Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodát kezdő kislánynak...

Óvodát kezdő kislánynak milyen ruhákat, cipőket érdemes beszerezni szeptemberre?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 18:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És miből mennyit?
2014. júl. 14. 18:08
 2/14 anonim ***** válasza:

Pénztárcafüggő, hogy mindent megveszel-e vagy szelektálsz.


Benti cipő, szandál, zárt cipő, gumicsizma.

[link]


[link]


[link]


Én vettem 7-8 pamut nadrágot, 8-10 bugyit, pólót, széldzsekit, harisnyákat, 8-10 pár zoknit, vékonyabb pamut felsőket. Farmert is.

2014. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8-10 bugyi, ha kérnek pizsit alváshoz, akkor az, benti cipőt, 5-6 pólót, 2 pulóvert, 8-10 játszós nadrágot és zoknit, 3 harisnyát. Én dzsekit, csizmát stb. nem vettem, ezekből az volt rajta az udvaron, amiben ment reggel. Farmert, szoknyát stb. szintén nem, reggel farmerben mentünk, azt ott levettük, és játszósban volt az oviban.
2014. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Benti, kinti cipő, gumicsizma (jó, hogy írtad első, még nekünk be kell szerezni, esős időben jó, ha van). Ovis zsákba váltóruha (bugyi, zokni, harisnya, nadrág/szoknya, póló). Őszi kabát/mellény, esőkabát, pulcsik, rövid és hosszú ujjú pólók, melegítő felsők, zokni, harisnya, bugyi, pamut nadrág, szoknya (ez praktikus bentre, főleg ha már hűvösebbek lesznek, alul marad a harisnya és csak a nadrágot kell cserélni), néhány leggings, őszi sapka, farmert is lehet, kintre jó. Kb ennyi jutott eszembe, én kislányom is szeptemberben kezd, bár már 2 hónapot járt most április-májusban (csak hogy szokja picit délelőttönként az ovis életet).
2014. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Érdemes esőruházatot is venni a gumicsizmához, széldzsekit és hozzá való nadrágot. Télen az Aldiban vásárolt vízhatlan, polár béléses szettet használta bent a gyerek, csak fel kellett kapni a benti ruhára, nem kellett állandóan öltözni. Pulóver helyett a cipzáros felső vált be.
2014. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
amit amugy is venél öszre a lánynak,csak többet de nem db megy ez nem bölcsöde,én csak szandálbol vetem 2db mert kell egy kintre egy bentre 1 torna cipő a tornához ,zárt sport cipő rosz ídőre ,ennyi se gumicsizmát se esőkabát nem kellet nekünk mert esőbe a kiscsoportosokat nálunk nem viték ki .
2014. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
többit amugy is megvetem volna neki ,legingset,csini ruhát ,polot,sapkát kabátott ,CSAK az óvi miatt nem kell sokkal több ruha vagy másabb legalábis én nem csináltam belőle tul nagy dolgott.
2014. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én óvónéniként azt tudom javasolni-hogy először is kérdezd meg ,mire van bent szükség.szerintem nem kell venni mindent,jó az otthon használt ruha.benti cipő(szandál)-kinti kényelmes mindenképp kell,ha most kezdi akkor a tornafelszereléssel még ráértek.én azt gondolom,hogy bugyi,zokni,póló sok legyen(leönti,bepisil...stb)-de melegitőt ,pulcsit nem érdemes újat venni-olyan piszkos,elnyűtt lesz hamar
2014. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Bölcsis nem volt a lányom, ezért nem tudtam felmérni, mennyivel kell több ruha, mint itthonra.
2014. júl. 15. 15:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Lányom tavaly kezdte az ovit,augusztusban vettem neki 5-6 leggings nacit,pár harisnyát, 1 mellényt,3-4 vékonyabb h.ujjú felsőt, 2-3 db pólót, zoknit.

Ami kellett még,az vagy volt vagy használtan vettem meg.

Pl farmernadrág,vastagabb pulcsi/nadrág.

Benti cipőnek először szandi volt,ráadásul a deichmannban vettem a nyáron és azt vittem be,de levált a talpa.Ez volt az,csak lilában:

[link]


Aztán az auchanba vettem egy másikat,annak a tépőzárja adta meg hamar magát. Egy vászon tépőzárasat kapott és bírta.Azt csak azért cseréltem le,mert kinőtte.Akkor egy next tépőzáras balerina cipő volt utána(nem házi cipő)

Nagyon oda kell figyelni,hogy egész nap az van a lábán,tehát szellőznie nagyon kell.

Gumicsizma is jó szolgálatot tett.A téli csizma viszont maajdnem hogy felesleges volt. 2x ha volt rajta és 7000-ért vettem.És amilyen mákom van,idén már nem is lesz jó...


Lányom többségében leggings naciban és tunikában volt vagy harisnya/szoknya kombóban,néha macinaci is volt rajta. Farmernadrágot csak reggel vett fel,ha hűvösebb volt,oviba sose adtam,mert nem tartom kényelmesnek.

Az is fontos,hogy a ruha olyan legyen,hogy ne sajnáld.

Mint szülő,sokat láttam,hogy a gyereket csili-vilin felöltöztették és délután az anyuka jól leszidta,hogy miért lyukas a térde vagy miért ette le vagy lett sáros stb.

2014. júl. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!