Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megviselhet valakit annyira a...

Megviselhet valakit annyira a vetélés utáni műtét, hogy utána már ne is akarjon gyereket vagy ez csak átmeneti állapot?

Figyelt kérdés

Feleségemmel az első gyermekünket terveztük, de idén már a második a vetélésen vagyunk túl. Az elsőt a természet megoldotta, de a másodiknál műtéttel kellett befejezni. Azóta nagyon maga alatt van, és azt mondja, neki ennyi elég volt, és nem akar többet próbálkozni.

Amíg úgy volt, hogy ez is megoldódik magától szeretett volna azonnal próbálkozni, de miután kiderült, hogy műteni kell, teljesen kikészült. :(



2018. júl. 15. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem csak átmeneti.


Azt viszont nem értem miért nem ad időt a belső szervének a regenerálódásra. Egy éven belül 2x teherbe esni miután az elsőnél vetélt ... Legalább 1-2 év, aztán lehetett volna újra próbálkozni, nem nyüstölni valamit.

2018. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első vetélése 4 hetesen volt, a második 5 hetesen. Mindkettőre azt mondták, hogy biokémiai terhesség, és ilyenkor nem kell várni. Csak a másodikról kiderült 2 héttel később, hogy nem tisztult ki, és műteni kell
2018. júl. 15. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Első körben járjatok végig mindent, amit a vetélések gyakori okai között keresésre találtok. (Progeszteron-hiány, trombózis-hajlam...) Én biztos csak ekkor mernék belevágni újabb terhességbe.
2018. júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kaptunk beutalót vérvizsgálatra, az folyamatban van, és a következő terhességnél automatikusan kapni fogja a progeszteront
2018. júl. 15. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformak igy az is valtozo hogy ki hogyan tudja feldolgozni. Vizsgaltasatok ki magatokat, ha a felesegedel minden rendben akkor irany es teged vizsgaljanak meg.

En 4 vetelesen vagyok tul ebbol csak a 3ik volt muszeres befejezesel. A harmadik utan engem es a ferjem is kivizsgaltak, de mindent rendben talaltak megis elveszitettem a kovetkezot is. Vegul ugy dontottunk hogyha ujbol terhes maradok es azt is elveszitem akkor tobbet nem probalkozunk.

Igazabol a mi eletunk gyerek nelkul is teljes es boldogok vagyunk ha pedig sikerul hogy gyermekunk legyen az egy plusz boldogsag ami megvaltoztatja az eddigi eletunket.

2018. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ildi32 ***** válasza:
100%
Nekem 8 hetesen volt egy missed ab-om. Ezután az első reakciónk a férjemmel az volt; hogy nem akarunk sajàt gyermeket. Aztàn pàr nap múlva úgy döntöttünk kivárjuk a 6 hónap regeneràlódási időt; majd újra próbalkozunk. Közben megnézettem genetikai vizsgálattal; hogy hajlamos vagyok-e a Leiden; Protombin és Mthfr génmutációra; melyek vetélést okozhatnak. Kiderült mthfr heterozigóta génmutációm van; amely terhességnél a folsav feldolgozàs csökkent mértéke miatt újra vetélést okozhatott volna. Hálistennek így folàt és aspirin protect szedésével elkerülhető hogy újból megtörténjen ez a szomorú eset.
2018. nov. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!