Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsikezdés Nálatok hogy...

Bölcsikezdés Nálatok hogy alakult?

Figyelt kérdés

Kisfiam november végén tölti a 2 évet, ekkor én visszamegyek dolgozni, a munkahelyemen egyértelműen visszavárnak. Mivel első gyerek, nem tudom, hogy működik a hivatalos része a dolgoknak, természetesen meg fogom kérdezni a bölcsit is, de azért tájékozódnék előre.

Mindenkitől azt hallom, hogy ha nem szeptemberben iratom be a gyerkőcöt, akkor esélyünk sincs szinte év közben kezdeni, mert szeptemberben minden üres helyet betöltenek. Viszont nekem csak november végétől fognak munkáltatói igazolást kiadni, egészen addig maximum szándéknyilatkozatot tudok a munkahelyemtől bemutatni. Emellett rá is érnék október végén-november elején elkezdeni a beszoktatást, csak így félek, hogy akkor már nem fogják bevenni. Volt még valaki hasonló helyzetben?


2019. jan. 13. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is jött most november végén egy kislány a csoportba, szóval létezik ilyen.


A mi bölcsődénket tudom leírni, máshol más lehet a menet. A bölcsődébe, ahova a fiam jár, folyamatosan lehet beadni a jelentkezést, de a kezdés előtt több hónappal már le kell adni a papírt, és megjelölni azon a pontos dátumot, amikortól kéred a bölcsődei felvételt. Akár már a héten is érdemes elkezdeni intézni, mert figyelembe veszik a jelentkezési sorrendet. A munkáltatói igazolást nálunk csak a beszoktatás első napja előtt két héttel kérték.

A beszoktatás nálunk úgy ment, hogy hetente egy gyerekre került sor, így folyamatosan töltötték fel a csoportot, volt olyan gyerek, aki valamikor októberben kezdett emiatt, bár szeptember 1-jével kérték a bölcsődét.


Valamikor nyár elején tartottak szülői értekezletet, ahol a szülők egyezkedtek, hogy kinek mikor kezdjen a gyereke. A tapasztalatom az volt, hogy a szeptemberi kezdésért tülekedtek, az októberi helyek nem voltak kelendőek.


Érdemes szerintem minimum egy hónapot ráhagyni a beszoktatás és a tényleges munkábaállás között, azért, hogy legyen egy átmeneti időszak, amíg picit hamarabb tudsz a fiadért menni.


Szóval valóban így van, hogy szeptemberben van a nagy kezdési hullám, de mivel elhúzódik a beszoktatás, ezért sok kisgyerek jóval később kezd el járni.


Mindenképp kérdezd meg a bölcsőde vezetőjét a jelentkezésről!

2019. jan. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi oktober vegen kezdtuk a beszoktatast mivel en nov.12 en mentem vissza dolgozni.

most 8 an vannak a csoportban a 12 bol.kifsiam volt a 7. gyerek.

engem is riogattak az augusztusi szuloin,hogy nem lesz helye,mert hiaba vettek fel,nem fogjak a helyet tartogatni ha jonnek olyan gyerekek akiknel anyukanak van papirja.

talan szerencsesek vagyunk mert a kornyeken van 3 bolcsi is,igy eloszlanak a gyerekek.

2019. jan. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahova a lányom járt, ott is folyamatosan van felvétel, de ahhoz, hogy biztosan legyen helyey előző tanévben érdemes beíratni. Nálunk beiratkozáskor csak szándéknyilatkozatot kértek, és amikor ténylegesen dolgozni kezdtem, akkor kellett vinni a munkáltatóit. Ne várd meg a szeptembert, mert ki tudja, mennyire lesz túljelentkezés. Ha most beíratod, felveszik,és jelzed, novemberben kezdene, akkor fenntartják a helyét. Viszont szeptemberben már nem biztos,hogy marad üres hely.
2019. jan. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Annyit tudok, hogy ahhoz, hogy szeptemberben kezdhessen, legkésőbb áprilisban le kell adni a jelentkezést és nyáron derül ki, hogy felvették-e a választott bölcsibe (Budapesten lakunk). A jelentkezést igyekszem minél előbb leadni, illetve megkérdezem majd a bölcsit is, hogy náluk mi a szokás.

Köszönöm a segítséget! :)

2019. jan. 14. 07:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Az összes bölcsibe folyamatosan van jelentkezés és felvétel, kivéve a nyári hónapokat. A mi bölcsinkbe nem is szokhat be egyszerre több gyerek, szóval nem egyszerre kezdenek. Én 6 héttel hamarabb iraztam be a gyereket, mint visszamentem dolgozni és fel is vették a kért időpontban, Budapesten.

Még szeptemberben is beirathatod, ha nincs teltház felveszik,ha esetleg teltház van, egy második helyen megjelölt helyre veszik fel. Hozzáteszem,hogy a 35-40 fős minibölcsiket leszámítva szokott hely lenni a budapesti bölcsikben, egyre kevesebb a gyerek...

2019. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!