Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Külföldön élők! Mennyi nálatok...

Külföldön élők! Mennyi nálatok a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Illetve mennyit kaptok per gyerek támogatás. Gondolok itt minden másra, amit a gyerekre, gyerek miatt kaptok államtól, önkormányzattól. Akár a "gyes" időszakában is mennyit kaptatok?

Persze hogy melyik ország az is érdekel. :)

Nekem pl itt Magyaroroszágon: 12.200 ft családi pótlék havonta, 10.000 ft családi adókedvezmény havonta.

A csedem 260 ezer forint volt 6 hónapig havonta, most a gyedem 169.000 ft havonta, jövőre már csak a 25.200 gyest kapom de megyek dolgozni, szerencsére mellé jár ez is még 1 évig.

Évi 15.000 vitaminpénzt kapunk rá az önkormányzattól, és a bölcsiben ingyenesen fog enni.

Nagyjából szerintem itt ennyi van gyerekekre, nyilván akinek több gyerek van ott gyerekeknént több a családi pótlek meg az adókedvezmény is.


2020. dec. 23. 12:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem bruttó, ez a nettó csedem volt, a nettó fizum 670e.

Amúgy igen, főváros, logisztika, export, középvezetői szint, 8 fős csoportban senior supervisor vagyok.

2020. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%
Kanadában élünk, a családi pótlék a fizetéstől függ, én 200 dollárt kapok havonta, kb. 45 ezer Ft. A havi kiadásunk átlagosan 4200-4400 dollár, tehát 1 millió Ft körül van, ehhez képest a családi pótlék nagyon kicsi összeg. Mi már nagyobb gyerekkel jöttünk ki, de azt hiszem a "GYED" 1 év, és a fizetés 55%-a. Utána általában mennek vissza dolgozni az anyukák, és a bölcsi és ovi fizetős 5 éves korig, és elég drága. Tehát anyagilag megterhelő, ha kisgyereked van. Az állami iskolák viszont jók, jól felszereltek, és szinte mindent ingyen biztosítanak. Ami negatív, hogy nincs menza, otthonról kell ebédet vinni, és alsóban nincs lehetőség melegítésre sem. Illetve most a Covid miatt szintén csak hideget lehet enni.
2020. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%
Vagyis a CSEDből kevesett vonnak, mint a fizetésből, a pontos fizetésemre nem emlékszek mennyi volt akkoriban, közel 4 éve, mert ugye abból az adatból számolnak ami a megelőző 2 év, az nekem már 4 éve volt, úgyhogy a pontos béremre nem emlékszem, de az utalt CSED tuti hogy 470 volt, ez megmaradt bennem. Fizetésem amúgy sem fix, mert vannak benne mindig projektfüggő pluszok, 650-800 között ingadozik mindig. 21 vagyok megint
2020. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

#22

De jó nektek, Kanada nagy álmom nekem is :) De szerintem álom is marad, nyaralás szinten összejöhet, de lakni nem hiszem :(

2020. dec. 23. 16:56
 25/26 anonim ***** válasza:
64%
Kanadába kijutni nagyon nehéz, nekünk és évekbe tellett, pedig a férjem mindkét szakmája hiányszakma. De megéri. Igaz, ma nem tudtam menni dolgozni egy nagy hóvihar miatt, de ez benne van a pakliban, ennyit azért megér.
2020. dec. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
82%

Szia,

A válaszokat nem olvastam el.

Egy gyerek van, 204 € volt eddig a kindergeld, most emelik.

Két hónapos koráig kaptam a teljes fizetésemet, majd egy éves koráig úgy emlékszem 67%át.

Ezen felül az orvosságait állja a biztosító, oltásért sem kellett fizetni.


Plusz kapunk 10 évig egyszer egy évben 1200€-t, ez ilyen otthonteremtési támogatás, építkeztünk.

2020. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!