Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis ballagásra kinek mit,...

Bölcsis ballagásra kinek mit, milyen értékben vegyünk?

Figyelt kérdés

Van 2+2 gondozó, 1 beugrós gondozó, 1 dajka, igazgatónő, ig.helyettes. Az igazgatónőt nem tartom sokra, 1x beszéltünk akkor is beszólt, a helyettessel is csak a beiratkozásnál találkoztunk, nekik nem adnék szívből, adjak illemből? Szoktak?


Tavaly is jártunk, az akkori szülőgárda összetartó volt, meg akkor sokan elballagtak 24-böl 19 v. 20), akkor közösen összedobták a pénzt és úgy ajándékoztak. Idén csak 6-an ballagunk, sok pénz nem hiszem h összejönne, vagy többet kéne beadni, akkor meg ugyanott lennénk mintha külön vesz mindenki. Legalábbis eddig még senki nem kezdeményezte a közös ajándékot, és persze az sem biztos, hogy mindenki csatlakozna.

Ötlet, mit és milyen értékben?


Előre is köszi!


2019. ápr. 6. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Mekkora baromság már a bölcsiből is ballagni....Virág és annyi. Nem kell ajándék
2019. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Én biztos, hogy fogok adni minimum a "saját" kisgyermeknevelőnek, de a másik 2-n is erősen gondolkodom, mert emberhiány miatt sokszor van velük is a gyerek. Mindegyikük kedves, szereti őket a lányom is. Cserepes virág, ajándékutalvány (ezt, ha van hobbija, érdeklődése szűkíteni is lehet). Lehet ajándékkosár: jó minőségű lekvárral, kávéval, mézzel, csokikkal, itallal stb. Ilyenekre gondoltam.
2019. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 én is meglepődtem, dehát van.

#2 ilyesmikre gondoltam én is köszi. Esetleg valami ami személyes, ami a gyermekre emlékezteti, vagy kreativos, amiben segít, kézzel festett, ujj, tenyér lenyomatos.. fényképpel...? Ilyesmiket találtam fórumon meg pinteresten. Nem tudom mit lehetne még.

2019. ápr. 6. 20:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Tavaly, amikor olyan sokan elballagtak scrapbook alvumot csináltak közösen, fényképpel, mellé írva mi volt a jele, mit szeretett a bölcsiben, mi volt a kedvemc játéka, mit tanult, ilyesmik, idézettel, életképekkel tarkítva. Ezt a négy gondozó kapta, mellé utalvány, azt nem tudom 4 vagy csak a 2 saját kapta. Plusz virág, és még virág a dirinek is.

És bp., de azért nem a leggazdagabb kerület, hogy azt mondjam flancolni kell.

2019. ápr. 6. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet a gyerektől is valami személyes.

Ha szoktál beszélgetni olykor a nevelőnőkkel, kiderülhet egy-egy érdeklődési kör. Úgy be lehet lőni az ahhoz köthető ajándékokat. Lehet ez lemez, könyv, valami belépő. Még majd én is érdeklődök a többi szülőtől, mit terveztek, vagy lesz-e közös ajándék. Szintén Bp., Nem "menő" kerület. :)

2019. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4 évig voltam bölcsiben gondozónő, úgyhogy csak a tapasztalatokat szeretném mondani...

Ha nem adsz semmit, vagy apróságot, azzal sincs baj, legalábbis én nem sértődtem meg, amikor valaki nem hozott semmit, attól még ugyanúgy jó hangulatban váltunk el :) Persze ha valakitől kaptam annak is örültem nyilván. De szerintem tényleg nem lényeges, hogy nagyon értékes legyen. Én pl. nagyon örültem sima fotóknak a gyerekekről, azokat még most is őrzöm... mellé esetleg egy képeslap amire szülő ír valami személyeset esetleg, hogy mit köszön, meg milyen volt a gyerkőcnek velünk... volt, hogy a gyerek is rajzolgatott rá valamit :) Szóval én simán örültem az ilyen apróságoknak is, az ilyesmik mellé max. kaptunk egy csokit, vagy egy virágot (cserepes orchideát kaptam szinte minden évben) de szerintem még az sem feltétlen szükséges... Kaptam még néha piperecsomagokat, bögrét, sálat, méz, lekvár, ajándékutalvány... összességében viszont tényleg nem "vártam el" semmit...

A kreatív, gyerekkel együtt készített dolog nagyon jópofa lenne! Vagy amin a fotója van. Ha még dolgoznék bölcsiben én tuti ilyeneknek örülnék a legjobban.

2019. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!