Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Oviba mikortól mehet így?

Oviba mikortól mehet így?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális, de szeretnék tisztába lenni a dolgokkal.

Kisfiam szeptemberben született.

Olvastam, hogy aug.31ig ha betölti a 3at, akkor mehet majd oviba kötelezően. Na de ő nem tölti be, így majdnem 4 lesz már, mikor kötelező lesz neki. Attól függetlenül beirathatom őt majd, hogy abban az évben szeptemberben kezdje, mikor még csak épp 3 lesz?


2019. máj. 28. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen, beírathatod. De nem kötelesek felvenni, ha nincs hely.

Következő évtől óvodaköteles a fiad.

2019. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De amúgy év közben is mehet majd nem? Mondjuk pl 3 év 2 hónaposan. Ha felveszik persze. Meg reméljük addig szobatiszta lesz mert tudom.az is kell. Amúgy most 1 éves úgyhogy még arrébb van a dolog :)
2019. máj. 28. 13:18
 3/10 A kérdező kommentje:
1 éves lesz* szeptemberben
2019. máj. 28. 13:18
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Beirathatod, de ahogy az elso irta, csak akkor veszik fel, ha van szbad hely, mivel o meg nem lesz akkor ovodakoteles
2019. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mehet, de lehet, hogy októbertől kell majd elkezdenie, egyik barátnőm gyereke is szeptemberi, és már ebben az évben oviba járt, most lesz 4 éves ősszel.
2019. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fiam is 4 lesz novemberben,és szeptembertől megy csak oviba.Ha nincs hely és nem veszik fel mikor 3 éves,akkor nagy valoszinüséggel év közben se lesz hely.oviba szeptemberben szoktak kezdeni,nem mennek át bölcsiből év közben,mert ha felveszik akkor a bölcsis létjogosulsága csak szeptemberig tart.
2019. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Jelentkezz nyugodtan az oviba tavasszal, és ha van hely, mehet szeptembertől, de valóban nem kötelesek felvenni. ha nincs hely, akkor viszont egész évben nem lesz, akkor majd jövő szeptembertől viheted.
2019. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Idén ha nem irattad be áprilisban akkor csak egy év mulva lesz beiratás
2019. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Idén miert irattam volna be, mikor most született 8 hónapja? Miert nem lehet vegigolvasni a kerdest ha mar valaszolsz? Nem.mostani dolog ez még, csak érdeklődök...

Masreszt bölcsiről sem volt szó sehol! Nem fog bölibe járni! Csak mivel szeretnek 3 eves koraba visszamenni dolgozni, igy addig vele leszek, de örülnek ha ezert felvennék 3 éves kora elott 1 honappal is...majd abban az évben tavasszal jelentkezek beiratni es remelem sikerül.

Köszi a normalis valaszokat

2019. máj. 30. 15:21
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tudtam hogy melyik évben tölti a 3at....amugy ha ősszel tölti a 3at akkor már tavasszal be kell iratni,és akkor kezd szeptemberben.Max 1-2 hetet csuszhat a beszoktatások miatt ez.De olyan nincs hogy év közben kezd valaki.Nem tartanak fenn üres helyet hónapokig,akkor azt mondják kezdjetek köv. tanévben.Honnan kéne tudnom hogy nem akarod bölcsibe adni?ird le értelmesen a kérdést és akkor senki nem csak találgatni fog hogy mit is akarsz ilyen stílussal...
2019. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!