Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tirolban dolgozom . A kérdése...

Flotika kérdése:

Tirolban dolgozom . A kérdésem hogy : anyaságit szedhetek ,ha Szlovákián élünk és itt is szülök meg ?

Figyelt kérdés
2020. dec. 21. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most Tirolban, vagy Szlovákiában?

A szlovák törvényeket kell megkeresd. Biztos elérhető a neten

a megfelelő minisztérium, vagy más hatóságok oldalán.

2020. dec. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Olyan cukin beszéltek ott "Szlovákián"
2020. dec. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ausztriai részt tudom:

Ha a munkaviszonyod határozatlan, és a szülés idején is megvan a biztosításod, akkor wochengeldre jogosult vagy a 32.héttől (onnantól tilos dolgozni terhesen) a szülés után 8 hétig (ha normál szülés), vagy 12 hétig, ha császár vagy ikrek. És ha nem vagy olyan peches, hogy megszűnik a munkahelyed, akkor Kinderbetreuungsgeldre is jogosult vagy 12-15-20-30 hónapig, ez tőled függ. Ha az apa is Ausztriában dolgozik, akkor a teljes ellátás családi pótlék és osztrák gyes, Ausztriából jár. Ha az apa Szlovákiában dolgozik, akkor az elsődleges kifizető Szlovákia, Ausztria pedig különbözetet fizet.

2020. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm anonim a segítséget

A párom az Franciaországban dolgozik szóval mindegy ...

Éves álláson vagyok

Oké

Dolgozom 32 hétig

Utánna már nem

Hazajövök szlovakba

Nekem megszűnik mindenem a biztosítás és nem lesz bejelentett lakcimem sem

Olyankor mi van ?

Jogosult leszek bármire is ?

2020. dec. 21. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!