Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Külföldön élők! Mennyi nálatok...

Külföldön élők! Mennyi nálatok a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Illetve mennyit kaptok per gyerek támogatás. Gondolok itt minden másra, amit a gyerekre, gyerek miatt kaptok államtól, önkormányzattól. Akár a "gyes" időszakában is mennyit kaptatok?

Persze hogy melyik ország az is érdekel. :)

Nekem pl itt Magyaroroszágon: 12.200 ft családi pótlék havonta, 10.000 ft családi adókedvezmény havonta.

A csedem 260 ezer forint volt 6 hónapig havonta, most a gyedem 169.000 ft havonta, jövőre már csak a 25.200 gyest kapom de megyek dolgozni, szerencsére mellé jár ez is még 1 évig.

Évi 15.000 vitaminpénzt kapunk rá az önkormányzattól, és a bölcsiben ingyenesen fog enni.

Nagyjából szerintem itt ennyi van gyerekekre, nyilván akinek több gyerek van ott gyerekeknént több a családi pótlek meg az adókedvezmény is.


2020. dec. 23. 12:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%
Bár nem külföldön élek, bocsi hogy beleszólok de én sem értem mi ezen a fura. Nálunk vitaminpénz nincs, de van beiskolázási támogatás minden évben 10e gyerekenként az önkormányzattól bár a miénk még nem iskolás és születésekor kaptunk egyszeri 500e ftot is az önkormányzattól. Nekem is jóval több volt a CSED mint a GYED, mert le se írom mennyi volt a fizetésem mert még valaki szívrohamot kap, de a CSED amit kaptam 470e forint volt havonta. A GYED pedig 156e mert akkor még annyi volt a maximuma azt hiszem, én mentem is vissza 1 év után dolgozni mert ez hatalmas kiesés volt.
2020. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs ilyen. 6 hát szülési szabi van aztán szevasz.
2020. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sem ezen most mi hazugság van, semmi olyan nagyot nem írtam :D Ezek meg nyilvános adatok, nyugodtan utána lehet nézni itt mi jár az interneten is, nem is értem #1, hogy ebben mi a hazugság, vagy miért hazudnék olyat, amit nem lehet 2 kattintással kikeresni az interneten is. De mindegy,csak nem értem, hogy mire gondolsz.


De köszi amúgy a normális válaszokat, Németországban tényleg jó sok akkor a gyerekek után járó pótlék, már mástól is hallottam, hogy elég magas az összeg.

2020. dec. 23. 13:39
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nem kötekedni akartam amúgy, csak úgy emlékeztem a csednek is van maximuma, de akkor rosszul tudtam, így világos.
2020. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Igen, azt éreztem amúgy, hogy te nem azért írtad, csak egy egyszerű kérdés volt részedről, nem is rád gondoltam elsősorban, hanem aki hazugságnak titulálta a kérdést ;)
2020. dec. 23. 13:43
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákia

Mivel dolgoztam szülés előtt, ezért 370€-t kapok havonta a gyerek 3 éves koráig + 26€ a családi pótlék.

Az önkormányzattól csak egy kis ajándékcsomagot kaptunk a kicsi születése után. Van ahol ez sincs, van ahol pénzt adnak, városonként változik. Az orvos által felírt gyógyszerek ingyenesek a gyereknek és a szüleinek is 18 éves koráig és bizonyos nem kötelező oltásokat is visszafizeti az egészségbiztosító, pl Bexsero-t nem, de a Rota-t igen. (persze ez is attól függ, hogy melyik biztosítónál van az ember)

2020. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Hollandia.


Itt a gyerek korától függ és nem havi összeg, hanem negyedéves.


0tol 5éves korig € 221,49

6tol 11eves korig € 268,95

12tol 17 jaar€ 316,41


Emellé van még kindgebondenbudget is, ezt teljesen jovedelemfuggo, nem feltétlenül jár, és különböző adókedvezmények, "óvoda" támogatás is, szinten jobeeeelem fuggoen

2020. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Japánban szülés után fél évig kapod a fizetésed 67%-át. Utána a gyerek egy éves koráig a fizetés 50%-át.

Szüléskor jár kb. 3-400000 yen egyszeri támogatás, de ez arra kell, hogy mindenki ki tudja fizetni a szülés során a kórházi ellátást. Itt ugyanis mivel "a komplikációmentes szülés nem betegség", az egészségbiztosítás nem vehetô igénybe rá. Vagyis 100% önköltséges a szülés alatti ellátás illetve a kórházi tartózkodás. Ennek eredményeként az egyszeri szülési támogatást szinte teljes egészében benyeli a kórház.

Ezen kívül várostól függôen a gyerek egy éves koráig ingyenes a kórházi ellátása és gyógyszere (jövedelemtôl függôen akár tovább is).

A legtöbb oltás is ingyenes, ehhez évente küldenek egy kuponfüzetet, amit el kell vinni az orvoshoz.

És jár havi 5000 yen családi pótlék gyerekenként (lehet több is, ez is jövedelemfüggô, az 5000 a minimum).

És nemrég vezették be, hogy ingyenesek az állami bölcsôdék.

2020. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdeztem először a települést. Bocsi, nem akartalak meghazudtolni vagy ilyesmi, de debreceni oviba mi vittünk még wc papírt is. Csak azért nem omlott a gyerekekre és lett gyönyörű kívül-belül, mert a lóvés adakozó szülők, meg az asztalos, festő stb apukák karban tartották.

Az egyik gyerekem országosan is

top gimibe jár, de a fél épületről hullik a vakolat, kordonnal van elkerítve. Az ebédlőben meg acélháló van a mennyezeten, mert a freskó hullik a levesbe.

Szóval itt borzasztó csóróság van, az iskolakban, ovikban, azt hittem máshol is.

2020. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
50%

11es!

Megkérdezhetem milyen ágazat, terület ez ahol közel 670e a bruttó? Főváros?

2020. dec. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!