Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisfiam most bolcsodes,...

Kisfiam most bolcsodes, jovore a bolcsit megismetelne, mert meg nem lesz ovodaskoru 2 honap hijan, viszont kirakhatjak ha?

Figyelt kérdés

...ha augusztusban erkezik a kisteso? En termeszetesen juliusig dolgozni fogok.


Nem szeretnem, hogy most beszokik a nagy, aztan egy ev megint kimaradjon neki a kozossegbol. Amugy imadja a bolcsodet, nem kell noszogatni, hogy mennjen, van h haza se akar jonni.


2018. nov. 27. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy bár bejutni nehéz a bölcsibe, ha bent van a gyerek, nem teszik ki onnan. Nálunk speciel kizárólag beiratkozáskor kértek munkáltatóit, így járt majdnem 2 évig bölcsibe a gyerek (decemberi, a bölcsiben töltötte a 3-at)
2018. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az en fiam novemberi, jovore lenne 3.


Koszonom, hogy irtal, tudom nem tul etikus dolog, mindenki palyazik az allami bolcsodei helyekre, de ugy gondolom a fiam erdeke lenne, hogy meg egy evet odajarhasson, mert imadja es nagyon jo hatassal van ra.


A terhessegem meg ugye mindenki szamara lathatova fog vallni tavasszal...

Remelem nem fogjak kirakni...

2018. nov. 27. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ha nagy a túljelentkezés kirakhatjak :(


Esetleg kérdezd meg, hogy nálatok mi a szokás, illetve nem kizart, hogy felveszik oviba is akar.

2018. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ovi is opció lehet, nálunk sok novemberi gyerkőc ment oviba 3 éves kora előtt. Én mondjuk örültem, hogy az enyém az évvesztes évét a bölcsiben tölti, szerintem sokkal jobb.


A bölcsi vezetőjét kérdezd meg mindenképp.


Egy beszoktatott gyereket egyébként egy cseppet sem empatikus dolog kitenni a közösségből.

2018. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudjatok, nem bizok benne, hogy ovikezdesre szobatiszta lesz...

A masik baj, h itt ovodakban is tuljelentkezes van es nem kotelesseguk bevenni, ha meg nincs 3...

2018. nov. 27. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk amikor egy gyerek betölti a 3. évét, átkerül az óvodába, akár november közepén, akár januárban. Nem kell azt a nevelési évet végigjárnia.
2018. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem két évig volt bölcsis, nem is úgy tekintettek rá, hogy "ismétli" a bölcsit, hanem csak szimplán két évig jár. A nagyfiam őszi, októberben töltötte anno a hármat, abban az évben még bölcsibe járt, mert azt mondták, hogy még nem oviérett, jobb neki a kisebb létszámú csoport, meg amúgy is szinte mindenki maradt a csoportból, mind őszi-téli gyerek volt.


A kicsi februárban lesz három, tavaly ősszel kezdte a bölcsit, és eszem ágában sem volt, hogy idén már oviba írassam. Nem is szobatiszta még, úgyhogy ez amúgy sem lett volna járható út. Vannak az ő csoportjában is olyan gyerekek, akiknek közben kistesójuk született, meg sok ismerősömnél is így jött ki a lépés, sehol nem volt ebből gond. Persze elvileg kitehetik, de nem szokták, ha már egyszer felvették.

2018. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!