Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ez a tiltakozás? El fog múlni...

Ez a tiltakozás? El fog múlni ez az állapot?

Figyelt kérdés
A gyerkőc 2,5 hete jár a bölcsibe. Múlt héten aludt 1 órákat bent, a héten viszont nem alszik, és annyit se eszik,amennyit múlt héten. Ez lehet nála a tiltakozás? Ki fogja vajon "nőni"? Azt mondja,hogy otthon akar enni és a szobájában aludni. Ha elkezdek dolgozni januárban,nem tudom elhozni 2kor,mint mint most...

2018. dec. 19. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg rájött, hogy ez mostantól így lesz, nem csak egy átmeneti napirend változás a bölcsi.

Maradj nyugodt és ne válts át aggódó üzemmódra, mert akkor még be is fog pánikolni: anya aggódik, akkor ezzel a hellyel baj van.

El fog múlni, de azért beszélj a dadusokkal, hogy átmenetileg egy kicsit több szeretgetésre van szüksége.

2018. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Ki kéne deríteni, hogy nem történt-e valami rossz, nem utálatosak-e a gondozónők. Ezt mondjuk nem könnyű, mert a gyerek nem tudja rendesen elmesélni, a gondozónők meg úgyis letagadják. A többi szülővel kéne beszélni a tapasztalataikról.
2018. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Maradj ott és hallgatózz, miután becsukták az ajtót. Reggel, mikor érkeztek, szintén legyél csendben és hallgasd, milyenek a gyerekekkel. Ha az udvarra mennek sétálj arra napközben és figyeld, mit csinálnak.


Sokan ülnek a padon és távolról piszkálják a kicsiket, mit ne csináljanak. Aztán, ha eldurvul a dolog, azt szidják le, amelyiket épp meglátták ütni/harapni, miközben fogalmuk sincs a konfliktusról. Kisgyerekeknél nagyon meg kell válogatni a közösséget, ahova kerül. Ha jó helyen van, folyamatosan foglalkoztatva és szeretve, akkor nem sírnak a beszoktatáskor. Saját tapasztalat alapján, egyik bölcsiben 2 hét üvöltés és nem akart menni, elhoztam, másikban már első nap nélkülem volt órákat sírás nélkül, miközben én kint ültem az ajtó előtt és hallgattam, hogy milyen szépen beszélnek hozzá és megbeszélik a konfliktust. Azóta is bánom azt a 2 hetet, mikor elhittem, hogy a gyereknek sírnia kell.

2018. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat! Már többször hallottam őket titokban,ahogy beszélnek a gyerekekkel, köztük az enyémmel is, de aranyosak voltak,kedvesek. Nem tudták,hogy ott vagyok.

5napból 2napon aludt, viszont az éves az nagy gond lesz, ha nem kezd el bent enni. De remélem, hamarosan elmúlik ez a sztràjk.


Kellemes ünnepeket kívánok nektek!

2018. dec. 24. 00:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Yeah! Végre eszik! Köszi mindenkinek a választ!:)
2019. jan. 3. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!