Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Meddig folyósítják a családi...

Meddig folyósítják a családi pótlékot az idén áprilisban 18 évessé vált, és szeptembertől egyetemi tanulmányokat kezdő gyermekem után?

Figyelt kérdés

- Kisebb, kiskorú gyermek már nincs a családban.

- A gyermekem nem rendelkezik rendszeres jövedelemmel.

- Idősebb testvérei szintén egyetemisták.


Az interneten egy témával foglalkozó oldalon olvastam, hogy addig folyósítják,

"... amíg a gyermek köznevelési intézményben tanul és nem tölti be a 20. életévét, illetőleg nem rendelkezik rendszeres jövedelemmel."

A gyermekem ennek csak részben felel meg, hiszen nincs még 20 éves és nincs jövedelme sem. Ugyanakkor az egyetemi képzés nincs felsorolva a köznevelési intézménynek számító lehetőségek között.

Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni.



#családi pótlék #folyósítás időtartama #családi pótlék egyetemista gyermek után #folyósítás feltételei
2021. júl. 7. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Addig a hónapig jár, amiben leérettségizett. Utána már nem, neked kell bejelenteni, hogy megszűnt a jogosultság.
2021. júl. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. júl. 7. 07:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nem köznevelési intézmény, ezért nem jár.
2021. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit nem kellett bejelenteni.Ahogy vége lett a sulinak,autómatikusan nem utalták tovább.
2021. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!