Bünti a bölcsiben?

Figyelt kérdés

A kislányom (2,5) magánbölcsibe jár. Eddig kis félénk cukorfalat volt, de most kezd kinyílni a csipája. Pár hete mondta, hogy büntiben volt a padon. Rákérdeztem a godnozoknal, azt mondtak, nem bírtak vele, ezért székre kellett ülnie, az a bünti, mert valahogy meg kell fegyelmezniük. Ezzel egyet is ertettem akkor.

Azonban a napokban megint elkezdte emlegetni, ma olyat akart velem játszani, hogy büntibe megy, és menjek én is buntibe. Ezt nem akartam. De emlegette a büntit pelenka csere közben is, sőt büntibe helyezte a labdáját.

Nem pártolom, hogy a gyerekek egyáltalán ne legyenek fegyelmezés, de Ez már azért zavar.

Nálatok hogy megy ez a bölcsiben? Mit gondoltok erről? Egyáltalán a bünti műfajnak van értelme? Plane 3 éves korban.

(Tudom, erre egyre kisebb itt az esély, de mindenfele vélemény érdekel, de lehetőleg egymás ekézése nélkül.)


2019. márc. 5. 20:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Bölcsiben gondozónő voltam 4 évig, (igaz, én állami bölcsiben) mondok egy ellenpéldát.


Volt egy nagyon problémás kisfiú a csoportban, sorban harapta meg a gyerekeket, de nagyon-nagyon csúnyán. A szülői értekezlet ezután arról szólt, hogy az összes szülő faggatózott, hogy hogy büntetjük ezt a gyerkőcöt. Mondtuk, hogy leültetjük maximum. Teljesen ki voltak akadva, hogy biztos nincs súlyosabb büntetés? Nincs valami más módszer a kezünkben? Pedig nincs, sőt, hivatalosan még a büntibe ültetés sem lenne megengedett a "módszertan" szerint.

Nyilván a te eseted más, a lányod csak "rendetlenkedik" nyilván nem árt a társainak, de látod más szituációban meg pont azt kifogásolták a szülők hogy miért nincs súlyosabb büntetés...


Egyébként a bünti nálunk már a legvégső dolog volt, először próbáltuk finoman megértetni a gyerekekkel a dolgot, megbeszélni velük, elterelni a figyelmüket, stb., de sajnos a "bünti" a kényszer dolog volt, amikor sajnos túl sok feladatunk volt (nálunk kevés gondozónő volt rengeteg gyerekre, nem tudom magánintézményben hogy van), és ilyenkor kénytelenek voltunk kiültetni őket, hogy a többiekkel is tudjunk foglalkozni. Nyilván egy ideális esetben, ha megfelelő idő és nyugalom állt rendelkezésre, akkor nem a büntihez folyamodtunk, hanem más megoldásokhoz, de sajnos nem mindig voltak adottak erre a körülmények.


Hogy van-e értelme a büntinek, nem tudom, néhány gyerek nem szerette, valakit meg a legkevésbé sem érdekelt..Szerintem a bölcsi egyébként sem hat túl sokat a gyerek viselkedésére, a szokások, fegyelmezés jelentősége inkább az otthon történteken van.

2019. márc. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, de tényleg más az általad említett sztori, úgyhogy az enyémhez nincs köze. Én ezt azóta sem emésztettem meg. Azon a határon vagyok, hogy kiveszem.
2019. márc. 20. 20:09
 13/13 anonim ***** válasza:
83%

Mit csináljanak vele, ha ahogy írod, pl dobálja az ételt?

Dícsérjék meg miután lehet, hogy huszadszorra magyarázzák el neki, hogy miért nem szabad? Feszegeti a hátárait, ami valóban életkori sajátosság, ezért ha most nem húznak jó helyre határvonalakat, akkor később bajosabb LEHET. Az, hogy lecsüccsentik a székre semmi hátránnyan nem jár, előbb utóbb rájön, hogy ha rosszalkodik, akkor kimarad egy kis időre a játékból. Vedd ki a bölcsiből és maradjon veled otthon, ha szerinted ez sok, mert bizony azt is illene figyelembe venned, hogy nem a Te gyerekedre kell egyedül vigyázniuk, hanem vannak ott többen is + abba is gondolj bele, hogy a gyerekek egymástól is tanulnak. Maradjunk a kajadobálásnál, mint példa. Ha a lányodat nem fogják meg ebben, akkor simán eltanulhatja tőle a többi gyerkőc is. Ne drámázd szerintem túl. ;)

Ha aggaszt, akkor beszélj a gondozókkal, hogy van e lehetőség, hogy megnézz pár órát a napjából úgy, hogy a gyerek ne lásson Téged, mert majdnem biztos vagyok benne, hogy nem úgy viselkedik a bölcsiben, mint otthon, ami megint teljesen normális dolog. :)

2019. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!