond az volt, hogy az egyik gondozó csak abban látta a problémát, hogy szoptatom, és ha leszokna, minden megoldódna, szerinte. (Persze ez nettó hülyeség, volt más gyermek is, aki nehezen szokott be, pedig nem anyatejes volt, egyszerűen ilyen típusú.)

Ekkor határozottan közöltem, eszem ágában sincs pont most megvonni tőle.

Október közepétől hirtelen minden rendben lett a bölcsiben, azóta ügyesen alszik, eszik, nyugodt a napja.

Emiatt és a saját életünkben adódó változások miatt végül az őszi szünetben leszoktattam. 😁

Nem változott emiatt semmi ott sem, nem bánom, hogy igy alakult.

2018. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22 honaposan kezdte, nagyon konnyen ment. Rogton az elso alvos napon (2,5 het utan volt a kezdeshez kepest) aludt is bent (mellefekudtek egy ideig, mig elaludt, kesobb mar teljesen egyedul).
2018. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, es a 2. beszokos napon egyszer kerte a cicit, kerdeztem a gondozokat, nem gond-e, mondtak, hogy nyugodtan, igy akkor egyszer kapott, utana mar egyaltalan nem kerte bent, akkoris csak azert, mert beutotte valamijet. Imadta a bolcsit, egeszen kb. 26/7 honapps koraig, akkor el kezdte nagyon zavarni, hogy a kicsik kerdezes nelkul elveszik a jatekokat, amikkel jatszott, es 5-6 nagyobb siras is volt egy nap. Most 2,5 eves, felvettek oktobertol az oviba, amit kineztunk. Nagyon szereti, a kiborulasok is megszuntek.
2018. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez megnyugtató.

Eddig nálunk is simán megy, csak jól rámijesztettek, hogy a szopi miatt majd nem fog...

2018. nov. 22. 09:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Bölcsiben dolgozom, szinte semmitnem befolyásol hogy cicizik e vagy sem. Ja, és a bölcsiben nem gondozók hanem kisgyermeknevelők dolgoznak 😊
2018. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a kisgyermeknevelőnek is! :D
2018. nov. 27. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!