Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Amikor bölcsikezdés előtt...

Amikor bölcsikezdés előtt házhoz kijönnek a gondozók a gyerek életkörülményeit megismerni, pszichológiai szempontból is osztályoznak? és ha valami nem volt rendben?

Figyelt kérdés

nagyjából olvastam olyan szempontokat, csak nem egy bölcsis látogatásra vonatkozóan, hanem valami orvosi tanulmányként, hogy olyanokat figyelnek pl a látogatás alatt az anya legalább egyszer megsimogatta a gyerekét, vagy feszélyezve érzi magát és pl nem meri korlátozni, "büntetni" a látogatás alatt, meg stb...

ha valakit érdekel, rögtön az első táblázat itt

[link]



szóval mert én szépre megcsináltam a lakást, és a kicsit a kiságyba tettem, hogy rend tudjon maradni és szóval az egyik gondozóval beszélgettem, a másik sokat játszott a kicsivel, de szóval én nem simogattam meg a gyereket, meg semmi..., csak amikor elmentek kivettem, hogy menjünk a bejáratihoz pá-pá-t integetni, mert most búcsúzunk.


ill kinézett gyors az egyikük az erkélyre, ami nem volt rendbe téve(megsárgult újságpapirok, egy kis lom(rossz ventilátor, régi szám.gép meghajtó,..)totál iggénytelennek nézett ki ellentétben a benti patyolat tisztaságal...


meg amikor kérdezték, hogy sokat van e kiságyban, vagy járunk/szoktunk e menni valahova, ahhoz képest, hogy alig vagyok itthon vele, km-eket megyünk naponta, bnőm egyszer jött velünk, másnap izomláza lett :), de a kérdésre valahogy zavarodottam hebegtem - habogtam, aztán nagy nehezen kinyögtem, hogy hát igen, ma pl az sztk-ban voltunk délelőtt...szerintem jó érdekesen hangozhatott ez is...


amik jó pontot érhettek, látták, hogy vannak játékai, rendezett körülmények között élünk(nem egy putriban), nincs alkoholizmus, vagy akármi a családban, vagy szóval amolyan általános dolog szerintem a többi, mint a legtöbb normális helyen.


de a látogatás után most feszült vagyok, hogy esetleg igénytelen, rossz anyának jöhettem e le, ahhoz képest, hogy nem tartom magam annak...


szerintetek így ezekből mi jöhetett le nekik


2015. aug. 3. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha te tudnád, hogy némely családnál milyen állapotok vannak, nem paráznál . Az ilyen látogatás csak egy sima felmérés. Szinte semmit nem ront, javít a gyerek helyzetén a bölcsiben, de az óvodában sem.

Egy futó látogatásból amúgy sem lehet pontos képet kapni, miként éltek nap, mint nap.

2015. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és mikor elmentek, láttam meg, hogy a tiszta házi ruhámon(egy hosszított szép felső), bazi nagy fogkrém folt van! és végig így beszélgettem velük...
2015. aug. 3. 15:16
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi első, most olvastam, csak komolyan, amikor az ajtó mögé is nézett és az erkélyre is kiment, teljes olyan érzésem volt, mintha maga a rendőrség lenne nálunk, vagy nem is tudom
2015. aug. 3. 15:17
 4/14 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy fontos a jó benyomás, de ez a megfelelési kényszer nekem kicsit furcsa. Szerintem egy gondozónő sem várná el, hogy egy kisgyerekes lakásban tökéletes rend legyen, emiatt igazán nem kellett volna betenni a gyereket az ágyba. Ugyan nincs tapasztalatom, de nem hiszem, hogy túl nagy feneket kell keríteni egy ilyen látogatásnak, lehet célravezetőbb lett volna, ha a gondozónők a mindennapjaitokat látják, ahogyan pl. a gyerek játszani szokott.

De szerintem ne aggódj!

2015. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is most megy majd, és nekem azt mondták, hogy nem azért jönnek, hogy környezettanulmányt csináljanak, hanem hogy megismerjék a gyereket. Hogy lássák otthon, hogyan él (nem azt, hogy szegény-e), milyen a szobája, mik a szokásai, ilyesmik.


Én nem feszélyezem ez miatt magam, nem akarok más képet mutatni, mint a valóság.

2015. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én úgy voltam vele, hogy ez szabályos ellenőrzés és csak egyszer jönnek, legalább ez egyetlen látogatás alkalmával perfekt szép és okés legyen minden
2015. aug. 3. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:

én gondozónő vagyok. mondjuk nem megyek ki, soha nem is mentem, de ha ez így lezajlott volna, akkor megmondom őstén, így névtelen oldalon leírom, hogy nálam totál leírtad volna magad, de én nem is hagytam volna azt, hoa gyerek az ágyban legyen, ugyanis azért megyünk ki, hogy megnézzük, hogy mozog otthon a gyerek, mivel szeret játszani, hogy viszonyul az anyjához (bújós, szeretgetős típus, vagy egyedül eljátszik, pörög vagy csöndesebb, stb).

pont nem érdeklik a gondozónőt, hogy az erkélyen kupi van- vagy a lakásban minden steril-e és élére van-e állítva (bár ha ez így van, eleve furcsa egy kisgyerekes lakásban).


és még utólag is azon szorongsz, hogy fogkrémes a pólód meg hogy sztk-ban volt... a gyerek meg a kiságyban volt végig, hát, én emiatt szégyellném magam, hogy fontosabb gy olyan látogatáskor a rend, ami a gyerek viselkedését mérné fel, így azt meghiúsítottad..

2015. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7es vagyok, bocs a kihagyásokért, nem tudom hova lettek az eltűnt betűk :)
2015. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"azért megyünk ki, hogy megnézzük, hogy mozog otthon a gyerek, mivel szeret játszani, hogy viszonyul az anyjához (bújós, szeretgetős típus, vagy egyedül eljátszik, pörög vagy csöndesebb, stb). "


ezt én nem is gondoltam

dehát mondhatták volna, hogy vegyem ki ha már az anyának nincs eszében...

2015. aug. 3. 16:08
 10/14 anonim ***** válasza:
De mire gondoltál? Hogy a porcicákat akarják számolgatni, meg az erkélyt megnézni?
2015. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!